Zwrot TAX Credit

Wt 20 lut, 2007 23:58

Czy ktos z Was mial przypadek, ze po dwoch latach pracy tutaj, otrzymujecie notke o zwrot wyplaconego Chaild Tax Credit i Work Tax Credit, Wszystko zglaszalem, kazda zmiane natychmiast a oni chca teraz zwrotu za caly rok, czy to nie dziwne??

Avatar użytkownika
czeladzianin
Bywalec

  • Posty: 182
  • Dołączył(a): Pn 29 maja, 2006 19:46

Śr 21 lut, 2007 06:32

znam to, nie z wlasnego doswiadczenia, ale znajomy anglik z pracy wlasnie jakies 2 tyg mowil o tym. Jemu tez kazali zwrocic za caly rok. Zglaszal kazda zmiane pracy, podwyzke itp. Jednak odwolania nie przyniosly skutku, bo to po prostu blad komputera, ktory wyliczal zla stawke. Byl w CAB i niestety ;/ jedyne co moge poradzic, to idz do CAB, moze Twoj przypadek bedzie inny i dadza rade.

Avatar użytkownika
Scofield
Weteran

  • Posty: 1125
  • Dołączył(a): So 30 wrz, 2006 07:26

Śr 21 lut, 2007 08:58

Ja takze spotkalam sie z tym na wlasnej skorze, zdarza sie to bardzo czesto i tlumaczone jest bledem komputera. Po prostu tystem komputerowy bardzo zle im dziala. Trzeba bardzo czesto zglaszac poprawki i byc bardzo skrupulentnym w sprawdzaniu listow i wszelkich zmian dokonywanych. Przewaznie sa one bledne.

Avatar użytkownika
Kasia
Weteran

  • Posty: 377
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 08:06
  • Lokalizacja: Newcastle/SouthShields/Gdansk

Śr 21 lut, 2007 15:32

czyli co dupa zimna mozna powiedziec i cos co dawali teraz odbieraja i pewnie nawet przepraszam nie uslysze, moze wiecie czy chociaz na raty rozkladaja??? To samo bagno co w Polsce a juz zaczynalem sie udzic..... :lol:

Avatar użytkownika
czeladzianin
Bywalec

  • Posty: 182
  • Dołączył(a): Pn 29 maja, 2006 19:46

Śr 21 lut, 2007 15:39

Przewaznie robia to w ten sposob, ze jesli popelnili blad to nalezy to zglosic wtedy oni kalkuluja jak wysoki jest blad i wliczaja do nastepnego miesiaca i rozkladaja na przyszle miesiace (lub do nastepnego bledu :-)) I tak w kolko...

Avatar użytkownika
Kasia
Weteran

  • Posty: 377
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 08:06
  • Lokalizacja: Newcastle/SouthShields/Gdansk

Śr 21 lut, 2007 16:26

to ile trzeba przekroczyc zeby oddawac????zadko sie zdarza zeby rok w rok zarabiac tyle samo :? w jaki sposob nalezy im to zglaszac??na pismie ??telefonicznie???.....po co daja jak pozniej odbieraja :wall: i to jeszcze po tak dlugim czasie im sie przypomnialo

Misiak_*
Bywalec

  • Posty: 141
  • Dołączył(a): Cz 28 wrz, 2006 10:33

Śr 21 lut, 2007 16:57

Z tego co wiem to kazdy otrzymuje( wraz z decyzja o przyznaniu benefitu) taki zielony druk,na ktorym zaznacza sie jakie zaszly zmiany w twoim zycju i IR odpowiednio do tej informacji przysyla wlasciwy formularz do wypelnienia.
Jest tez mozliwosc zalatwienia tej sprawy telefonicznie,ale tu chodzi o to samo,gdyz rowniez dosylaja formularz do wypelnienia.
W zeszlym roku "wybuchla"afera benefitowa w uk.kiedy to wielu ludzi trafilo nawet do kryminalu za oszustwa zwiazane z benefitami.
Sprawdzanie trwa do dzisiejszego dnia,poniewaz Brytyjczycy nigdzie sie nie spiesza.
Trzeba tego poprostu bardzo pilnowac,o czym ciagle przypominaja w radiu i tv.
System,jak system nigdy nie jest idealny :wink:

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

Śr 21 lut, 2007 17:38

tak moze z innej beczki - Czeladź? moje rodzinne miasto ;))

