badania ciazowe

N 18 kwi, 2010 17:01

CHCIALABYM MIEC DZIECKO,ALE NIE WIEM CZY ROBIA TU WSZYSTKIE MOZLIWE BADANIA PLODU.GDZIE I ZA ILE?CHODZI MI O BARDZO DOKLADNE BADANIA A NIE ZWYKLE USG.CZY KTORAS MAMA MOGLABY MI NAPISAC JAKA JEST TU OPIEKA NAD KOBIETA CIEZARNA?

Avatar użytkownika
nataszka1984
Bywalec

  • Posty: 179
  • Dołączył(a): Śr 17 mar, 2010 21:29

N 18 kwi, 2010 17:33

http://ciaza.co.uk/ciaza-w-uk/przebieg-ciazy-w-uk/

Tutaj nie cackaja sie tak jak w Polsce, jesli ciaza przebiega prawidlowo to masz 2 skany, kilka pobran krwi (m.in. na wykrycie zespolu Downa), kilka badan moczu i kilka spotkan z polozna - badanie cisnienia, badanie brzucha i takie tam. Za kazdym razem pytaja sie czy wyrazasz zgode na to czy tamto, bo masz prawo odmowic checi udzialu w jakimkolwiek badaniu. Zapomnij o jakis dodatkowych badaniach na wlasne zyczenie - male szanse, ze polozna skieruje Cie na cokolwiek, no chyba ze cos sie dzieje niedobrego podczas ciazy, ale z tym tez roznie bywa. No i zapomnij o ginekologu.
To tyle co pamietam.

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

N 18 kwi, 2010 19:22

jezeli przeszla jakies ciezkie choroby mogą sie skupic bardziej na twojej ciązy i robic ci wiecej badan, dotyczy to równiez ciąż blizniczych. tutaj opieka lekarska wcale nie jest taka zla, mnostwo polek rodzi i z tego co wiem są zadowolone. wiadomo ze przy pierwszej ciązy jest jakas niepewnosc -jak to bedzie i czy sobie poradzę, nie martw sie wszystko bedzie dobrze, wystarczy poczytac rózne forum na ktorych mozna odnalesz odpowodzi na wszystkie dreczące nas pytania podczas i po ciązy:))
powodzenia

Avatar użytkownika
zalaklin
Bywalec

  • Posty: 139
  • Dołączył(a): Cz 10 gru, 2009 21:11
  • Lokalizacja: newcastle

N 18 kwi, 2010 21:48

ja mam za sobą dwie ciąże tu, w tym jedną donoszoną, za każdym razem miałam wspaniałą opiekę, pierwszy poród miałam w polskim szpitalu i to był koszmar, a tu czujesz że szpital jest dla ciebie a nie na odwrót jak w Ojczyźnie...

Avatar użytkownika
jolantina
Weteran

  • Posty: 357
  • Dołączył(a): Śr 25 lut, 2009 21:11
  • Lokalizacja: Hogwart

Pn 19 kwi, 2010 05:33

jolantina napisał(a):ja mam za sobą dwie ciąże tu, w tym jedną donoszoną, za każdym razem miałam wspaniałą opiekę, pierwszy poród miałam w polskim szpitalu i to był koszmar, a tu czujesz że szpital jest dla ciebie a nie na odwrót jak w Ojczyźnie...

Dokładnie tak całą ciążę byłam badana,dodatkowo były badania ,które w Polsce trzeba zapłacić.Poród i opieka po porodzie rewelacja,dużo lepiej niz w Polsce.Rodziłam swoje pierwsze dziecko w Polsce i cóż ,porównanie mam.Tutaj położna pomaga we wszystkim,włącznie z wypełnieniem papierku na kartę zdrowotna w ciąży. :cheer:

Avatar użytkownika
izuncia
Weteran

  • Posty: 818
  • Dołączył(a): Śr 26 kwi, 2006 10:50
  • Lokalizacja: UK

Pn 19 kwi, 2010 09:05

Nie mam porównania z Polską, ale tutaj są 2 usg (choć ja miałam 3 ponieważ na pierwszym okazało się, że to dopiero 9,5 tydz ciąży, a nie tak jak mi wyliczono 12). Poza tym spotykam się tylko z położną, która pobiera krew, słucha serduszka dzidzi, mierzy ciśnienie itp. Chyba nie jest tu tak źle ponieważ wykonywane są - oczywiście za Twoją zgodą - badania prenatlane, które chyba w Polsce są płatne. Poza tym jestem prawie pewna, że jeżeli w rodzinie występują ciężkie schorzenia zajmą się Twoją ciążą odpowiednio. Ja ok2-3 lat przed zajściem w ciążę miałam nie do końca dobrą cytologię i byłam skierowana na colposcopy (to taka biopsja), którą później miałam powtarzaną co jakieś pół roku mimo, że już wszystko było w najlepszym porządeczku. Jednak na 19 tydzień ciąży dostałam wezwanie na badanie ginekologiczne i takie też miałam wykonane.
Nie wiem o jakie chodzi Ci badania dodatkowe, ale ja na własne życzenie miałam badanie na toksoplazmozę i absolutnie nie było problemu aby je wykonać.
Z tego co wiem usg też można wykonać prywatnie, koszt to Ł60 za zwykłe i Ł200 za 3D.

życzę powodzenia

Avatar użytkownika
monikah
Bywalec

  • Posty: 124
  • Dołączył(a): Pn 28 lip, 2008 15:15

Pn 19 kwi, 2010 18:21

moj 4letni synek ma autyzm chcemy miec jeszcze jedno dziecko ale boimy sie zeby sie nie powtorzyla historia :-(

Avatar użytkownika
nataszka1984
Bywalec

  • Posty: 179
  • Dołączył(a): Śr 17 mar, 2010 21:29

Pn 19 kwi, 2010 18:33

przykro mi. ale mysle ze jezeli porozmawiasz z lekarką i wytlumaczysz o co ci chodzi to napewno ci pomoze, i zrobią takie badania zeby wykluczyc u nastepnego dziecka autyzm i inne choroby. trzeba byc dobrej mysli:). powodzenia.

Avatar użytkownika
zalaklin
Bywalec

  • Posty: 139
  • Dołączył(a): Cz 10 gru, 2009 21:11
  • Lokalizacja: newcastle

Pn 19 kwi, 2010 19:16

A autyzm jest choroba, ktora da sie zdiagnozowac/wykluczyc w okresie plodowym?? Wydaje mi sie, ze nie, ale moge sie mylic.

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Pt 23 kwi, 2010 17:51

Ale przed zajsciem w ciaze mozna zrobic badania ktore ustala prawdopodobienstwo wystapienia autyzmu u kolejnego dziecka!

Avatar użytkownika
marlenaruban
Weteran

  • Posty: 278
  • Dołączył(a): Cz 01 maja, 2008 17:11
  • Lokalizacja: Sunderland/kolobrzeg

So 24 kwi, 2010 21:34

Etiologia zaburzenia jakim jest autyzm jest bardzo złożona i wieloczynnikowa. Mimo wielu przeprowadzonych badań i niepotwierdzonych teorii, wciąż nie wiadomo jak dochodzi do powstania tego zaburzenia.

Avatar użytkownika
jolantina
Weteran

  • Posty: 357
  • Dołączył(a): Śr 25 lut, 2009 21:11
  • Lokalizacja: Hogwart

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Powrót do RODZICE