Child benefit

Śr 16 maja, 2007 12:01

Witam.Czy ktos moze mi wyjasnic i poradzic bo czytajac wszystkie artykuly "zamieszalam" sie.Czy jesli ja pracuje w Anglii a mam 17-18 letnie uczace sie dzieci ktore sa w Polsce naleza mi sie jakies benefity czy nie, bo naprawde mam sprzeczne informacje.Czy ktos jest w takiej sytuacji i moze mi pomoc?

Avatar użytkownika
dimona
Rozkręca się

  • Posty: 80
  • Dołączył(a): Pn 27 mar, 2006 21:18
  • Lokalizacja: Whitby/Gdańsk

Śr 16 maja, 2007 18:08

dziecko uczacemu sie do lat 18 nalezy sie child benefit nawet jak przebywa w polsce pod warunkiem ze w polsce nie pobiera zadnych swiadczen

Misiak_*
Bywalec

  • Posty: 141
  • Dołączył(a): Cz 28 wrz, 2006 10:33

Cz 17 maja, 2007 16:56

Jedyne, co teraz wiem, to to, że po 18-stce musi się starać samo. Ale mój synek zabradziarzył i nie założył konta i teraz dopiero załatwia po 19-stych urodzinach, a ja właśnie dostałam pismo o przyznaniu mi na niego Ch.B. Ł18,10/tydz. od 15/01/2007. Może to dlatego, że nie dostaje tamtych pieniędzy. Nie mam pojęcia, bo nawet nie składałam, był w dokumentach, jak pisałam na młodszego synka :)

Grażyna
Rozkręca się

  • Posty: 85
  • Dołączył(a): Pn 04 wrz, 2006 18:42

Wt 29 maja, 2007 17:30

Dzieki.Dzwonilam na tax credit i pytalam co zrobic z tym fantem, szczegolnie ze w formularzu zaznacza sie tylko ze dziecko sie uczy.Nie ma nic o miejscu szkoly ale w informatorze Jest napisane ze "nalezy sie na dziecko do 19 roku zycia ktore zazwyczaj mieszka z toba i uczy sie full time".Sek w tym ze jedna pani mi powiedziala ze oczywiscie sie nalezy bo niby czemu nie-dzieci nadal sa moje i ja place za ich edukacje, a drugiego dnia inna pani stwierdzila ze nie ma zielonego pojecia ale powinnam probowac?( cos mi to troszke przypomina rodzime instytucje :)Problem w tym ze nie bardzo wiem czy probowac bo boje sie ze jesli przyznaja a po jakis dwoch latach dojda do tego ze jednak sie moze nie nalezy i kaza zwrocic to "zwroce" ale chyba do Polski :) Dlatego pytam czy ktos z obecnych jest w podobnej sytuacji i dostaje jakies benefity.Podkreslam raz jeszcze dzieci ucza sie i mieszkaja w Polsce.Grazyno czy twoj syn mieszka w Polsce?A dodam jeszcze ze pytalam o CHILD TAX CREDIT (poniewaz ja mam przyznany working tax credit ,nie o child benefit bo do tego jeszcze nie doszlam:)

Avatar użytkownika
dimona
Rozkręca się

  • Posty: 80
  • Dołączył(a): Pn 27 mar, 2006 21:18
  • Lokalizacja: Whitby/Gdańsk

Śr 30 maja, 2007 08:11

W temacie wpisałaś "Child benefit".
Jedyne, co mogę w tej chwili dodać, to to, że przyszły pieniążki i potwierdzenie, że się należy. A jeżeli należy się tutaj, to i w PL też. Mój syn w kwietniu skończył 19 lat.

Grażyna
Rozkręca się

  • Posty: 85
  • Dołączył(a): Pn 04 wrz, 2006 18:42

Pn 10 gru, 2007 14:51

witam
mam pytanie czy ktos sie orientuje czy po powrocie malzonki do polski tzn w grudniu moze ona nadal pobierac child benefit na naszego synka ,nie pracujac juz a Anglii , wyjazd zglasza w I revenue , i co z rozliczeniem podatku czy istnieje mozliwosc rozliczenia sie z dzieckiem???

pmarszal
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): N 18 lis, 2007 19:02

Pn 07 sty, 2008 13:53

eh..........

http://www.direct.gov.uk/en/MoneyTaxAnd ... G_10039727 moze to troche rozjasni Wam sprawe...

and

http://www.direct.gov.uk/en/MoneyTaxAnd ... DG_4015478

generalnie ostatnio w jakiejs gazecie pisali o tym ze rząd sie obija i nie sprawdza dokadnie ludzi pobierajacych zasilki na dzieci ktorych tutaj tu nie ma... niestety nie moge sobie przsypomniec dokladnie w jakiej gazecie to było napisane... Ale daje do myslenia ;)

Generalnie nie wspominaja tutaj o Polish High School or equivalents:

...

Which children qualify?
You can claim if the child or young person is:

aged 16 and under, up to 31 August after their 16th birthday
aged under 19, or under 20 in certain circumstances, if they're still in full time education (up to and including 'A' levels, NVQ level 3 or Scottish Highers), or approved training like Entry to Employment, Skillbuild and Get Ready for Work

a tutaj jeszcze co do osob ktore chcą pobierać...:

There are some general rules about who can claim tax credits.

