FREE MILK DLA DZIECI

Cz 16 lis, 2006 21:54

DZIEKUJE CI BARDZO!!!!!!!!!! :D ZGADZAM SIE Z TOBA ::aplauz

Misiak_*
Bywalec

  • Posty: 141
  • Dołączył(a): Cz 28 wrz, 2006 10:33

Cz 16 lis, 2006 23:53

No nie wiem czy 6 funtów za puszke mleka ktore starcza na tydzien to duzo ale spoko niech wam bedzie.

Avatar użytkownika
David17
Bywalec

  • Posty: 216
  • Dołączył(a): Pn 27 lut, 2006 23:35
  • Lokalizacja: NCL

Pt 17 lis, 2006 06:35

David17, moze dla niektorych to jest spory wydatek - szczegolnie jak ma sie dzieci,to kazdy funt sie liczy :)

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Pt 17 lis, 2006 09:42

David17 napisał(a):No nie wiem czy 6 funtów za puszke mleka ktore starcza na tydzien to duzo ale spoko niech wam bedzie.



PUSZKA TYGODNIOWO NA JEDNO DZIECKO!!!!!!! jezeli ktos ma wiecej????? A co z reszta!!!!!!!niestety kazdy funcik sie liczy!!!!!!!!!!!

JAK DAJA DLACZEGO NIE BRAC???????

Misiak_*
Bywalec

  • Posty: 141
  • Dołączył(a): Cz 28 wrz, 2006 10:33

Pt 17 lis, 2006 12:11

Misiak_* a powiedz mi ile masz dzieci bo uwazam ze jeseli miala/mial bys 4 to moze i bylo by ciezko.

Avatar użytkownika
David17
Bywalec

  • Posty: 216
  • Dołączył(a): Pn 27 lut, 2006 23:35
  • Lokalizacja: NCL

Pt 17 lis, 2006 13:15

David17 napisał(a):Misiak_* a powiedz mi ile masz dzieci bo uwazam ze jeseli miala/mial bys 4 to moze i bylo by ciezko.


Obecnie 2 maluchow :D i jeden dochod

[ Dodano: Pią 17 Lis, 2006 13:29 ]
Acha i dziekuje tym wszystkim co byli tu przed nami pobrali zasilki i spieprzyli.........coraz trudniej jest cokolwiek zalatwic zanim ci cos przyznaja sprawdzaja cie 100 razy :|

Misiak_*
Bywalec

  • Posty: 141
  • Dołączył(a): Cz 28 wrz, 2006 10:33

Pt 17 lis, 2006 13:33

Misiak - o ile mi wiadomo, zasady przyznawania benefitów i wymagane dokumenty nie zmieniały się od jakiegos czasu, wiec nie wiem, jak to mozliwe, ze coraz trudniej je "załatwic".
Dla mnie wszystkie formalności i zgłaszanie zmian było dużo łatwiejsze przy drugim dziecku... niespełna 1,5 miesiąca temu.

I rzeczywiście, Twoje podejście do sprawy jest dość... nietypowe.

Marta
Weteran

  • Posty: 317
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 10:09

Pt 17 lis, 2006 15:18

Marta napisał(a):Misiak - o ile mi wiadomo, zasady przyznawania benefitów i wymagane dokumenty nie zmieniały się od jakiegos czasu, wiec nie wiem, jak to mozliwe, ze coraz trudniej je "załatwic".
Dla mnie wszystkie formalności i zgłaszanie zmian było dużo łatwiejsze przy drugim dziecku... niespełna 1,5 miesiąca temu.

I rzeczywiście, Twoje podejście do sprawy jest dość... nietypowe.


Ile czekaliscie na child tax credit i working tax??????macie przyznane mleko?????bo moje pytanie jest takie: czy to jest tylko dla dzieci rodzicow niepracujacych?????-reszte sobie zalatwimy, jestem tu niedlugo i nie znam sie..... mamy tylko child benefit

Misiak_*
Bywalec

  • Posty: 141
  • Dołączył(a): Cz 28 wrz, 2006 10:33

Pt 17 lis, 2006 15:24

Misiak_* napisał(a):Ile czekaliscie na child tax credit i working tax?


