Zwrot składek NIN???

Cz 14 cze, 2012 18:24

Witam :D ,
czy ktoś może wie czy w ogóle można się ubiegać o zwrot składek NIN :shock: ??? Jeśli tak to w jaki sposób :? ? Wracam w przyszłym miesiącu do Polski na stałe po 5 latach pracy w UK, pare razy wpadłem na temat zwrotu ubezpieczenia społecznego ale nigdy ten temat niebył wyczerpany do końca.Był bym wdzięczny za pomoc :)

dipawel
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 2
  • Dołączył(a): Pn 16 kwi, 2012 15:12

Cz 14 cze, 2012 20:03

To ja polecę pytaniem na pytanie - czy wart starać się o zwrot? ZWROT SKŁADEK - skutkuje tym,iż nie będziesz mógł zaliczyć tego okresu do przyszłych świadczeń np. w bieżącym czasie gdybyś starał się o ewentualny zasiłek z PUP lub w późniejszym np. do emerytury...brak okresu składkowego.
W PL zwrot składek, ich nie opłacenie lub umorzenie jest jednoznaczne z tzw przerwą w życiorysie, oczywiście po uprzedniej zgodzie organu, który tych składek dochodzi. Zastanów się czy nie jest warto mieć już 5 lat stażu pracy. Pozdrawiam

gosiak77
Bywalec

  • Posty: 238
  • Dołączył(a): Cz 08 wrz, 2011 15:18
  • Lokalizacja: 2000km stąd

N 17 cze, 2012 13:15

Zgadzam się z Tobą że niezaliczone będą te lata, mam tego świadomość ::placz .Mam podsumowanie z pension forecast i wiem jaką emeryture wypracowałem sobie w ciągu tych 5 lat - nie jest źle :D .Ale chciałem sprawdzić o jaki ewentualnie zwrot moge się ubiegać i czy ktoś już przechodził przez taką procedure.Na wielu stronkach znalazłem że jest to średno 1650 f/rocznie :shock: ( w moim przypadku 1650X5lat).Więc ponawiam moje pytanie odnośnie zwrotu zapłaconych składek NIN myśle że wielu polaków chętnie by skorzystało z takiej możliwości.Pozdrawiam :)

dipawel
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 2
  • Dołączył(a): Pn 16 kwi, 2012 15:12

Wt 19 cze, 2012 19:03

Avatar użytkownika
martaZ
Rozkręca się

  • Posty: 53
  • Dołączył(a): Cz 02 lis, 2006 16:31

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES