Do ludzikow, ktorzy wymienilii polskie prawko na angielskie.

Śr 25 kwi, 2007 17:28

Jak w temacie...wyslalem niedawno formularz zgloszeniowy zawierajacy wszystkie potrzebne dokumenty etc...jak dlugo czekaliscie na zwrot paszportu i nowe prawo jazdy ? aaa i czy faktycznie najpierw powinien sie zjawic paszport, a za jakis czas nowe prawo jazdy ? Z Gory dziekuje za zainteresowanie i pomoc. Pozdrawiam Mil

Mil
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 18
  • Dołączył(a): N 25 mar, 2007 10:42

Śr 25 kwi, 2007 17:41

Na zwrot paszportu powinienes czekas niecaly tydzien, brytyjskie prawo jazdy zostanie Ci przyslane w przeciagu 14 dni. Przynajmniej tak bylo w moim przypadku

Avatar użytkownika
SirDuke
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 15
  • Dołączył(a): N 22 kwi, 2007 22:12

Cz 26 kwi, 2007 15:56

SirDuke napisał(a):Na zwrot paszportu powinienes czekas niecaly tydzien, brytyjskie prawo jazdy zostanie Ci przyslane w przeciagu 14 dni. Przynajmniej tak bylo w moim przypadku


No dzieki za odpowiedz :) Dzisiaj dostalem zwrot paszportu po 10 dniach oczekiwania wiec mysle, ze nowe prawo jazdy nadejdzie do mnie wkrotce.

Pozdrowiona
Mil

Mil
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 18
  • Dołączył(a): N 25 mar, 2007 10:42

Pt 27 kwi, 2007 20:14

Glupio zrobiles ze wymieniles bo teraz bedziesz dostawal punkty karne ktorych jest tylko 12 na 3 lata, za przekroczenie predkosci (nawet o jedna mile) 3 punkty, tak samo z czerwonym swiatlem, etc. Najlepiej jezdzic na polskim dopoki police nie upomni o wymiane :twisted:

Avatar użytkownika
bull3t4u
Bywalec

  • Posty: 186
  • Dołączył(a): Wt 25 kwi, 2006 14:34

So 28 kwi, 2007 11:58

Nie sadze :)) Po pierwsze potrzebowalem, go z uwagi na to, ze wracam poznymi wieczorami co zwieksza prawopodobienstwo kontroli policyjnej, po 2 obnizy mi to znacznie stawke ubezpieczenia za samochod, po 3 nie jestem wariatem jezdze bardzo przepisowo wiec punkty karne mnie nie interesuja :)) ,a na koniec - temat przestudiowalem bardzo szczegolowo i zdarzaly sie przypadki nie akceptowania polskiego prawa jazdy perzez zwykly patrol policyjny efektem czego byly niepotrzebne problemy.

Pozdrowienia i milego weekendu !
Mil

Mil
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 18
  • Dołączył(a): N 25 mar, 2007 10:42

So 28 kwi, 2007 13:08

po 12 miesiacach porusznaia sie pojazdem w UK, masz obowiazek wymienic swoje prawo jazdy na brytyjskie w innym przypadku nie masz prawa prowadzenia pojazdow. pozdrawiam

Avatar użytkownika
SirDuke
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 15
  • Dołączył(a): N 22 kwi, 2007 22:12

So 28 kwi, 2007 17:05

Mil napisał(a):Nie sadze :)) Po pierwsze potrzebowalem, go z uwagi na to, ze wracam poznymi wieczorami co zwieksza prawopodobienstwo kontroli policyjnej, po 2 obnizy mi to znacznie stawke ubezpieczenia za samochod, po 3 nie jestem wariatem jezdze bardzo przepisowo wiec punkty karne mnie nie interesuja :)) ,a na koniec - temat przestudiowalem bardzo szczegolowo i zdarzaly sie przypadki nie akceptowania polskiego prawa jazdy perzez zwykly patrol policyjny efektem czego byly niepotrzebne problemy.

Pozdrowienia i milego weekendu !
Mil


1. Czy ja wiem, jeszcze nigdy nie bylem zatrzymany przez patrol policyjny chociaz czesto wracam poznym wieczorem :twisted: na polskim prawku mozesz jedzic bez problemow bo masz takie prawo jako czlonek EEA i policja nie moze Ci stwarzac problemow. Ciekawe gdzi takie rzeczy sudiowales?? 8)
2. Przed wymiana mojego prawka (jakis rok temu) sprawdzalem czy obnizy mi to koszty ubezpieczenia na confused.com (wyszukiwarka ubezpieczen) lecz roznicy nawet 1p nie bylo :evil:
3. Mhm, jak my wszyscy :mrgreen:

Dzieki i nawzajem :P

Avatar użytkownika
bull3t4u
Bywalec

  • Posty: 186
  • Dołączył(a): Wt 25 kwi, 2006 14:34

So 28 kwi, 2007 17:27

SirDuke napisał(a):po 12 miesiacach porusznaia sie pojazdem w UK, masz obowiazek wymienic swoje prawo jazdy na brytyjskie w innym przypadku nie masz prawa prowadzenia pojazdow. pozdrawiam

A jak to sprawdzaja :?: Po ubezpieczeniu na auto czy jakos inaczej :?:

Avatar użytkownika
Simon
Admin

  • Posty: 936
  • Dołączył(a): Śr 22 lut, 2006 21:59
  • Lokalizacja: Grudziadz & Szczecin

