Dlaczego nie?

Życie codzienne w North East i UK - Newcastle, Sunderland, Darlington, Middlesbrough, Gateshead, Consett...

Pn 02 lut, 2015 09:41

Witajcie.

Przeczytalem wiadomosc na stronie glownej ze BBC chce zrobic film o Polakach ktorzy North East wybrali sobie do zycia , i napisali ze pozytywny . Zastanawiajace jest jednak to ze dziennikara do tej pory nie moze znalezc NIKOGO KTO CHCE BYC GWIAZDA FILMOWA. I serio pytanie , czy to znak ze przestalismy wierzyc ze w angielskiej TV moga pokazac nas w pozytywnym swietle? Czy mamy dosc pokazywania Polakow jako przyczyny wszelkiego zla / Czy mamy dosc byc chlopcem do bicia dla politykow z UKIP?

Co o tym sadzicie ?

Avatar użytkownika
stare ludzie
Weteran

  • Posty: 317
  • Dołączył(a): Wt 31 maja, 2011 20:33

Pn 02 lut, 2015 10:21

I jeszcze jedno , moze Polacy ( moga byc i Polki ) powedza mi czemu na ronych forach internetowych kiedy Polka wyjdzie za araba , hindusa , czy obywatela innej nacji , jest tak bardzo atakowana przez rodakow? Czemu wyzywa sie takie kobiety od najgorszych ?

Avatar użytkownika
stare ludzie
Weteran

  • Posty: 317
  • Dołączył(a): Wt 31 maja, 2011 20:33

Wt 03 lut, 2015 00:00

stare ludzie napisał(a):Czemu wyzywa sie takie kobiety od najgorszych

Se strachu przed czyms nieznanym i obcym
A czasem ze swiadomosci że takie dziewcze zaślepione wielką egzotyczną miłościa pakuje sie tak naprawde nie zdając sobie sprawy w co. Czasem warto jest posłuchać co mówią ludzie i zastanowić się czy aby nie mają odrobiny racji.

pemkad
Weteran

  • Posty: 349
  • Dołączył(a): So 09 cze, 2012 14:08
  • Lokalizacja: łódzkie/NCL

Wt 03 lut, 2015 07:58

Podaj ten link na BBC.

Avatar użytkownika
proffoto
Weteran

  • Posty: 1025
  • Dołączył(a): So 06 lut, 2010 09:39
  • Lokalizacja: Grudziądz/Middlesbrough

Wt 03 lut, 2015 12:44

Link oraz telefon jest na glownej strone Polnews , a co do kobiet ktore wiaza sie z " egzotycznymi" partnerami to rzeczywiscie mimo iz wiele razy slyszy sie o tragediach to ciagle mlode dziewczyny ida ta droga. W czym egzotyka jest lepsza od Polakow , Anglikow czy geberalnie europejczykow. Tu przynajmniej kultura jest podobna i mniejsze szane na wpadniecie w jakis jasyr.

Avatar użytkownika
stare ludzie
Weteran

  • Posty: 317
  • Dołączył(a): Wt 31 maja, 2011 20:33

Wt 03 lut, 2015 16:30

Sam zastanawiałem się, aby zadzwonić do tej pani i wziąć udział w tym programie ale przemyślałem to. Raczej na dobre by to mnie i mojej rodzinie nie wyszło.

Odnośnie kobiet wiążących się z obcokrajowcami: Zakazany owoc lepiej smakuje. A tak na poważnie to myślę, że ci "inni" są bardziej romantyczni od Polaków, potrafią zaczarować kobietę, no i pewnie są przystojniejsi. Jednak Polka wiążąc się z "innowiercą", osobą wychowanej w innej kulturze musi mieć świadomość, że ten związek może skończyć się źle.

