Wysłanie Registration Certificate do DVLA

So 22 lis, 2008 20:33

Witam, muszę wysłać kartę rejestracyjną ale nie jestem pewien które druki wypełnić i co im wysłać. Wiem że druk nr 10 daje się nowemu właścicielowi, druk nr 6 czyli (New Keeper of Name/ New Adress Details) wypełnia się danymi nowgo właściela jak się nie mylę. Nie wiem co z pozostałymi, czyli drukiem nr 7 (Changes to Current Vechicle), drukiem nr 8 (Declaration -You must sign the date this section when notifying any changes), drukiem nr 9(Notification of sale/transfer to the motor trade, no i druk nr 11, ale tam nie trzeba nic wypełniać. Proszę o udzielenie mi wskazówek które druki dokładnie wypełnić i co wysłąć do DVL.
Dzięki wielkie, pozdrawiam

Omega
Rozkręca się

  • Posty: 50
  • Dołączył(a): So 18 paź, 2008 15:32

So 22 lis, 2008 23:09

Jeszcze by było dobrze jak byś napisał jaśniej dlaczego musisz wysłać ;) To by ułatwiło całą sprawe.Bo w tak zwanym Certyfikacie DVLA kazdy podpunkt tyczy sie innej żeczy np: sprzedaży auta czy to modyfikacji,zmiany miejsca zamieszkania (adresu) itp itd.

Avatar użytkownika
Zabarydla
Weteran

  • Posty: 251
  • Dołączył(a): Wt 17 lip, 2007 16:05
  • Lokalizacja: Szczecin/Sunderland/Newcastle itd..

N 23 lis, 2008 01:00

Omego,

Mniej więcej rozumiem, ze poprzedni właściciel, po sprzedaży, oddal Ci cały 'registration certificate'... trochę to dziwne no ale trudno...

Przy standardowej umowie kupna/sprzedaży wyplenia się tylko dwie (a tak naprawdę trzy) sekcje:
1) sekcja nr 6 - w tym miejscu wpisujesz swoje dane.
2) sekcja nr 8 - tu może być problem, ponieważ - w tej sekcji Ty jak i Sprzedawca musicie złożyć podpisy...
Po wypełnieniu tych dwóch sekcji - sprzedawca odrywa (tylko) sekcje 10 i przekazuje ja Tobie (nowemu właścicielowi)... następnie Ty ją wypełniasz i zatrzymujesz - to jest Twój "tymczasowy dowód rejestracyjny"...

Resztę należy odesłać do DVLA.

Dam Ci rade, jeżeli nie masz już możliwości zdobyć podpisu właściciela - nie pytaj na forum co z tym zrobić, bo możesz się niemiło rozczarować... ;)

Pozdrawiam.

Avatar użytkownika
Tymot
Weteran

  • Posty: 555
  • Dołączył(a): Śr 15 lut, 2006 20:16
  • Lokalizacja: Rzeszow/Newcastle

N 23 lis, 2008 11:12

Tymot napisał(a):Omego,

Mniej więcej rozumiem, ze poprzedni właściciel, po sprzedaży, oddal Ci cały 'registration certificate'... trochę to dziwne no ale trudno...


Dam Ci rade, jeżeli nie masz już możliwości zdobyć podpisu właściciela - nie pytaj na forum co z tym zrobić, bo możesz się niemiło rozczarować... ;)

Pozdrawiam.

Kwestja tego czy rozmiesz mniej czy więcej,czy po prostu starasz się zgadywać ::wales
A jeżeli chodzi o podpis (chociaż nie przypominam sobie żeby było pytanie na ten temat)to wystarczy walnąć parafkę i tak nikt tego nie spr.I niby nie wiem dlaczego mialby sie niemiło rozczarować gdyby zadał to pytanie :neutral: Wnioskuje że z takimi pytaniami to tylko do Pana Tymot,bo to on jest git a reszta rodaków jest be i by zlinczowała :lol:
Pozdrowionka Panie Tymot i 5tka za jedyne w swoim rodzaju poczucie humoru ::wales :cheer:

Avatar użytkownika
Zabarydla
Weteran

  • Posty: 251
  • Dołączył(a): Wt 17 lip, 2007 16:05
  • Lokalizacja: Szczecin/Sunderland/Newcastle itd..

