Czy warto rob szkolenia w polsce przed wyjazdem jako opiekun

Polaków rozmowy na każdy temat, także humor i ciekawostki. Nie wiesz gdzie zacząć? Zacznij swój wątek tutaj.

Cz 10 lis, 2011 15:41

Witam.Chce wyjechać jako opiekun osób starszych do UK.Wiem że potrzebne jest doświadczenie.Czy przyda mi się kurs opiekuna w domu pomocy społecznej?Bo chce cos takiego zrobić jednak to trochę kosztuje i nie wiem czy mi się przyda.Z jednej strony czytając oferty pracy najczęściej spotykamy się z wymaganiami, że potrzebne doświadczenie,referencje od poprzednich pracowników,i ukończone szkolenie NVQ3.Czy warto robic taki kurs przed wyjazdem.Znających sie na temacie prosze o porade:)z góry dzieki.Pozdrawiam:)

Adi91
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 2
  • Dołączył(a): Cz 10 lis, 2011 15:25

Cz 10 lis, 2011 17:38

Zapewne warto jesli nie mozesz wykazac sie jakims doswiadczeniem w opiece (praca w szpitalu hospicjum, itp) to podniesie twoje szanse. Jak sądze jestes mlody i moze lepiej dowiedz sie dokladnie jak wyglada praca care asisstant w Anglii. bo po przyjezdzie mozesz byc rozczarowany . Powodzenia

Avatar użytkownika
stare ludzie
Weteran

  • Posty: 317
  • Dołączył(a): Wt 31 maja, 2011 20:33

Cz 10 lis, 2011 17:44

Hej ,ja sam pracuje jako opiekun i nvq nie posiadam(puki co ;) ) z dostaniem pracy nie bylo wiekszego problemu (ale to bylo w 2007roku wiec teraz moze byc ciezej) tak czy inaczej moj pracodawca organizuje kursy NVQ2 i 3 nieodplatnie zreszta wiekszosc tak robi ale czesto trzeba np podpisac umowe ze nie odejdzie sie z firmy np przez rok, jesli zerwiesz umowe trzeba za kurs zaplacic i tak jak mowisz nie sa to male koszta bo kilka stowek to kosztuje, doswiadczenie w opiece sie bardzo przydaje wiec jesli masz mozliwosc zalatwienia sobie jakis referencji z polski to napewno bedzie to brane pod uwage, jesli chcesz pracowac jako opiekun bedziesz rowniez potrzebowac rozszezone zaswiadczenie o niekaralnosci tzw CRB(Criminal Record Bureau) i tu zalezy od pracodawcy albo on pokryje koszty cos ok 42-46 funtow chyba, albo Ty bedziesz musial/a za to zaplacic, albo jak w przypadku nvq moze byc tak ze placisz za CRB i jak zostaniesz w firmie przez jakis okres czasu to Ci to zwroca przy wyplacie,
tak na marginesie zalezy jeszcze czy chcesz pracowac w domu opieki czy dla agencji opiekunow(nie mylic z agencja pracy bo to co innego) w domu wiadomo jedno miejsce pracy czesto dlugie zmianu po 12h 4-5 dni w tyg i zazwyczaj cos ok 6funtow na godzine, w agencji( tu przydaje sie miec prawo jazdy) rozne miejsca pracy np w domach opieki lub w prywatnych domach, wieksza swoboda co do godzin ale i stawki zazwyczaj wyzsze zaleznie od miejsca do ktorego Cie wysla czy od rodzaju pracy u mnie od 6.10 do nawet 25 funtow za godzine.
troche sie ropisalem ale pisze z doswiadczenia ;) jesli masz jakies pytania pisz postaram sie pomoc
pozdawiam

Avatar użytkownika
serekr
Weteran

  • Posty: 526
  • Dołączył(a): Pn 30 lip, 2007 16:13
  • Lokalizacja: lodz/newcastle/swiat

Pt 11 lis, 2011 10:57

Wszystkim dzieki za odp.Dużo się dowiedziałem.Teraz tak sobie myśle że może by tak iśc np popracować do caritasu jako wolontariusz,niż wydawać 750 zł na ten kurs opiekuna.Oni też wypiszą Ci referencje,a i doświadczenie będe miał większe.Serekr masz racje inaczej było jak Ty wyjeżdzałeś inaczej jest obecnie,chociaż jak czytam nadal jest na to zapotrzebowanie, co mnie cieszy.Z tego co zrozumiałem to NVQ2 i 3 robi sie na miejscu w UK.Wiesz zalezy mi na czymś takim żeby weekendy były wolne,bo mógłbym się zapisać na jakiś kurs anglika żeby się czegoś więcej nauczyć.Pozdrawiam.

Adi91
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 2
  • Dołączył(a): Cz 10 lis, 2011 15:25

So 12 lis, 2011 16:52

Pelno jest pracy dla care assistant w Anglii...nie sadze aby warto bylo robic jakiekolwiek kursy w Polsce.Raz-trzeba miec bardzo dobry angielski...i podejscie do ludzi,wiekszosc firm daje Ci trening i certfikaty takie jak manual handling,handling medicines,health and safety i to jest na dzien dobry.Wiem to na pewno poniewaz moj maz byl koordynatorem w paru firmach tego typu i potrzebowal ludzi non stop.
Pozdrawiam
Marlena

Avatar użytkownika
marlenaruban
Weteran

  • Posty: 278
  • Dołączył(a): Cz 01 maja, 2008 17:11
  • Lokalizacja: Sunderland/kolobrzeg

N 20 lis, 2011 18:21

Każda firma ma wewnętrzne szkolenia jedyne co jest uniwersalne to nvQ2 i NVQ3 A z Critasem to dobry pomysł i zawsze mozesz dopisać do CV ze opiekowałeś sie kimś starszym
warto mieć refer. od dwóch osób niespokrewnionych ,b o troche sie pozmieniało ale jak wyjedziesz przez agencje to jest inaczej

Avatar użytkownika
martaZ
Rozkręca się

  • Posty: 53
  • Dołączył(a): Cz 02 lis, 2006 16:31

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Powrót do POGADUCHY