Driving abroad

Pt 17 lip, 2009 21:59

Witam, post skierowany jest do osób, które miały okazje podróżować autem do Polski. Mianowicie interesuje mnie kwestia ubezpieczenia na podróżowanie poza UK. W kilku ubezpieczalniach jakich sprawdzałem przed wykupieniem podstawowej polisy, powiedzieli że mogą zaoferować ubezpieczenie na podróżowanie po Europie dopiero po wykupieniu u nich ubezpieczenia ( i to na określony czas, pytaja sie kiedy jadę i wracam). Jak wy mieliście ubezpieczone auto, jak jechaliście do Polski?Czy mieliście w swojej ubezpieczalni czy wykupywaliście oddzielne ubezpieczenie. Ile was to kosztowało? Co prawda nigdy nie byłem jeszcze w Polsce, ale chciałbym w ciągu roku przejechać się z 3 razy do Polski. Jakie są w przybliżeniu koszty takiej podróży (jeśli chodzi o paliwo to powiem że silnik mam 1.4)Jak długa jest podróż itp. Pozatym ile się robi mil podróżując tam i z powrotem (zastanawia mnie tutaj co z annual millage z polisy, bo po takiej podrózy to sporo podskoczy przebieg). Proszę o podzielenie sie waszymi doświadczenami na ten temat. Dzięki

solmyr
Początkujący na forum

  • Posty: 13
  • Dołączył(a): Pt 19 cze, 2009 21:05

Pt 17 lip, 2009 23:32

ja jak jechałem to znormalnym ubezpieczeniem żadnych dodatkowych nic nie było nawet ubezpieczalnia nie wdiziała ze poza granice UK wyjechałem
Czas Drogi licząc 2100 Kilometrów to ok 23 godziny do 28 w korkach oczywyscie zdarząja sie Hardcory którzy jadą cała trase z Gazem w podłodze nawet w Polsce to tacy po 17 godzin i juz są na miejscu :D
najlepiej stąd wyjechać ok 14 godziny jechałem tak 3 razy zero korków nic
fajnie sie jechało
na paliwo wiecej niż 250 funtów w 2 strony mysle ze nie powinienes wydać jak to silnik 1,4
i w Polsce najlepiej jechać na granicę w Olszynie (zakładając że jedziesz na Śląsk lub kraków tamte okolice )
70 km za granicą polska jest taka betonówa a później to już sie jedzie droga dobra :)
pozdrawiam

DortmundEvery6M


So 18 lip, 2009 10:56

a ja mam ubezpieczenie w swiftcover i u nich wykupilem ubezieczenie na podroz do polski i tak jak mowisz pytali kiedy wyjezdzam i keidy wracam jechalem na 3 tyg i kosztowalo mnie ono (wykupilem conprehensive) ok 60funtow. jechalem do dover i potem promem do dunkierki wiec cala trasa autem silnik 1.8 (lekko po tuningu :P ) i mi z kolei w obie strony zezarlo ok 450 funi ale fakt faktem na autobanie nie oszczedzalem focusa :D
z uk wyjechlaem w czw ok 18tej w domu na podworku w łodzi bylem o godzinie lekko po 22 w piatek :)

Avatar użytkownika
serekr
Weteran

  • Posty: 526
  • Dołączył(a): Pn 30 lip, 2007 16:13
  • Lokalizacja: lodz/newcastle/swiat

So 18 lip, 2009 22:20

My jak jechalismy na swieta (VW golf 4 1.6) wyszlo nas okolo 300 na benzyne. Z newcastle plynelismy promem do amsterdamu okolo 10 w sobote rano wyruszylismy i w lodzi okolo 4 nad rane w niedziele ze wzgledu na dwa wypadki na autostradzie <4 godzinki w korku> i 90 minutowa przerwa ze wzgledu na dziecko. Ogolnie trasa spoko :lol:

Avatar użytkownika
abftransfers
Bywalec

  • Posty: 228
  • Dołączył(a): Śr 08 lip, 2009 10:30
  • Lokalizacja: NCL/LDZ

N 19 lip, 2009 12:41

a ile kosztuje przeprawa promem??