Avatar użytkownika
andypolo
Weteran

  • Posty: 426
  • Dołączył(a): Pt 17 lut, 2012 20:25
  • Lokalizacja: C-L-S

Wt 03 lut, 2015 18:14

andypolo napisał(a):są bardziej romantyczni od Polaków,

tia "czesc mam na imie XX, kocham cie, wyjdz za mnie". koniec romantyzmu. No trzeba przyznać gadke to maja niezłą. To jest tak w krajach afrykańskich że kobiety wymagaja znacznie mniej w kontaktach tzw wewnatrz rodziny ale znacznie wiecej jesli chodzi o finanse. U Polek jest to odwrotnie. Wiec w poczatkowej fazie znajomosci zauroczy nas jak taki Afrykańczyk nas zdobywa. Jednak na dłuższa metę można się zdziwić.
andypolo napisał(a):no i pewnie są przystojniejsi.

A to zależy kto patrzy.;)
andypolo napisał(a): musi mieć świadomość,

jak to bylo? "Musi to na rusi a w Polsce jak kto chce ;)
Od musi do bedzie jest daleka droga. Owszem powinno sie ale jak to mawiają miłość jest slepa.

pemkad
Weteran

  • Posty: 349
  • Dołączył(a): So 09 cze, 2012 14:08
  • Lokalizacja: łódzkie/NCL

Wt 03 lut, 2015 20:05

Wiem, że to głupio trochę mówić po fakcie, ale przyszła mi do głowy taka myśl od razu po tym info o programie BBC NE, że pewnie nikt się nie zgłosi.

Myślę, że andypolo w swoim poście otarł się o sedno sprawy.

Poza tym, zdarzyło mi się być kiedyś w życiu regionalnym dziennikarzem newsowym w dość znanej polskiej telewizji i myślę, że mam dobre rozeznanie jak wygląda siedmio czy osmiominutowy (chyba tyle tam było) news/minifelieton do tv i nasza brytyjska koleżanka będzie musiała dokonać wyboru materiału (a przede wszystkim rodziny), który niestety sam w sobie jest już manipulacją i uproszczeniem tematu. Do tego dochodzi kwestia tego, co w jej mniemaniu oznacza "w pozytywnym świetle", na przykład:

- czy może to być rodzina wielodzietna biorąca zasiłki jak każda inna taka rodzina w UK?
- czy mogą mieszkać w council house, jak ich angielscy odpowiednicy, których nikt się nie czepia?
- czy żona/partnerka może nie pracować, zajmując się domem (ewentualnie mąż :D )?
- czy mogą mówić łamanym angielskim albo w ogóle nie mówić po angielsku?

Myślę, że pani dziennikarka powinna się DOBRZE zastanowić jaki materiał chce zrobić i jakie ma być jego przesłanie, bo może wyjść zupełnie odwrotnie do jej chęci, a tego byśmy nie chcieli...

Owly Owl
Bywalec

  • Posty: 210
  • Dołączył(a): N 20 maja, 2012 23:27
  • Lokalizacja: Northumberland

Śr 04 lut, 2015 18:43

A ja mam bardzo pozytywne doświadczenia z BBC - zarówno TV jak i radio.
W maju ub r. z okazji 10 rocznicy wejścia naszych krajów do UE, robili program jak ludzie pochodzący z "nowych państw UE" radzą sobie w UK.
W naszym przypadku chodziło o prowadzenie biznesu.
Pokazano imigrantów w bardzo pozytywnym świetle - jako osoby dobrze się asymilujące, pracowite, przedsiębiorcze, wykształcone.
Przy okazji gość w studio - demograf - obalał stereotypy -europejskiego imigranta w UK: beneficiarza, pijaka i analfabety.
Dziennikarze niezwykle sympatyczni.
- Więc może warto próbować pokazać się w dobrym świetle jako obywatele Europy.
A z zawodowego doświadczenia - mnóstwo Anglików darzy nas ogromnym szacunkiem i sympatią - wbrew obiegowym poglądom i artykułom z The Sun.

:D

ggate
Rozkręca się

  • Posty: 60
  • Dołączył(a): So 10 sty, 2009 14:19
  • Lokalizacja: Middlesbrough

Śr 04 lut, 2015 19:22

Owly Owl
Czy Twoja wypowiedz miala na celu pochwalenie sie,ze otarles/as o dziennikarstwo czy tez mialbys ambicje poinstruowac dziennikarke BBC jak ma to zrobic a moze tez juz z gory wiesz jak to bedzie wygladalo w dniu emisji.


Glupi mowi co wie...madry wie co mowi

Swistak
Bywalec

  • Posty: 182
  • Dołączył(a): Cz 12 sty, 2012 18:20

Śr 04 lut, 2015 22:59

Swistak napisał(a):Owly Owl
Czy Twoja wypowiedz miala na celu pochwalenie sie,ze otarles/as o dziennikarstwo czy tez mialbys ambicje poinstruowac dziennikarke BBC jak ma to zrobic a moze tez juz z gory wiesz jak to bedzie wygladalo w dniu emisji.


Glupi mowi co wie...madry wie co mowi


Znaczenie tego co napisałem jest jasne, gdybyś umiał czytać ze zrozumieniem, to mógłbyś sobie sam odpowiedzieć na pytanie co moja wypowiedź miała na celu. Na naukę nigdy nie jest za późno, więc możesz tu wrócić po jakimś czasie i spróbować rozszyfrować, co moja wypowiedź miała na celu.

A najlepiej to zgłoś się sam do tego programu, będzie to z pewnością najlepsza gwarancja pokazania polskich imigrantów w pozytywnym świetle - od razu wszyscy zaczną nas kochać, tak jak Ciebie wszyscy tutaj na forum :)

Ze względu na to, że jesteś już dość dobrze znanym forumowym trollem, jest to mój ostatni post, w którym tracę czas na dyskusję z Tobą. Bez obrazy ;)

Pozdrawiam i żegnam zarazem.

Owly Owl
Bywalec

  • Posty: 210
  • Dołączył(a): N 20 maja, 2012 23:27
  • Lokalizacja: Northumberland

Cz 05 lut, 2015 17:36

Ja internetowy troll :)
To,ze mam inne zdanie niz wiekszosc niekoniecznie mnie nim czyni.
Zamilowanie do prowokowania innych nie jest zabronione :)
Akurat tutaj sam musisz stwierdzic,ze nie wykazalaes sie zbytnio :))

Swistak
Bywalec

  • Posty: 182
  • Dołączył(a): Cz 12 sty, 2012 18:20

Cz 05 lut, 2015 19:24

Swistak napisał(a):Owly Owl
Czy Twoja wypowiedz miala na celu pochwalenie sie,ze otarles/as o dziennikarstwo czy tez mialbys ambicje poinstruowac dziennikarke BBC jak ma to zrobic a moze tez juz z gory wiesz jak to bedzie wygladalo w dniu emisji.


Ty Swistak zawsze masz coś do powiedzenia w temacie. Szkoda tylko, że nie na temat.

Avatar użytkownika
andypolo
Weteran

  • Posty: 426
  • Dołączył(a): Pt 17 lut, 2012 20:25
  • Lokalizacja: C-L-S

Cz 05 lut, 2015 19:35

mozesz sprecyzowac ?

Swistak
Bywalec

  • Posty: 182
  • Dołączył(a): Cz 12 sty, 2012 18:20

Cz 05 lut, 2015 20:35

Tematem postu "Dlaczego nie" był reportaż BBC i związki Polek z cudzoziemcami, a nie co wypowiedź Owly Owl odnośnie, że był dziennikarzem miała na celu.
Napisz co myślisz o reportażu BBC i związkach Polek z cudzoziemcami.

Avatar użytkownika
andypolo
Weteran

  • Posty: 426
  • Dołączył(a): Pt 17 lut, 2012 20:25
  • Lokalizacja: C-L-S

Następna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

Powrót do Forum ogólne

cron