Ciekawe

Życie codzienne w North East i UK - Newcastle, Sunderland, Darlington, Middlesbrough, Gateshead, Consett...

Wt 12 wrz, 2006 11:23

Avatar użytkownika
aziza
Bywalec

  • Posty: 174
  • Dołączył(a): Śr 24 maja, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Cramlington/Leszno

Wt 12 wrz, 2006 11:49

Jak już troszkę żyje na tym świecie to zawsze tak było że politycy wiele obiecywali, dodatki dla studentów, mieszkania dla młodych, pracę i wszystko to co najlepsze. Wydaje mi się że te słowa to kolejna gra wyborcza a fakt, że tak wielu ludzi zwłaszcza młodych wyjeżdża w poszukiwaniu lepszych perspektyw za granicę to to ju8ż inna "bajka" i myślę, że to jeszcze prędko się nie skończy.

Avatar użytkownika
robusik
Weteran

  • Posty: 391
  • Dołączył(a): Śr 23 sie, 2006 07:35
  • Lokalizacja: Warszawa

Wt 12 wrz, 2006 14:34

Avatar użytkownika
Kasia
Weteran

  • Posty: 377
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 08:06
  • Lokalizacja: Newcastle/SouthShields/Gdansk

Wt 12 wrz, 2006 16:42

Przeczytałem Kasiu artykuł do którego link umieściłaś i utwierdza mnie on w przekonaniu że aby powstrzymać młodych (i nie tylko młodych) ludzi przed emigracją zarobkową na zachód bo nie mówię w tej chwili tylko o Angli to jeszcze długa droga a i co do tego nie jestem niestety przekonany. Młodzi będą wyjeżdżać bo całe życie przed nimi a starsi którzy mają już jakieś doświadczenie wyjadą bo na zachodzie fachowcy są poszukiwani. Nie sądzę aby prędko w naszym kraju coś się zmieniło niestety ale zawsze trzeba mieć nadzieję oby tylko nie było za późno i nie pozostali tylko emeryci bo ileż oni mogą pracować a niestety bez młodych ambitnych ludzi którzy chcą coś zrobić żaden kraj nie będzie się wzbogacał ani rozwijał pod wzgldem gospodarczym, naukowym, technicznym itp.

Avatar użytkownika
robusik
Weteran

  • Posty: 391
  • Dołączył(a): Śr 23 sie, 2006 07:35
  • Lokalizacja: Warszawa

Wt 12 wrz, 2006 17:51

Tak, jedno z szybciej starzejących się społeczeństw w Europie, do tego ustrój niewolniczy i odwieczna walka (choć akurat teraz wygląda na zwarcie szeregów, PiS/LPR i czarni) władzy świeckiej i kościelnej o pieniądze ogłupianego narodu. Młodych, przedsiębiorczych i nie bojących się wyzwań ludzi, zastąpi tania siła robocza ze Wschodu, a jeśli to nie wystarczy - podniesie się wiek emerytalny i zwiększy podatki. W ostateczności wyjeżdżającym zacznie się rzucać kłody pod nogi (coś wymyślą na pewno), wyzwie od kosmopolitów, zdrajców, a KK zacznie rzucać klątwy.

A teraz już przegieli... :evil:
Rada Ministrów podtrzymała zamiar wprowadzenia 10-cio procentowej podwyżki akcyzy na piwo. Zmieniła się tylko argumentacja: podwyżki nie tłumaczy się już dostosowywaniem polskiego prawa do wymogów UE, a koniecznością łatania dziur w budżecie. Nihil novi.

Ja jeszcze w 3mieście, ale kończę fuchy i X/XI śmigam nad Tynę, eh Jesmond mi się marzy ::pijacy

Avatar użytkownika
szelak
Początkujący na forum

  • Posty: 14
  • Dołączył(a): Śr 30 sie, 2006 08:38
  • Lokalizacja: Gdańsk

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Powrót do Forum ogólne