Czas na przerejestrowanie auta

Pn 10 lis, 2008 11:27

Witam,
Chciałbym zapytać jaki jest czas na przerejestrowanie samochodu z poprzedniego właściciela na siebie od momentu zakupu auta??
Drugie pytanko na jakiej stacji najbardziej się opłaca tankować benzynę, gdzie najtaniej itp.
Dziękuję

Omega
Rozkręca się

  • Posty: 50
  • Dołączył(a): So 18 paź, 2008 15:32

Pn 10 lis, 2008 13:44

Najlepiej jest przerejestrować auto od razu. Poprzedni Właśiciel powinnien wysłać cześć dokumentów do DVLA(bo to on zgłasza nowego włascicieka),a druga część daje tobie,że w razie kontroli masz potwierdzenie.(z tego ,co pamiętam)Nowe ,przerejestrowane dokumenty przychodza do okolo 2 tyg.Ostatnio najtaniej było na Sansburym paliwo,najdrożej na Texaco.Wczoraj w sunderlandzie na BP litr benzyny był po 96,9.
PS za przerejstrowanie nic nie płacisz,jedynie jeżeli nie masz to musisz kupić TAX,MOT no i ubezpieczenie

Avatar użytkownika
izuncia
Weteran

  • Posty: 818
  • Dołączył(a): Śr 26 kwi, 2006 10:50
  • Lokalizacja: UK

Pn 10 lis, 2008 15:50

Moim zdaniem najtaniej jest na Asdzie.

ande
Weteran

  • Posty: 369
  • Dołączył(a): Wt 15 kwi, 2008 17:27

Pn 10 lis, 2008 17:18

a ja jadac po drodze do roboty przez benton do s.gosforth mijam stacje asdy i shella i ceny sa te same dzis 92.9 :D wiec chyba wole shella

Avatar użytkownika
serekr
Weteran

  • Posty: 526
  • Dołączył(a): Pn 30 lip, 2007 16:13
  • Lokalizacja: lodz/newcastle/swiat

Pn 10 lis, 2008 17:37

Jasne, ze tak, ale kolo mnie akurat nie ma shella...

ande
Weteran

  • Posty: 369
  • Dołączył(a): Wt 15 kwi, 2008 17:27

Pn 10 lis, 2008 20:27

nie no normalne ze nie bedziesz prezciez jechal niewiadomo dokad zeby na shellu zatankowac :) tak tylko mowie ja mam akurat po drodze to raczej zachaczam o shella a w asdzie to tylko zakupki :P

Avatar użytkownika
serekr
Weteran

  • Posty: 526
  • Dołączył(a): Pn 30 lip, 2007 16:13
  • Lokalizacja: lodz/newcastle/swiat

Wt 11 lis, 2008 07:56

Oczywiście że Shell ;) najleprze paliwko i dobra cena.Tankuje tam swojego :horse: i autko.Zdażyło mi się pare razy zatankować gdzie indziej ( Morrison)bo nie miałem juz wyjscia i naprawde czuć różnice.Autko się ospałe jakies zrobiło :neutral:

Avatar użytkownika
Zabarydla
Weteran

  • Posty: 251
  • Dołączył(a): Wt 17 lip, 2007 16:05
  • Lokalizacja: Szczecin/Sunderland/Newcastle itd..

Wt 11 lis, 2008 15:33

uuu morrison ja tam tylko raz zatankowalem (bo tez musialem) i nigdy wiecej normalnie chyba chrzcza paliwo jak u nas w polsce :P

Avatar użytkownika
serekr
Weteran

  • Posty: 526
  • Dołączył(a): Pn 30 lip, 2007 16:13
  • Lokalizacja: lodz/newcastle/swiat

Wt 11 lis, 2008 16:57

Chrzcza wszedzie albo niemal wszedzie,gdyz kazdy moze to latwo sprawdzic na odczycie z komputera tzn,gdyz wiekszosc mlodszych aut posiada ta funkcje w wyswietlaczu.
Zauwazylem,ze jest z tym bardzo roznie,a w NC jest zaledwie kilka stacji,gdzie zawsze jest dobre paliwo i nie jest to zalezne od sieci do ktorej dana stacja nalezy.
Tak w Shelu,jak i w Tesco oraz Morisonsie zdarza sie dobre paliwo.Nie moge sie wypowiedziec na temat jakosci paliwa w BP lidera na rynku paliw,gdyz mi nie po drodze,a i ceny nie zachecaja.
Mysle,ze warto zwrocic uwage na to,gdzie tankuje najwiecej taksowek;oni wiedza najlepiej ;)
Natomiast sprawa przerejestrowania ma obowiazek zajac sie poprzedni wlasciciel pojazdu,ktorego obowiazkiem jest odeslanie do DVLA czesci dowodu rejestracyjnego informujacej DVLA o zbyciu pojazdu na rzecz...itd.