solmyr
Początkujący na forum

  • Posty: 13
  • Dołączył(a): Pt 19 cze, 2009 21:05

N 19 lip, 2009 14:44

Norfolkline Dover-Dunkierka w 2 strony ok 50 funtów na 5 osób + samochód
a NCL-Amsterdam kiedys patrzalem ok 400 euro
wedlug mnie NCL amsterdam sie nie oplaca bo sie wiecej czasu traci z Newcastle do okolic Antwerpi Dojedzie sie w ok 10 h licząc z promem Dover dunkierka a sam prom Newcastle Amsterdam płynie 17h i podobno bardzo często mocno buja na morzu

DortmundEvery6M


Pn 20 lip, 2009 11:30

Jak wy mieliście ubezpieczone auto, jak jechaliście do Polski?Czy mieliście w swojej ubezpieczalni czy wykupywaliście oddzielne ubezpieczenie. Ile was to kosztowało?


W swojej i na 2 tyg. to koszt okolo 25 za pelne ubezpieczenie.

Co prawda nigdy nie byłem jeszcze w Polsce, ale chciałbym w ciągu roku przejechać się z 3 razy do Polski. Jakie są w przybliżeniu koszty takiej podróży (jeśli chodzi o paliwo to powiem że silnik mam 1.4)Jak długa jest podróż itp.



Od 100 do 200 funtow z jedna strone. Zalezy jak jedziesz, czy jak kropelka czy normalnie. Moj 2.0 spala 120 do warszawy ze srednia predkoscia w czasie podrozy 140km/h. Do tego dochodzi koszt promu przez kanal od 25 do 100 funtow w zaleznosci kiedy kupujesz.

Pozatym ile się robi mil podróżując tam i z powrotem (zastanawia mnie tutaj co z annual millage z polisy, bo po takiej podrózy to sporo podskoczy przebieg).


W przypadku ubiegania sie o odszkodowanie, ubezpieczyciel moze sprawdzic przebieg na podstawie MOT i w skrajnych przypadkach odmowic wyplaty kaski z powodu zlamania warunkow ubezpieczenia.



ja jak jechałem to znormalnym ubezpieczeniem żadnych dodatkowych nic nie było nawet ubezpieczalnia nie wdiziała ze poza granice UK wyjechałem


szkoda ze policja w Niemczech cie nie zatrzymala, mialbys szanse ze auto spotkalo by sie z prasa na zlomowisku. Po przekroczeniu granicy jechales nieubezpieczonym autem czyli wszedzie lapales sie pod paragraf.

Proboszcz
Bywalec

  • Posty: 210
  • Dołączył(a): Pn 21 sie, 2006 14:06

Pn 20 lip, 2009 15:16

Proboszcz napisał(a):
ja jak jechałem to znormalnym ubezpieczeniem żadnych dodatkowych nic nie było nawet ubezpieczalnia nie wdiziała ze poza granice UK wyjechałem


szkoda ze policja w Niemczech cie nie zatrzymala, mialbys szanse ze auto spotkalo by sie z prasa na zlomowisku. Po przekroczeniu granicy jechales nieubezpieczonym autem czyli wszedzie lapales sie pod paragraf.



Bzdury wypisujesz. Wielokrotnie podrozowalem przez Europe i dwa razy Policja sprawdzala mi ubezpieczenie (raz w Polsce i raz w Niemczech) i moj angielski certyfikat ubezpieczenia im wystarczal. Aby nie byc gołosłownym:

http://www.direct.gov.uk/en/Motoring/Ow ... /DG_067624

A jesli chodzi o jakies dodatkowe ubezpieczenie to polecam breakdown cover.
Mam wykupione tutaj:

http://www.quotelinedirect.co.uk/breakdown/

Koszt to tylko 59f na rok. Miesiac temu bylem zmuszony skorzystac i naprawde nie mam zastrzezen.

paul78uk
Bywalec

  • Posty: 145
  • Dołączył(a): So 15 mar, 2008 12:00

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Powrót do MOTO UK