Gdzie ubezpieczyc samochod. Prosze o pomoc, pilne!

Pn 03 lis, 2008 18:40

Witam, kupilem swoj pierwszy samochod w uk i kompletnie nie orientuje sie w jakiej firmie go ubezpieczyc. Poniewaz smochod jest stary a moje srodki finansowe sa ograniczone, dlatego proszę o propozycje tych naprawde najtanszych firm. Kontakt gg:8861470
Dziekuje

Omega
Rozkręca się

  • Posty: 50
  • Dołączył(a): So 18 paź, 2008 15:32

Pn 03 lis, 2008 19:01

To nie polska, wszystko zalezy od twojego wieku, znizek, gdzie mieszkasz, jakie auto, itd.
Proponuje
moneysupermarket.com
directline.com
churchill.com
Najlepsze sa wyszukiwarki jak podana pierwsza, ale nie maja w swojej bazie takich firm jak direct, churchill, swinton. Jka nie znasz angielskiego w dziale ogloszen masz adres do polskiej firmy, mozesz zadzwonic.

Vodun


Pn 03 lis, 2008 19:58

Druga kwestia to czy opłaca sie doubezpieczac druga osobe. Ja nie mam zadnych znizek,a bede przewaznie jezdzil tym autem, tak wiec moze lepiej oplacalo by sie ubezpieczyc auto na osobe ze znizkami (np moja dziewczyna posiada prawo jazdy juz prawie 5 lat) a mnie doubezpieczyc do takiej osoby. Prosze o jakies rozsadne rozwiazanie by zmniejszyc koszty ubezpieczenia. Dziekuje

[ Dodano: Pon 03 Lis, 2008 20:02 ]
Pozatym czy można wykupić jakieś okresowe ubezieczenie??Np dzienne , a najlepiej troche dłuższe??Prosze o propozycje

Omega
Rozkręca się

  • Posty: 50
  • Dołączył(a): So 18 paź, 2008 15:32

Pn 03 lis, 2008 22:17

Hejka!
Tu masz linka do ubezpieczalni w której możesz ubezpieczyć okresowo.I w każdej chwili możesz to zlikwidować.Nie płacisz żadnego depozytu i po 8miu miesiącach o ile się nie myle masz zaliczoy rok zniżki. www.ecarinsurance.co.uk Lub szukaj w wyszukiwarkach na necie.Tam Ci znajdzie najtańsze.Jeżeli nie masz żadnych zniżek z Polski to o Swintonie zapomnij (złodzieje qrwa i to straszni)

Avatar użytkownika
Zabarydla
Weteran

  • Posty: 251
  • Dołączył(a): Wt 17 lip, 2007 16:05
  • Lokalizacja: Szczecin/Sunderland/Newcastle itd..

Pn 03 lis, 2008 22:21

Oczywiście, było już o tym pisane wielokrotnie, ale ja też cenię sobie czas, a wiem, ile to zajmuje, żeby znaleźć konkretną informację przez wyszukiwarkę, toteż napiszę wszystko, co wiem; na wysokość ubezpieczenia wpływ mają nie tylko zniżki(o ile tutejsza firma ubezpieczeniowa akceptuje te z Polski), ale również wiek kierowcy, długość posiadania prawa jazdy, gdzie auto będzie trzymane(garaż, podjazd zamknięty lub ulica) oraz w jakiej dzielnicy(im bliżej centrum, tym drożej). Kobieta z reguły działa korzystnie na wysokość składki(jesteśmy uważane za bezpieczniejszych kierowców), zwłaszcza, gdy ma staż dłuższy, niż pierwszy kierowca. Ubezpieczenie można wykupić na okres krótszy, niż rok, ale niekoniecznie ma to sens, ponieważ można je spłacać w ratach miesięcznych. Jeśli jednak zapłata była jednorazowa za cały okres ubezpieczenia, to w razie sprzedaży auta można starać się o zwrot za niewykorzystane pełne miesiące. Oczywiście pojemność silnika i rodzaj samochodu również mają wpływ na wynik końcowy. Czasami pada też pytanie o kolizje, w których brało się udział w ostatnim czasie. Zwróć uwagę, jaki jest zakres ubezpieczenia(na przykład, czy obowiązuje również poza granicami UK).Warto skorzystać z wyszukiwarek, ponieważ to do niczego nie zobowiązuje, a na pewno pozwala się zorientować w ewentualnych kosztach. Równie miło wspominam współpracę z biurem pośrednictwa ubezpieczeniowego, wspomnianym powyżej.
Mam nadzieję, że przyłączy się do tej wypowiedzi ktoś jeszcze, ponieważ nie sądzę bym wymieniła wszystko, co istotne w tej kwestii. Pozdrawiam:)

Avatar użytkownika
LIDA
Rozkręca się

  • Posty: 93
  • Dołączył(a): Pt 20 lip, 2007 23:58
  • Lokalizacja: NE28

Wt 04 lis, 2008 00:34

Sprawdz http://www.aplan.co.uk/ mowia po polsku.