Po wypelnieniu wniosku, czeka sie okolo 2 tygodni, po czym pieniadze pojawiaja sie na koncie.
Zobacz też tutaj: Przewodnik po benefitach

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

Pt 17 lis, 2006 16:19

Otoz przewodnik po benefitach nie jest dokladny,poniewaz Child Benefit nalezy sie tym,ktorzy sa zarejestrowani w Home Office(dotyczy jednego z rodzicow,gdyz musi byc zatrudnione) oraz posiadaja NIN,a nie jak napisano w;po pol roku.
Child Benefit rozpatrywany jest w ciagu 4 tygodni,a w przypadkach bardziej zawilych(kiedy dosylamy dokumenty)dluzej.Wszystko jednakze wyrownuja.
Wielu naduzylo zaufania tutejszych urzedow i teraz bardzo skrupulatnie podchodza do kazdej sprawy i to jest uciazliwe,gdyz niektorym poprostu brak jest srodkow na zycie.
Tylko wspolczuc.Znam to z autopsji,gdyz przez 7 m-cy nie dostawalem nic i pracowalem sam.Bylo naprawde ciezko.

bary


Pt 17 lis, 2006 16:19

gdybym miala juz mleko za free pewnie dawno bym Ci odpowiedziała; ponieważ mamy working tax credits nie przysługuje nam darmowe mleko, a ewentualnie zniżka. Powinnas zapytac Waszej pielegniarki/lekarza, czy wystawia Ci recepty na free milk lub aplikowac o child tax credits - wtedy po przyznaniu CTC z automatu zostaną Ci przyznane tokeny na darmowe mleko, jesli sie kwalifikujecie.
Wszystkie informacja masz w podanych linkach i postach wyzej.

Marta
Weteran

  • Posty: 317
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 10:09

Pt 17 lis, 2006 16:30

bary - rzeczą normalną jest posiadanie NIN, jezeli sie tu mieszka, bez tego praktycznie nic nie da się załatwić; trzeba miec rowniez prawo do zycia w UK - czyli w naszym przypadku byc zarejestrowanym w HO (lub miec residence permit).

Marta
Weteran

  • Posty: 317
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 10:09

Pt 17 lis, 2006 16:43

Zgadza sie,ale nie,ze dopiero po pol roku;gdyz NIN otrzymuje sie po kilku dniach,a rejestracja w H.O. po(najdluzej)miesiacu o rozpoczecia pracy w UK.mozna wczesniej aplikowac o CHB.przedluzy to tylko czas rozpatrywania,ale pieniazki naliczane beda od momentu zlozenia wniosku i o tym pisalem.

bary


Pt 17 lis, 2006 16:58

Ktos musiał miec sporo szczescia jesli dostał odpowiedz na wnioski po 2 tyg. Jeżli chodzi o WTC czy CTC to czeka sie miesiacami, już nie raz o tym pisano. My sami tez czekamy ponad pół roku, napisalismy juz drugi wniosek. A oni na to nie niepotrzebnie wysłalismy drugi wniosek bo rozpatruja pierwszy.

joa78
Bywalec

  • Posty: 143
  • Dołączył(a): Wt 08 sie, 2006 12:12

So 18 lis, 2006 18:34

joa78 napisał(a):Ktos musiał miec sporo szczescia jesli dostał odpowiedz na wnioski po 2 tyg. Jeżli chodzi o WTC czy CTC to czeka sie miesiacami, już nie raz o tym pisano.


Ja czekalam 2 tygodnie. I znam wielu, ktorzy rowniez czekali tyle, wiec nie wiem czemu piszesz, ze na WTC czeka sie miesiacami. Moze zle podano adres zwrotny i poczta nie dochodzi????? Ja bym radzila do nich zadzwonic i sie zapytac, bo "przeswietlanie" nie trwa az tak dlugo. Wrecz przeciwnie, bardzo szybko to zalatwiaja.

Angel

Avatar użytkownika
Aniolek
Weteran

  • Posty: 1439
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 15:20
  • Lokalizacja: Newcastle/NE2/Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Powrót do RODZICE

cron