You must:

live in the UK (usually)
be 16 or over and have children, or over 25 if you don't have any children

Avatar użytkownika
damian_oki
Weteran

  • Posty: 836
  • Dołączył(a): Wt 26 wrz, 2006 09:23
  • Lokalizacja: DIRTY MONKEY MACKEMS

Pt 20 cze, 2008 01:29

Dziękuję za wszelkie info. Problem wygląda tak. Złożyłam wszelkie aplikacje.Na tę dwójkę uczących sie na full time, mieszkajacych w Polsce dzieci przyznano mi Child benefit ( który pobieram już od dawna), ale nie przyznano mi child tax creditu ( wg.zarobków powinien mi się należec). Wyjaśnienia -żadnego! Po prostu-nie należy się! I nic z tego nie kumam! Będę do nich dzwonic na dniach, może znajdą jakieś wyjaśnienie, ale na razie: Nie bo nie!

Avatar użytkownika
dimona
Rozkręca się

  • Posty: 80
  • Dołączył(a): Pn 27 mar, 2006 21:18
  • Lokalizacja: Whitby/Gdańsk

Pt 20 cze, 2008 06:28

nie dostalas bo dzieci nie mieszkaja w UK

ducze
Rozkręca się

  • Posty: 88
  • Dołączył(a): Cz 20 wrz, 2007 17:08
  • Lokalizacja: kolbrzeg

Pt 20 cze, 2008 09:10

Zgadza sie i wydaje mi sie ze nic wiecej nie wskorasz w tej sprawie. Tam nawet we wniosku pytaja, gdzie sie zyje i kiedy przyjechaly dzieci do Anglii. Nie jestem w 100% pewna, ale chyba nie mozna nawet przebywac poza granicami Anglii powyzej 3 miesiecy w roku, zeby byc uprawnionym do tego zasilku.

ande
Weteran

  • Posty: 369
  • Dołączył(a): Wt 15 kwi, 2008 17:27

Pt 20 cze, 2008 09:39

Dokladnie - gdy Twoje dzieci przebywaja w Polsce, nalezy sie Tobie na nie tylko Child Benefit, gdyz Child Tax Credit jest tylko na dzieci przebywajace na terenie UK.
W sumie dobrze, ze nie otrzymalas Child Tax Credit, gdyz gdyby Ci przyznano ten benefit, to po kilku m-cach doszli by do tego ze Twoich dzieci tu nie ma. Moja kolezanka wlasnie tak miala - wyslala forme o Working Tax Credit i przyznali jej automatycznie Child Tax Credit na corke przebywajaca w Polsce, a po 3m-cach przyslali pismo, ze jej sie Child Tax Credit nie nalezy, gdzyz dziecko tu nie przebywa i musiala oddawac pieniadze, ktore jej przelali.
Dziecko musi mieszkac z Toba.

[ Dodano: Pią 20 Cze, 2008 10:27 ]
What are tax credits?

Tax credits are payments from the government. If you're responsible for at least one child or young person who normally lives with you, you may qualify for Child Tax Credit. If you work, but earn low wages, you may qualify for Working Tax Credit.

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Wt 24 cze, 2008 00:07

No i wszystko jasne! Dzięki wszystkim !

[ Dodano: Wto 24 Cze, 2008 01:58 ]
Sorki, widzę że dla was to takie proste i pewnie zawracam wam głowę ale informator informatorem, ale jak napisałam wcześniej:


--------------------------------------------------------------------------------

Dzwonilam na tax credit i pytalam co zrobic z tym fantem, szczegolnie ze w formularzu zaznacza sie tylko ze dziecko sie uczy.Nie ma nic o miejscu szkoly ale w informatorze Jest napisane ze "nalezy sie na dziecko do 19 roku zycia ktore zazwyczaj mieszka z toba i uczy sie full time".Sek w tym ze jedna pani mi powiedziala ze oczywiscie sie nalezy bo niby czemu nie-dzieci nadal sa moje i ja place za ich edukacje, a drugiego dnia inna pani stwierdzila ze nie ma zielonego pojecia ale powinnam probowac?( cos mi to troszke przypomina rodzime instytucje :)Problem w tym ze nie bardzo wiem czy probowac bo boje sie ze jesli przyznaja a po jakis dwoch latach dojda do tego ze jednak sie moze nie nalezy i kaza zwrocic to "zwroce" ale chyba do Polski Dlatego pytam czy ktos z obecnych jest w podobnej sytuacji i dostaje jakies benefity.

Avatar użytkownika
dimona
Rozkręca się

  • Posty: 80
  • Dołączył(a): Pn 27 mar, 2006 21:18
  • Lokalizacja: Whitby/Gdańsk

Wt 24 cze, 2008 08:28

Powinni sie skapnac po 3m-cach :D
przynajmniej tyle ma czasu wiekszosc instytucji, na sprawdzenie Twoich danych i Twojej sytuacji.

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Wt 24 cze, 2008 09:25

ja z mezem czekalismy na child benefit okolo 10 miesiecy

Avatar użytkownika
kasiuniaa
Weteran

  • Posty: 438
  • Dołączył(a): Śr 12 kwi, 2006 09:48
  • Lokalizacja: SUNderLAND

Wt 24 cze, 2008 09:39

masakra :!: czemu tak dlugo :?:

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Następna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES