Co trzeba zrobic zeby kupic "L" na samochod!!!

So 11 lip, 2009 15:33

Mam ogromna prosbe do kogos kto orjentuje sie jak wykupic "L" na samochod pewnie wjecie o co chodzi bardzo duzo samochodow jezdzi tutaj z tymi "L".Wjem tylko tyle ze jak sie kupi ta "L"tzn.dostaje sie tez ponoc tymczasowe prawojazdy to mozna sie uczyc samemu jezdzic ale trzeba jezdzic z osoba na ktora jest dany samochod samemu nie da rady wrazie wypadku to ta osoba za nas odpowjada!!!Ale nie wjem ile to kosztuje czy z ubezpieczenia np.mojego meza bo to on bedzie ze mna jezdzil beda pobjerac dodatkowa oplate czy nie?Wjem tylko tyle ze sie to kupuje na poczcie i ze ponoc trzeba miec"rezydenta"ale przymykaja na to oko.Chcialabym sie dowjedziec co bym musiala po kolei zrobic jakie dokumenty ile to kosztuje itd.Bardzo prosze o pomoc.Z góry dziekuje!!!

Emilka
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 18
  • Dołączył(a): Śr 08 lip, 2009 22:12
  • Lokalizacja: warminsko-mazurskie

So 11 lip, 2009 15:46

Więc po pierwsze wykupujesz prawo jazdy próbne na poczcie albo online(potrzebne zdjęcie i paszport albo dowod osobisty i czek na kwote 50f)
Czekasz aż prawko przyjdzie,u mnie trwało to około tygodnia.Możesz jeździć tylko i wyłącznie z osoba która ma prawo jazdy min.3 lata.Jeżeli jeździsz na aucie danej osoby musi ona zgłosić cię do ubezpieczenia(stawka trochę wzrośnie zależnie od firmy).Później przyklejasz sławną "L" na aucie i możesz jeździć.Jeśli czujesz się już pewnie stajesz na egzamin teoretyczny a później praktyczny.Nie wolno jeździć ci samej jeśli masz próbne prawo jazdy!!!!!!!Tak samo wysokie są kary jeśli uczysz się jeździć a samochód nie ma w ubezpieczeniu ciebie.Powodzenia.Jeśli chcesz wiedzieć cos jeszcze to pisz. :cheer:
P.S o rezydenturę nikt się mnie nie pytał

Avatar użytkownika
izuncia
Weteran

  • Posty: 818
  • Dołączył(a): Śr 26 kwi, 2006 10:50
  • Lokalizacja: UK

So 11 lip, 2009 19:47

A L kupisz wszedzie - na stacji benzynowej, w Tesco... w prawie kazdym wiekszym sklepie.

Angel

Avatar użytkownika
Aniolek
Weteran

  • Posty: 1439
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 15:20
  • Lokalizacja: Newcastle/NE2/Warszawa

So 11 lip, 2009 21:46

Aniolek napisał(a):A L kupisz wszedzie - na stacji benzynowej, w Tesco... w prawie kazdym wiekszym sklepie.

Angel

Dokładnie w Asdzie też są :)

Avatar użytkownika
izuncia
Weteran

  • Posty: 818
  • Dołączył(a): Śr 26 kwi, 2006 10:50
  • Lokalizacja: UK

So 11 lip, 2009 23:33

"L" mozesz kupić nawet w sławnym "poundland'zie" :oops:

rosalia
Rozkręca się

  • Posty: 94
  • Dołączył(a): Pt 14 lis, 2008 21:58
  • Lokalizacja: newcastle

N 12 lip, 2009 10:36

Możesz jeździć tylko i wyłącznie z osoba która ma prawo jazdy min.3 lata.

i skończyła 25 lat

LWQ
Rozkręca się

  • Posty: 71
  • Dołączył(a): Cz 30 mar, 2006 07:38
  • Lokalizacja: Sunderland

N 26 lip, 2009 19:06

Bardzo dziekuje za informacje!!!Mam nadzieje,ze pokonam swoj lek z jazda z kierownica po prawej stronie!!!Pozdrawiam!!! :dzieki: :dzieki: :dzieki:

Emilka
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 18
  • Dołączył(a): Śr 08 lip, 2009 22:12
  • Lokalizacja: warminsko-mazurskie

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Powrót do MOTO UK