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

Wt 11 lis, 2008 18:10

Elf napisał(a):gdyz kazdy moze to latwo sprawdzic na odczycie z komputera tzn,gdyz wiekszosc mlodszych aut posiada ta funkcje w wyswietlaczu.


mogłbys sprecyzowac co mozna sprawdzic na wyswietlaczu :?:

Avatar użytkownika
andy
Weteran

  • Posty: 666
  • Dołączył(a): N 13 sie, 2006 17:33
  • Lokalizacja: Gateshead

Wt 11 lis, 2008 20:59

Ilosc spalanego w danej chwili paliwa,tak przynajmniej jest w moim samochodzie.

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

Wt 11 lis, 2008 21:58

Elf napisał(a):Ilosc spalanego w danej chwili paliwa,tak przynajmniej jest w moim samochodzie.



hahaha :) rozwaliles mnie - co sprawdzisz tym, ze masz ilosc spalanego paliwa w danej chwili? jest milion okolicznosci, ktore to moga zmieniac - klima, swiatla, ogrzewanie szyby, rozgrzanie silnika ..... i akurat po jednej dziesietnej na wyswietlaczu stwierdzisz - to paliwo jest chrzczone.
ja myslalem, ze masz specjalnie na wyswietlaqczu tester skladu chemicznego paliwa !!


:blahblah: :blahblah: :blahblah: :blahblah:

Avatar użytkownika
Scofield
Weteran

  • Posty: 1125
  • Dołączył(a): So 30 wrz, 2006 07:26

Śr 12 lis, 2008 06:08

Roznica w takiej samej jezdzie 1 litra/100km jest odczuwalna,gdyz jezdzac jednym autem wiem jak jezdzimy itd.

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

Śr 12 lis, 2008 08:02

Elf napisał(a):Chrzcza wszedzie albo niemal wszedzie,gdyz kazdy moze to latwo sprawdzic na odczycie z komputera tzn,gdyz wiekszosc mlodszych aut posiada ta funkcje w wyswietlaczu.
Zauwazylem,ze jest z tym bardzo roznie,a w NC jest zaledwie kilka stacji,gdzie zawsze jest dobre paliwo i nie jest to zalezne od sieci do ktorej dana stacja nalezy.
Tak w Shelu,jak i w Tesco oraz Morisonsie zdarza sie dobre paliwo.Nie moge sie wypowiedziec na temat jakosci paliwa w BP lidera na rynku paliw,gdyz mi nie po drodze,a i ceny nie zachecaja.
Mysle,ze warto zwrocic uwage na to,gdzie tankuje najwiecej taksowek;oni wiedza najlepiej

Chrzczą nie chrzczą?! tego nie wiem.Ale nie porówniuj mi Kolego paliwa Shell-a do Morrison-a,bo na Shellu jest paliwo o niebo leprze I JEST TO ZALEŻNE OD SIECI :!: .wiem to na swoim przykładzie i nie tylko..Może w Tesco czy w Morrisonie się zdarza dobre paliwo ale na Shellu jest zawsze dobre paliwo ::piwo A :!: ..i podziel sie z nami zaledwie tymi paroma stacjami z NC na których jest zawsze dobre paliwo.Niech zgadne :neutral: Morr...nie to chyba nie ta :? wiem!! Tesco?? nie to chyba też nie ta :? PLEASE mała podpowiedz :lol:
jeszcze jedna myśl z mojej str.odnośnie spalania w danej chwili ...NO COMMENT :!: :roll:

Avatar użytkownika
Zabarydla
Weteran

  • Posty: 251
  • Dołączył(a): Wt 17 lip, 2007 16:05
  • Lokalizacja: Szczecin/Sunderland/Newcastle itd..

Śr 12 lis, 2008 14:13

Elf napisał(a):Roznica w takiej samej jezdzie 1 litra/100km jest odczuwalna,gdyz jezdzac jednym autem wiem jak jezdzimy itd.


hehe zeby jechac "tak samo" to musial bys byc jakims robotem chyba :) nie da sie jechac tak samo no bo jak przeciez chociazby warunki pogodowe sie zmieniaja caly czas zuzycie smaochodu to samo nawet jesli minimalne to i tak wiec przylaczam sie do Zabarydla i... no comment ::wales

Avatar użytkownika
serekr
Weteran

  • Posty: 526
  • Dołączył(a): Pn 30 lip, 2007 16:13
  • Lokalizacja: lodz/newcastle/swiat

Następna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Powrót do MOTO UK