Dojazd z "Berlin Hauptbahnhof" na lotnisko Schonef

Życie codzienne w North East i UK - Newcastle, Sunderland, Darlington, Middlesbrough, Gateshead, Consett...

Śr 28 cze, 2006 19:44

    Witam, czy ktos może mi wytłumaczyć jak trafić ze stacji Berlin Hauptbahnhof(to ten nowy dworzec) na lotnisko Schonefeld???
    Jadę pociągiem z Poznania, prszę o jakie kolwiek informacje odnośnie numerów autobusów itp. Z góry dziękuje i Pozdrawiam

Avatar użytkownika
Leon
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 29
  • Dołączył(a): Śr 28 cze, 2006 19:30

Cz 29 cze, 2006 12:28

Spróbuj obejrzeć rozkładówkę BVG - http://www.bvg.de/ i znaleźć tam połączenia.
Bezpośrednio na lotnisko jedzie s-bahn S9 - nie powiem Ci niestety jak długo i z jaką częstotliwością - na stronie masz wszystko.

Marta
Weteran

  • Posty: 317
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 10:09

Cz 29 cze, 2006 19:25

Leon napisał(a):
    Witam, czy ktos może mi wytłumaczyć jak trafić ze stacji Berlin Hauptbahnhof(to ten nowy dworzec) na lotnisko Schonefeld???
    Jadę pociągiem z Poznania, prszę o jakie kolwiek informacje odnośnie numerów autobusów itp. Z góry dziękuje i Pozdrawiam


Ok 25.min S9 jedzie sie z HauptBanhof na lotnisko

Ale jak jedziesz z Poznania, wysaiadz na Berlin OstBanhof, bedziesz mial blizej, no chyba ze chcesz zobaczyc nowy dworzec - a warto :mrgreen:

Bilet kosztuje na kolejke na lotnisko (S9) kosztuje 2.10 euro, wiec wrato wziasc drobne do automatu (kupisz na peronie). Pamietaj ze po kupieniu bilet trzeba skasowac (nie tak jak np. w Newcastle) , kasownik powinien byc obok automatu na bilety.

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

Cz 29 cze, 2006 21:40

    Dziękuje za podpowiedzi, mam pytanko wlasnie wysiadania na Ostbanhof-ie, czy jak wysiade z pociągu daleko jest na ten S9???I czy napewno jedzie tam S9 czy jechac na HBF??Ryśku czekam na odpowiedź gdyż widze że jestes bardzo zorientowany w tym dojeździe 8) Pozdrawiam wszystkich :D

Avatar użytkownika
Leon
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 29
  • Dołączył(a): Śr 28 cze, 2006 19:30

Pt 30 cze, 2006 09:31

Leon - a byłes na stronie BVG? Obejrzałeś rozkładówkę S+U-Bahn-ów? To zajmuje jakieś 3 minuty, wierz mi. A skoro S9 to S-bahn, czyli nadziemna kolejka, to nie rozumiem pytania o odległość z ostbahnhof do S9, skoro to w tym samym miejscu :evil:
Czyżby kolejna osoba, która chce dostać wszystko na tacy? Żenujące.

PS: podpowiem, bo może nie umiesz znaleźć tam mapy rozkładowej; http://www.bvg.de/index.php/en/Common/D ... le/id/1398

Marta
Weteran

  • Posty: 317
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 10:09

So 01 lip, 2006 19:53

Leon napisał(a):
    Dziękuje za podpowiedzi, mam pytanko wlasnie wysiadania na Ostbanhof-ie, czy jak wysiade z pociągu daleko jest na ten S9???


Marta juz wszytko powiedziała. S-Bahn to taki odpowiednik naszych pociągów podmiejskich. Odjeżdzaja z tych samych dworców. Czyli przyjeżdzasz z Poznania do Berlina, przechodzisz na peron obok, kupujesz bilet w automacie na peronie, kasujesz i jedziesz...

Z Poznania jedziesz 3 godziny, przejście na drugi peron, kupno biletu, oczekiwanie na kolejny s-bahn i podróż na lotnisko to jakieś 40min (dla obcykanych 25min)...

Zajrzyj na strone co podała Marta - kawa na ławe.
Jak masz jednak troche czasu do samolotu, pojedz jednak na Hautbanhof, i zrób sobie małe zwiedzanie nowego dworca - naprawdę warto...

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Powrót do Forum ogólne