Pn 24 lis, 2008 18:42

Zabarydla napisał(a):Kwestja tego czy rozmiesz mniej czy więcej,czy po prostu starasz się zgadywać ::wales


Omega napisał(a):Wysłany: Sro 12 Lis, 2008 21:58

...Poprzedni własciciel dał mi całą karte rejestracyną...


Proponuje się zapoznać z terminem "czytanie ze zrozumieniem", Panie Zabarydla (uczą tego w szkole podstawowej) ::wales

Zabarydla napisał(a):A jeżeli chodzi o podpis (chociaż nie przypominam sobie żeby było pytanie na ten temat)to wystarczy walnąć parafkę i tak nikt tego nie spr.


Czyżby sugerował Pan podrobienie podpisu, Panie Zabarydla?!! Nie znasz Pan zycia - nie wiesz, ze to jest nielegalne?!! No proszę... a co sie stalo z Pana praworządnością...

Zabarydla napisał(a):...A nie kombinuj z niczym...Bo jak nie daj Bóg coś się stanie to będa problemy...

Zabarydla napisał(a):...Powturze jeszcze raz. UBEZPIECZ AUTKO NA SIEBIE I NIE KOMBINUJ bo wiecej mozesz stracić niż zaoszczedzisz.I nie słuchaj bzdur.Bo to Ty qrwa bedziesz pózniej jezdził a nie towarzystwo z forum...

Zabarydla napisał(a):...Okłamując zaklad ubezpieczeniowy automatycznie tracisz wszystkie roszczenia które Ci przysługują.mówiąc prosto ubezpieczalnia się wysra na Ciebie i po temacie.Bo fakt,nikt Cie nie bedzie sprawdzał przy zawieraniu umowy w necie ale niech dojdzie do jakiej kolwiek kolizji i leżysz...


Wnioskuje, że po prostu - nie posiada Pan swojego zdania!!! :P

Avatar użytkownika
Tymot
Weteran

  • Posty: 555
  • Dołączył(a): Śr 15 lut, 2006 20:16
  • Lokalizacja: Rzeszow/Newcastle

Pn 24 lis, 2008 22:18

żal mi ciebie malućki Tymotku :D Widze że lubisz dramatyzowac .Zyjesz w swoim wirtualnym świecie i strasz się być kimś,kim nigdy nie będziesz.Nie chce mi się pisać i ci tumaczyć cokolwiek bo po pierwsze i tak nic z tego zapewne nie zrozumiesz a po drugie szkoda mi mojego cennego czasu na ludzi twojego pokroju :D
Co ma parafka na certyfikacie do oszustwa ubezpieczalni.A po drugie przcież to ty sam sobie zadaeś to pytanie i na nie odpowiedziales :lol: Bo Kolega (OMEGA) się nie pytal o żadne podpisy.To już znak że coś nie tak z czajniczkiem. :D
Mimo wszystko i tak cie lubie,zawsze potrafisz mi poprawić humor ::aplauz oby tak dalej.
::aplauz :lol:
ps;
pisz na mojego meila lub na gg.bo ludzie tu zadaja pytania a ty wywalasz jakies placzki do mnie zamiast pisac na temat :blahblah: ::placz
:lol:

Avatar użytkownika
Zabarydla
Weteran

  • Posty: 251
  • Dołączył(a): Wt 17 lip, 2007 16:05
  • Lokalizacja: Szczecin/Sunderland/Newcastle itd..

Pn 24 lis, 2008 22:34

Zabarydla napisał(a):...Co ma parawka na certyfikacie do oszustwa ubezpieczalni...


Panie Zabardla, juz wiemy, ze "czytanie ze zrozumieniem" stanowi trudność dla Pana... nie sądziłem, ze z pisaniem jest również jest problem... - proszę mi wytłumaczyć czymże jest owa "parawka"???

Wspomnę po raz kolejny pańskie słowa, ponieważ nie wszystkie są bez sensu...

Zabarydla napisał(a):...To że ktoś jest młody i brak mu doświadczenia,rozumiem.Ale nie rozmumiem ludzi którzy zapomnieli ze mają organ zwany muzgownicą(muzgiem) i przestali myśleć.Bo od tego on chyba jest...


