Czy ma ktoś psa w Newcastle?

Życie codzienne w North East i UK - Newcastle, Sunderland, Darlington, Middlesbrough, Gateshead, Consett...

Cz 14 wrz, 2006 13:24

Witam wszystkich serdeznie. Wlasnie przywiozłem mojego czworonoga do Newcastle. Moze jest ktoś kto mógłby mi udzielić kilku porad na temat opieki weterynaryjnej bądź ubezpieczenia psa.

Paciu
Rozkręca się

  • Posty: 62
  • Dołączył(a): Pn 03 kwi, 2006 13:05

Cz 21 wrz, 2006 19:21

Z tego co pamietam to trzeba isc do weterynarza zarejestrowac psa, u niego mozna takze dostac czipa podskornego dla psa, ktory posiada wszystkie informacje o psie. U weterynarza dostaje sie tez ksiazeczke zdrowia psa, w ktorej zaznacza sie coroczne szczepienia. U niego mozna takze otrzymac kropelki na pchły itd.

3 lata temu miałam weterynrza w tej klinice Prince Bishop Veterinary Hospital

Niestety na tej stronie nie podaja żadnych cen.
Ja 3 lata temu płaciłam 20 funtow za czipa, 30 za szczepionke, 120 ubezpieczenie etc.
Od tego czasu ceny sie mogły zmienić

Jak dostaniesz kod do czipa informacje o twoim psie bedziesz mogl znaleźć na stronie Identitychip

Avatar użytkownika
Kasia
Weteran

  • Posty: 377
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 08:06
  • Lokalizacja: Newcastle/SouthShields/Gdansk

Cz 21 wrz, 2006 19:55

Dzięki za infirmacje.
Moj pies ma czipa z polski paszport i książeczkę zdrowia też. Kupiłem mu tutaj rówież ubezpieczenie. Czy idąc do weterynarza jesli mój pies jest ubezpieczony muszę zapłacić za wizyte i potem oczekiwac zwrotu kosztów czy też jest to załatwiane bezgotówkowo? Czy poza szczepieniem na wściekliznę są tutaj wymagane inne szczepienia obowiązkowe?

Paciu
Rozkręca się

  • Posty: 62
  • Dołączył(a): Pn 03 kwi, 2006 13:05

Cz 21 wrz, 2006 20:04

Nie moge ci na to odpowiedziec, nie pamietam. To info dostaniesz u veta lub na stronie ktora podalam.

Avatar użytkownika
Kasia
Weteran

  • Posty: 377
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 08:06
  • Lokalizacja: Newcastle/SouthShields/Gdansk

N 01 paź, 2006 16:04

Mam takie pytanie w jaki sposob mozna przewiezc psa (kupionego w polsce) do U.K ewentualnie kupic w U.K i podrozowac z nim??????

Misiak_*
Bywalec

  • Posty: 141
  • Dołączył(a): Cz 28 wrz, 2006 10:33

N 01 paź, 2006 16:20

kiedys ktos podal link do strony(sprawa dotyczyla kotow,ale strona jest ogolnie o zwierzetach) :

http://www.defra.gov.uk/animalh/quarantine/index.htm


tu jest opisane co i jak jesli chodzi o przewoz zwierzat :

http://www.defra.gov.uk/animalh/quarant ... eu_reg.htm


a tu jest caly temat dotyczacy wwozu kotow na teren UK (moze jesli chodzi o psy to jest podobnie):

http://www.ncl.to.pl/forum/viewtopic.php?t=634

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

N 01 paź, 2006 17:28

Ale to skaplikowane chyba zrezygnujemy z zakupu zwierzatka

Misiak_*
Bywalec

  • Posty: 141
  • Dołączył(a): Cz 28 wrz, 2006 10:33

N 01 paź, 2006 17:41

proponuje rybki lub kanarka - chyba bedzie najprosciej i najlatwiej (tak mi sie wydaje...) :mrgreen:

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

Powrót do Forum ogólne