Avatar użytkownika
Anik26
Rozkręca się

  • Posty: 64
  • Dołączył(a): Wt 13 lut, 2007 20:58
  • Lokalizacja: South Shields

Śr 21 lut, 2007 19:30

Czeladz, moje tez :) , Jednak uwazam, ze poprzez informacje na biezaco a to robilemj powinna nastepowac automatycznie weryfikacja mojego konta, zreszta po zgloszeniu zmiany a konkretnie po rozpoczeciu pracy przez moja zone przyslali mi papiery ze zmianami a TERAZ TE ZMIANY SA TAKIE, ZE MUSZE POPLYNAC PONAD DWA KOLKA :mad: czy to mozna zalatwic w Inland Revenue w Newcastle??, nie lubie rozmawiac z callcenter bo nie zawsze mozna trafic na osobe conajmniej zorientowana a kiedy odbiera jakis arab po prostu sie rozlaczam bo taka rozmowa nie ma najmniejszego sensu, w cztery oczy to zupelnie cos innego....

Avatar użytkownika
czeladzianin
Bywalec

  • Posty: 182
  • Dołączył(a): Pn 29 maja, 2006 19:46

Śr 21 lut, 2007 20:41

Anik26 napisał(a):tak moze z innej beczki - Czeladź? moje rodzinne miasto ;))


nie mow ze ty tez :D
hm......cos w tym jest
:mrgreen:

Misiak_*
Bywalec

  • Posty: 141
  • Dołączył(a): Cz 28 wrz, 2006 10:33

Śr 21 lut, 2007 21:39

Mam nadzieje,że u nas takie błędu nie popełnią.... bo będzie kiszka... :?

Avatar użytkownika
Norek
Bywalec

  • Posty: 149
  • Dołączył(a): Pn 22 sty, 2007 18:38
  • Lokalizacja: North Shields / BZG

Śr 21 lut, 2007 22:21

W tej chwili to chyba wszyscy ktorzy nie sa pewni swego lepiej niech sami sie zainteresuja bo potem moze byc za pozno, jak juz sie dowiem czegokolwiek to dam znac, mam nadzieje, ze choc odrobina dobrych informacji mnie dopadnie :lol: Czeladz KRÓLUJE 8)

Avatar użytkownika
czeladzianin
Bywalec

  • Posty: 182
  • Dołączył(a): Pn 29 maja, 2006 19:46

Śr 21 lut, 2007 23:02

a na dodatek to wychowałam sie w Czeladzi, pięc lat temu zamieszkałam w Siemianowiach a urodziłam sie w Sosnowcu - cóż przynajmniej paszportu nie potrzebowałam;))))

Avatar użytkownika
Anik26
Rozkręca się

  • Posty: 64
  • Dołączył(a): Wt 13 lut, 2007 20:58
  • Lokalizacja: South Shields

Cz 22 lut, 2007 13:04

ufff.... ostatnio przez telefon zgłosiłem , że moja mama nie pracuje... i dziś przyszło nowe rozliczenie z pominięciem mamy.... narazie jest wszystko ok ! :)
Nawet dadzą o 6Ł więcej ::wales

Avatar użytkownika
Norek
Bywalec

  • Posty: 149
  • Dołączył(a): Pn 22 sty, 2007 18:38
  • Lokalizacja: North Shields / BZG

Cz 22 lut, 2007 15:06

Mam pytanie - nie jedno ale po koleji;)) Moj maz pracował w Polsce do sierpnia 2006 ,a następnie w Anglii do konca roku 2006. Jak rozliczaliscie się z osiągnietego dochodu - wynagrodzeni mam przeliczyc po średnim kursie z dnia otrzymania przelewu ale jak przeliczyc odprowadzony podatek i inne potracenia? Moze ktos was sie rozliczał ,a jak nie to czekaja mnie odwiedziny w US -super;))
A i jeszcze jedno - moj maz pracuje, a ja na razie nie;))) Czy przysługuja nam jakies zasiłki cy cos takiego? Jeśli mozecie podac mi adresy jakis stronek - wolałabym w jezyku polskim bo moj angielski nie jest na tyle dobry aby czytac o róznych świadczeniach;))
Z góry bardzo bardzo dziękuje
pozdrawiam

Avatar użytkownika
Anik26
Rozkręca się

  • Posty: 64
  • Dołączył(a): Wt 13 lut, 2007 20:58
  • Lokalizacja: South Shields

Następna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES

cron