Avatar użytkownika
Simon
Admin

  • Posty: 936
  • Dołączył(a): Śr 22 lut, 2006 21:59
  • Lokalizacja: Grudziadz & Szczecin

Wt 04 lis, 2008 01:35

Simon napisał(a):Sprawdz http://www.aplan.co.uk/ mowia po polsku.


Banda zlodziei. Najdrozsza ubezpieczalnia jaka widzialem.

Zaproponowali mi za Almere 1.5 2002 rok cene miesieczna 83 funty a w Direct Insurance ubezpieczylem za 53 funty.....


Jak szukac ubezpieczenia to tylko na www.confused.com

Avatar użytkownika
nemec
Weteran

  • Posty: 479
  • Dołączył(a): So 10 lis, 2007 16:57
  • Lokalizacja: M'boro

Wt 04 lis, 2008 06:21

nemec napisał(a):Jak szukac ubezpieczenia to tylko na www.confused.com


Zgadzam sie!!! Poza tym mała podpowiedz, jeżeli niezależny Ci na zniżkach i nie zamierzasz za dlugo zostac w Anglii - najlepiej ubezpiecz auto na np. Twoja mamę, a siebie wpisz jako 2gi kierowca... - tylko zrób to online :mrgreen:

Avatar użytkownika
Tymot
Weteran

  • Posty: 555
  • Dołączył(a): Śr 15 lut, 2006 20:16
  • Lokalizacja: Rzeszow/Newcastle

Wt 04 lis, 2008 08:35

Własnie chodzi o to ze nie zalezy mi na znizkach, bo jestem w uk od licpa i chce zostac tylko do wrzesnia. Sam mam prawojazdy nie caly rok i mam zaledwie 22 lata. Najtansza opcja która dotej pory znalazlem wychodzi, gdy ubezpieczam auto na moja dziewczyne, (która przyjechala razem ze mna) a siebie doubezpieczam. Ona ma prawo jazdy juz ponad 4 lata wiec wychodzi taniej. Pozatym poniewaz głownie ja bede jezdzil autem, daltego koniecznie musze byc jako drugi kierowca. Jak do tej pory najtansze ubezpieczenie wyszukało mi na moneysuperkarket.com :
52.58 @ 11 months,
£86.71 deposit,
Total £665.09
i to dal opcji Comprehsive, bo jak zmieniam na Third party & Theft to wyszukiuje mi wtedy firme za prawie tys funtow rocznie (ale placac miesiecznie). Tak wiec nie rozumiem dlaczego dla Coprehsive jest taniej, jak inni mówili ze drożej.

Pozatym jeslli rzeczywiscie dalo by sie tak zrobić, by auto ubezpieczyć na np mojego tate, który ma juz prawie 30 lat prawo jazdy i jest rencista ( nie wiem czy tutaj to uznaja) a mnie doubezpieczyc jako drugiego kierowce to napewno wyszlo by duzo taniej.
Tylko czy to bezpieczne, skoro mój tata nigdy nie był w UK. Pozatym tata ma w Polsce na siebie 3 samochody ( a tak naprawde mojego rodzenstawa), na które ma spore znizki jako rencista itp. Czy jak na niego ubezpiecze tutaj i wrazie jakiegos wypadku moze on stracic znizki które mu przysluguja w Polsce??
Pozatym auto jest stare i malo warte, dlatego ubezpieczam je tylko po to, by w razie kolizji czy wypadku, nie miec problemów z policja i tutejszym prawem.



Prosze o pomoc w wybraniu jakiegos w miare rozsadnego rozwiazania w mojej sutacji.