Co do reszty... no comment... :blahblah:

Ps. Panie Zbardyla, po cóż te epitety... chcesz Pan mnie obrazić może??? :mrgreen:

Avatar użytkownika
Tymot
Weteran

  • Posty: 555
  • Dołączył(a): Śr 15 lut, 2006 20:16
  • Lokalizacja: Rzeszow/Newcastle

Pn 24 lis, 2008 23:39

Tymot napisał(a):
Panie Zabardla, juz wiemy, ze "czytanie ze zrozumieniem" stanowi trudność dla Pana... nie sądziłem, ze z pisaniem jest również jest problem... - proszę mi wytłumaczyć czymże jest owa "parawka"???



Czyżby oznaki schizofrenii? :lol: Kilka Tymotków w jednym :D No cóż i tak bywa :lol:
powtarzasz sie i jesteś denny :neutral: dawaj coś nowego... Tylko nie na cudzych postach
Czy ja chcę cie obrazic? po co? chce zebys przestał zaśmecać forum swoim szajsem.pisz na temat a nie meczysz konia i bijesz nie wiadomo do czego.Innym to moze przeszkadzać.

Avatar użytkownika
Zabarydla
Weteran

  • Posty: 251
  • Dołączył(a): Wt 17 lip, 2007 16:05
  • Lokalizacja: Szczecin/Sunderland/Newcastle itd..

Wt 25 lis, 2008 17:31

Ten powtarzany szajs - jest niestety Twojego autorstwa... nic bardziej nie boli jak własna głupota, nieprawdaż?
Poza tym, ekspertem w zaśmiecaniu forum jesteś Ty - chociażby żałosnymi ofertami matrymonialnymi itp.. :P hmm... wychodzi na to, że to nie ja jestem tym, który tu "meczy konia" :mrgreen:

Spróbuj może "match.com" albo coś podobnego - założę się, ze sporo kobiet/mężczyzn (co wolisz) marzy o facecie z tak wyrafinowanymi zainteresowaniami jak "Motocykl,siłownia PlayStation i..." :mrgreen:

Avatar użytkownika
Tymot
Weteran

  • Posty: 555
  • Dołączył(a): Śr 15 lut, 2006 20:16
  • Lokalizacja: Rzeszow/Newcastle

Wt 25 lis, 2008 19:35

i dalej męczysz konia :lol: męcz,bo tylko to ci pozostało w życiu :lol: buraku :blahblah: żal ci dupsko ściska i masz problem z własną osobowością,w sumie nie jedną jak zauważyłem :lol:
a tak przy okazji powiem że DAMSKIE w kanał.W przeciwieństwie do ciebie wieśniaku mam zainteresowania.Ale co ty możesz wiedziec na ten temat.Siedzisz i tworzysz swój zasrany wirtualny świat

Avatar użytkownika
Zabarydla
Weteran

  • Posty: 251
  • Dołączył(a): Wt 17 lip, 2007 16:05
  • Lokalizacja: Szczecin/Sunderland/Newcastle itd..

Wt 25 lis, 2008 19:40

Skonczyliscie juz :?:

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Wt 25 lis, 2008 19:41

Lucy napisał(a):Skonczyliscie juz :?:

niby kto? jeżeli chodzi o mnie to skończyłem :D Tak mi się bynajmniej wydaje w tym momęcie:mrgreen:

Avatar użytkownika
Zabarydla
Weteran

  • Posty: 251
  • Dołączył(a): Wt 17 lip, 2007 16:05
  • Lokalizacja: Szczecin/Sunderland/Newcastle itd..

Wt 25 lis, 2008 20:09

Ciesze sie :) Ale jedno musze przyznac Tymotowi - nie obraz sie Zabarydla, ale robisz koszmarne bledy ortograficzne :/

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Wt 25 lis, 2008 20:18

Hehe... :mrgreen: Pomysły się skończyły i rzucamy prostackimi wyzwiskami...

Żenada...

Avatar użytkownika
Tymot
Weteran

  • Posty: 555
  • Dołączył(a): Śr 15 lut, 2006 20:16
  • Lokalizacja: Rzeszow/Newcastle

Wt 25 lis, 2008 20:31

tak sobie czytam... i powiem jedno :P Panowie uwielbiam jak świntuszycie :P:P haha keep up the good work. pozdro dla was ::wales

Avatar użytkownika
serekr
Weteran

  • Posty: 526
  • Dołączył(a): Pn 30 lip, 2007 16:13
  • Lokalizacja: lodz/newcastle/swiat

Następna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Powrót do MOTO UK