Powrót rodaków do kraju

Polaków rozmowy na każdy temat, także humor i ciekawostki. Nie wiesz gdzie zacząć? Zacznij swój wątek tutaj.

Pn 13 paź, 2008 18:05

Czytałem dziś bodajże w SUN, że w ciągu ostatnich 3 miesiecy do kraju wróciło ponad 500tys Polaków. A jak z Wami?

Vodun


Pn 13 paź, 2008 18:35

hahahah jak 500tys ? to by pewnie copiaty musial wrocic ;p a moze poporstu czesc pojechala na wakacje...

Avatar użytkownika
damian_oki
Weteran

  • Posty: 836
  • Dołączył(a): Wt 26 wrz, 2006 09:23
  • Lokalizacja: DIRTY MONKEY MACKEMS

Pn 13 paź, 2008 20:55

NIe wiem, wiem, że to było uwzglednione w calej UK ( wraz z irlandia itd)

Vodun


Wt 14 paź, 2008 08:02

Ja zostaje i w najblizszym czasie niemam zamiaru wracac. :horse: :horse: :horse:

madziusiek21
Weteran

  • Posty: 535
  • Dołączył(a): N 30 mar, 2008 06:36
  • Lokalizacja: Newcastle upon Tyne

Wt 14 paź, 2008 09:15

Ja tez zostaje na dłuuuuuuuuuuugo,bo do czego wracać? :cheer: :cheer:

Avatar użytkownika
izuncia
Weteran

  • Posty: 818
  • Dołączył(a): Śr 26 kwi, 2006 10:50
  • Lokalizacja: UK

Wt 14 paź, 2008 09:41

izuncia napisał(a):Ja tez zostaje na dłuuuuuuuuuuugo,bo do czego wracać? :cheer: :cheer:


haha do jednych z najwyuzszych cen mieszkan w europie, prawdopodobnie do najdrozszych samochodow od dilerow, i do produktow ktore w angli kosztuja tyle samo albo i taniej ::wales

Avatar użytkownika
damian_oki
Weteran

  • Posty: 836
  • Dołączył(a): Wt 26 wrz, 2006 09:23
  • Lokalizacja: DIRTY MONKEY MACKEMS

Wt 14 paź, 2008 12:46

A ja niedawno przyjechałam tu, aby zostac raczaj na stałe. Nie napiszę na całe życie, bo nigdy nie wiadomo co ono przyniesie.Ale zamierzam zostac i tu układac sobie życie. :idea:

agulka
Rozkręca się

  • Posty: 36
  • Dołączył(a): Śr 28 maja, 2008 20:57
  • Lokalizacja: Newcastle upon Tyne

Wt 14 paź, 2008 14:32

Ja ostatnio spotykam sie coraz czesciej posrod specjalistow z opinia ze jesli tylko nadazy sie pozadna okazja to wracaja.

wydaje mi sie ze takie mocne postanowienie pozostania to jednak czesciej u ludzi, ktorzy od czegos uciekli, badz w jakis sposob juz ulozyli sobie tu zycie od poczatku (no, slub z miejscowym) lub tez wykonujacy mniej platne i mniej rozwojowe prace, z ktorych w Polsce niestety nie mogli by sobie na to samo co tu pozwolic.

Proboszcz
Bywalec

  • Posty: 210
  • Dołączył(a): Pn 21 sie, 2006 14:06

Wt 14 paź, 2008 15:25

Proboszcz napisał(a):...wydaje mi sie ze takie mocne postanowienie pozostania to jednak czesciej u ludzi, ktorzy od czegos uciekli, badz w jakis sposob juz ulozyli sobie tu zycie od poczatku (no, slub z miejscowym) lub tez wykonujacy mniej platne i mniej rozwojowe prace, z ktorych w Polsce niestety nie mogli by sobie na to samo co tu pozwolic.


Hmmm... dziwne, a ja bylem swiecie przekonony, że ze wzgledu na tutejsza pogode :mrgreen:

Avatar użytkownika
Tymot
Weteran

  • Posty: 555
  • Dołączył(a): Śr 15 lut, 2006 20:16
  • Lokalizacja: Rzeszow/Newcastle

Wt 14 paź, 2008 17:12

Tymot, ty jak coś powiesz to ........... :) Ja licze na paszport UK i spadam do Australii lub inny kraj gdzie mowia po angielsku i slonko świeci cały rok

Vodun


Wt 14 paź, 2008 18:38

w zasadzie troche w tym prawdy my ucieklismy przed tesciowa hahaha i bylo warto bo nareszcie sie nikt nie wcina wielka ulga chyba dla obu stron heh

madziusiek21
Weteran

  • Posty: 535
  • Dołączył(a): N 30 mar, 2008 06:36
  • Lokalizacja: Newcastle upon Tyne

Wt 14 paź, 2008 21:16

Ja uciekłam przed życiem z wredną,starą wśibską sąsiadką z którą mieszkałam w jednej klatce w bloku(zresztą wszyscy się wykruszyli przy niej hi,hi) :cheer: :cheer:

Avatar użytkownika
izuncia
Weteran

  • Posty: 818
  • Dołączył(a): Śr 26 kwi, 2006 10:50
  • Lokalizacja: UK

Wt 14 paź, 2008 22:19

damian_oki napisał(a):
haha do jednych z najwyuzszych cen mieszkan w europie, prawdopodobnie do najdrozszych samochodow od dilerow, i do produktow ktore w angli kosztuja tyle samo albo i taniej ::wales


dla mnie ta wypowiedz jest oznakiem bezsilnosci ludzkiej, poniewaz mam mase znajomych ktorzy zostali w karaju i za wszelka cene z niego nie wyjada bo im dobrze!! Sam najchetniej bym juz wrocil lecz poki co zostane jeszcze nie rok lecz troche wiecej... rozne zyciowe okolicznosci na to wplywaja.. co do pozniejszych postow to.. Tesciowa mam tutaj na miejscu i nie narzekam.. ba! ze swieca takiej szukac ::aplauz

dobranoc ::piwo

Avatar użytkownika
Legia Warszawa
Weteran

  • Posty: 514
  • Dołączył(a): So 06 sty, 2007 16:16
  • Lokalizacja: 0-22...

Wt 14 paź, 2008 23:21

Mysle ze wracaja Ci ktorzy uwierzyli w propagande, ze juz tak dobrze niby jest w Polsce.
Albo Ci ktorzy sobie poprostu w UK nie radzili.

Ja przynajmniej na razie sie tam nie wybieram...

Avatar użytkownika
Simon
Admin

  • Posty: 936
  • Dołączył(a): Śr 22 lut, 2006 21:59
  • Lokalizacja: Grudziadz & Szczecin

Śr 15 paź, 2008 00:11

Ja właśnie wróciłam z Polski, jedyne co mogę powiedzieć to przerażająca drożyzna, większość rzeczy w porównywalnych lub wyższych cenach. Zarobki moich znajomych na bardzo podobnym poziomie jak kilka miesięcy temu, o pracę przyzwoitą (zgodną z wykształceniem na przykład) bardzo trudno. Jedyne, co muszę pochwalić to stan dróg, przynajmniej w moim rejonie znacznie się poprawił! Wszystko co piszą na temat świetności polskiej gospodarki i zachęcanie do powrotów wydaje się być jedną wielką propagandą...

P.S. Nie muszę chyba nikomu mówić, że ciężko zarobione funty rozchodzą się w mgnieniu oka ;)

ande
Weteran

  • Posty: 369
  • Dołączył(a): Wt 15 kwi, 2008 17:27

Następna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

Powrót do POGADUCHY

cron