Omega
Rozkręca się

  • Posty: 50
  • Dołączył(a): So 18 paź, 2008 15:32

Wt 04 lis, 2008 14:05

Żeby skorzystać ze zniżek nabytych w Polsce, ubezpieczenia na jekiekolwiek auta w Polsce muszą być wygasłe. Zazwyczaj nikt tego nie sprawdza, dopóki nie zdarzy się kolizja; oczywiście można skłamać, ale uczciwość, według mnie, jest cenniejsza od ewentualnie zaoszczędzonych pieniędzy. Jednak sam okres posiadania prawo jazdy przez Twojego tatę jest imponujący i już ten fakt będzie miał wpływ na obniżenie składki, bez powoływania się na zniżki. Fakt, że Twój tata nie był, i być może nie zamierza przebywać w Anglii, jest nieistotny, ważne jest jednak, żeby jego prawo jazdy było europejskie, niby teraz to już normalne, ale spotkałam wiele osób, które jeździły na "papierkowych".
Informacje, które tu zamieszczam nabyłam podczas wykupywania ubezpieczenia na nasze autko, pochodzą one od przedstawiciela pośrednictwa ubezpieczeniowego.
Co do A Plan to proszę nie generalizować, ponieważ jedno z aut ubezpieczałam właśnie za pośrednictwem tej firmy i propozycja była bardzo korzystna, po roku dostaliśmy rozpiskę z info na następny rok i również było niedrogo. Myślę, że zależy to od samochodu, jaki się ubezpiecza, bo na drugi to już składka wyszła dwukrotnie wyższa, niż za pośrednictwem wyszukiwarki. Oj, NEMEC, to nieładnie tak kogoś przezywać;) jeszcze ktoś Ci uwierzy i narobi się kłopotów:)

Avatar użytkownika
LIDA
Rozkręca się

  • Posty: 93
  • Dołączył(a): Pt 20 lip, 2007 23:58
  • Lokalizacja: NE28

Wt 04 lis, 2008 18:34

LIDA napisał(a):Mam nadzieję, że przyłączy się do tej wypowiedzi ktoś jeszcze, ponieważ nie sądzę bym wymieniła wszystko, co istotne w tej kwestii. Pozdrawiam:)



..no kwestia prawojazdy jeszcze ;) angielskie czy polskie.to tez ma wpływ na wysokość ubezp.A nie kombinuj z niczym.Na babcie czy na mame.Bo jak nie daj Bóg coś się stanie to będa problemy.Wejdz w wyszukiwarke i ubezpiecz w najtńszej jaką Ci znajdzie ;)

Avatar użytkownika
Zabarydla
Weteran

  • Posty: 251
  • Dołączył(a): Wt 17 lip, 2007 16:05
  • Lokalizacja: Szczecin/Sunderland/Newcastle itd..

Śr 05 lis, 2008 06:17

Zabarydla napisał(a):...A nie kombinuj z niczym.Na babcie czy na mame.Bo jak nie daj Bóg coś się stanie to będa problemy.Wejdz w wyszukiwarke i ubezpiecz w najtńszej jaką Ci znajdzie ;)


Zabradyla, wyjasnij moze - jakie to problemy beda i w jakich okolicznosciach?!!!

Avatar użytkownika
Tymot
Weteran

  • Posty: 555
  • Dołączył(a): Śr 15 lut, 2006 20:16
  • Lokalizacja: Rzeszow/Newcastle

Śr 05 lis, 2008 18:14

Bo raczej dojda ze twoja babcia tutaj jednak nigdy nie byla :)

Vodun


Śr 05 lis, 2008 18:35

Tymot napisał(a):
Zabarydla napisał(a):...A nie kombinuj z niczym.Na babcie czy na mame.Bo jak nie daj Bóg coś się stanie to będa problemy.Wejdz w wyszukiwarke i ubezpiecz w najtńszej jaką Ci znajdzie ;)


Zabradyla, wyjasnij moze - jakie to problemy beda i w jakich okolicznosciach?!!!


..a co nie znasz życia?? czy jak,bo nie wiem co mam Ci wyjaśnić?Takie chociażby że skłamie ubezpieczalnie a jest to równoznaczne z brakiem ubezpieczenia.Więc niech dojdzie do stłuczki z jego udziałem.I co,będzie Matke czy tam nie wiem kogo sciągał z Pl? nie wiem co jeszcze mogę przytoczyć żebyś zrozumiał?bo przytaczać tu mógł bym do rana. Powiem jedno ŻYCIEEE :!:

Avatar użytkownika
Zabarydla
Weteran

  • Posty: 251
  • Dołączył(a): Wt 17 lip, 2007 16:05
  • Lokalizacja: Szczecin/Sunderland/Newcastle itd..

Śr 05 lis, 2008 18:59

...bo jeśli będę w Polsce i mój tata będzie kierowcą tego samochodu, to powinien być doubezpieczony, nawet jeśli nie przebywa w UK; mylę się?

Avatar użytkownika
LIDA
Rozkręca się

  • Posty: 93
  • Dołączył(a): Pt 20 lip, 2007 23:58
  • Lokalizacja: NE28

Następna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Powrót do MOTO UK