So 28 kwi, 2007 20:22

SirDuke napisał(a):po 12 miesiacach porusznaia sie pojazdem w UK, masz obowiazek wymienic swoje prawo jazdy na brytyjskie w innym przypadku nie masz prawa prowadzenia pojazdow. pozdrawiam


chyba nie do konca jest to prawda........musisz sie zarejstrowac do DVLA i jezdzic dalej na polskim prawie jazdy no chyba ze skonczyles 45 lat to wtedy musisz zmienic na brytyjskie

Misiak_*
Bywalec

  • Posty: 141
  • Dołączył(a): Cz 28 wrz, 2006 10:33

Pn 30 kwi, 2007 17:37

czy wymiana prawka zalezy od posiadanego wieku czy raczej od zmiany miejsca zamieszkania ?Na polskim prawku jest przecież adres zamieszkania a tutaj już się posługujemy nowym adresem i obowiązuje nas powiadomienie wszystkich możliwych instytucji o zmianie miejsca zamieszkania to chyba z tego też powodu obowiązkiem kierowcy jest zmiana prawka :?:

ilma


Pn 30 kwi, 2007 19:11

Ja wciaz przekonany do zmiany prawka nie jestem. Poczytajcie tutaj.

Avatar użytkownika
Simon
Admin

  • Posty: 936
  • Dołączył(a): Śr 22 lut, 2006 21:59
  • Lokalizacja: Grudziadz & Szczecin

Pn 30 kwi, 2007 20:01

Nie ma żadnego przepisu o konieczności wymiany prawa jazdy z polskiego na angielskie;dopóki jesteśmy obywatelami RP.
Konieczność weryfikacji posiadanego prawa jazdy po ukończeniu 45 roku zycia dotyczy kierowców zawodowych i odnosi sie do zrobienia badan psychotechnicznych.Tylko zawodowych.
Niektórzy z piszących nie znając przepisów zabierają głos,zamiast sie porostu zapytać bardziej zorientowanych w przepisach,a nie polegać na opowieściach naukowo-fantastycznych.
Nigdzie,w żadnej firmie ubezpieczeniowej nie płaci sie więcej z uwagi na polskie prawo jazdy,a gdyby tak było,było by to dyskryminacja z uwagi na pochodzenie.. :wink:
Pozdro :cheer:

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

Wt 01 maja, 2007 08:07

Drodzy czytelnicy ja w dalszym ciagu bede antycypowal swoje podkreslam swoje wlasne podejscie do tematu prawa jazdy! Po pierwsze nie pytalem sie nikogo czy warto wymieniac prawo jazdy, ale Wy oczywiscie musicie wszystko skomentowac po swojemu. Ja sie spytalem tylko o okres oczekiwania, pozniej postanowilem odpowiedziec na komentarz argumentujac swoja decyzje (podkreslam swoja). Jezeli nie chcecie wymieniac to nie wymieniajcie ! Ja wymienilem i jestem zadowolony, czekam takze na rekalkulacje ubezpieczenia ze swojego banku co stalo sie juz faktem, a nie basniowym wytworem mojej jak dotad dobrze funkcjonujacej wyobrazni :)
A co do dyskryminacji ? no nie, czy Wy macie juz fobie na tym punkcie ? jaka dyskryminacja ? po prostu jest diametralna roznica miedzy polskim, a angielskim prawem jazdy i ubezpieczyciel moze przywiazywac do tego mniejsza lub wieksza wage, policja rowniez (z uwagi na dolaczany do niego counterpart). Ja tu zostaje na dluzej wiec niejednokrotnie spotkam sie jeszcze w swoim zyciu z pytaniem o prawo jazdy (chociazby aplikujac sie, gdzie wymaganiem bedzie full UK Driving licence).

Ja ze swojej strony koncze temat zaznaczajac, ze nie oczekuje dyskusji na temat czy warto czy nie warto wymieniac? Prawo jazdy otrzymalem, odpowiedz na zadane pytanie rowniez, bodajze od SirDuke za co dziekuje i zycze milego dnia !

Mil

Mil
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 18
  • Dołączył(a): N 25 mar, 2007 10:42

Śr 02 maja, 2007 14:48

pomijajac wasze problemy to Polskie prawko jest traktowane jako Full British driving licence, chyba ze jestes kierowca zawodowym.

A ubezpieczenie bede mial nizsze na swoim prawku polskim z uwagi na lata posiadania niz ty na nowym prawku brytyjskim bo o ile sie nic nie zmienilo to data posiadania prawka jest rownoznaczna z jego wystawieniem tu.

Proboszcz
Bywalec

  • Posty: 210
  • Dołączył(a): Pn 21 sie, 2006 14:06

Śr 02 maja, 2007 15:27

Proboszcz napisał(a):pomijajac wasze problemy to Polskie prawko jest traktowane jako Full British driving licence, chyba ze jestes kierowca zawodowym.

A ubezpieczenie bede mial nizsze na swoim prawku polskim z uwagi na lata posiadania niz ty na nowym prawku brytyjskim bo o ile sie nic nie zmienilo to data posiadania prawka jest rownoznaczna z jego wystawieniem tu.


Nie masz racji niestety. Gdyz majac UK driving licence mam wpisane date posiadania prawa jazdy od momentu jego wyrobienia w PL. Wiec nic to nie zmienia w cenie ubezpieczenia.

Jesli ktos zamierza zostac w UK na dluzej/na stale to wymiana jest niezbedna, gdyz w razie otrzymania mandatu z wpisem punktow karnych, osoba nie majaca prawka UK i dodatku papierowego na ktorym notuje sie punkty idzie do sadu i wtedy jest rozprawa i punkty dopiero po takim procesie zostaja przekazane do PL.

Avatar użytkownika
Scofield
Weteran

  • Posty: 1125
  • Dołączył(a): So 30 wrz, 2006 07:26

Następna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Powrót do MOTO UK

cron