Gdzie w Newcastle robicie zakupy ???

Życie codzienne w North East i UK - Newcastle, Sunderland, Darlington, Middlesbrough, Gateshead, Consett...

N 26 lis, 2006 16:19

Witam od niedawna jestem w Newcastle i chciałem zapytać o jakieś miejsca, gdzie można coś dobrego kupić za niewielkie kasę pozdr :)

piot3
Początkujący na forum

  • Posty: 13
  • Dołączył(a): Cz 10 sie, 2006 21:39

N 26 lis, 2006 16:32

hejka:)
mysle ze najtaniej(zdecydowanie najtaniej :D ) jest w sieci supermarket ASDA.Maja tam bardzo duzy wybor a produkty produkowane specjalnie dla asdy sa bardzo tanie i wcale nie odbiegaja jakoscia od innych.Ale nawet te markowe produkty sa tansze niz w innych sklepach.Jedna asda sie znajduje na gateshead przy metrocentre-z dworca mozna 100 bezposrednio pojechac tam a na metrocentre interchange w s1 wsiasc,a jak metrem podrozujesz to jedna tez sie znajduje zaraz przy przystanku-Regent centre. Polecam tez samerfield i lidl. W tym pierwszym wybor nawet spoko jednak troszke drozej niz w asdzie.A lidl pewnie juz znasz z Polski -w tutejszym sa fajne niedrogie kielbaski kabanosy salami i ser holenderski.Pozdrawiam

Avatar użytkownika
gogosia83
Rozkręca się

  • Posty: 83
  • Dołączył(a): So 26 sie, 2006 16:17
  • Lokalizacja: newcastle

N 26 lis, 2006 17:39

Ja najczęściej robię zakupy w sieci TESCO (tez znanej z Polski). Jest ich tu kilka. Mi najbliżej do tego w Gateshead. Ceny niskie (zaraz po ASDA ;) Z produktów nam znanych mają np. dobrą kapustkę kiszoną. Polskie produkty kupuję albo w SAMOVARZE (przy drodze od Monumentu na dworzec kolejowy - import z Ukrainy) albo w CONTINENTALU - niedaleko polskiego kościoła (Winiary, biały ser, soki Kubuś itp.).
Są też sklepy NETTO, ale mi tam nic specjalnie nie pasuje.
Adresy sklepów dużych sieci łatwo znajdziesz w internecie (najbliżej od Twojego domu).
Nie pracuję, więc trochę się plączę. Gdybyś szukał(a) czegoś konkretnego, daj znać, może gdzieś widziałam.

Grażyna
Rozkręca się

  • Posty: 85
  • Dołączył(a): Pn 04 wrz, 2006 18:42

N 26 lis, 2006 18:38

Betta Buy w Morrisonss - chyba nic taniej nie kkupisz :D

Avatar użytkownika
Tmn
Bywalec

  • Posty: 129
  • Dołączył(a): Pn 06 mar, 2006 14:30
  • Lokalizacja: NE

N 26 lis, 2006 19:29

a znacie jakies sklepy w okolicach centrum Newcastle??? :)

piot3
Początkujący na forum

  • Posty: 13
  • Dołączył(a): Cz 10 sie, 2006 21:39

N 26 lis, 2006 19:57

Ja myślałam, że centrum Newcastle to jeden wielki sklep.
Niedrogo można zrobić zakupy w tym czymś, czego nie pamiętam nazwy, a zajmuje partery kamienic w centrum, tylko w środku. To coś, jak nasze ryneczki albo hale targowe. Jest kilka wejść wyglądających jak duże bramy. Do jednego z nich jest wejście z Eldon Square ruchomymi schodami. Można tam np. kupić wszystko na wagę (mąkę, cukier, słodycze, proszek do prania itp.)
Kiedyś był tam też Morrisson, ale musisz sprawdzić.

Grażyna
Rozkręca się

  • Posty: 85
  • Dołączył(a): Pn 04 wrz, 2006 18:42

N 26 lis, 2006 21:22

Ten sklep, to bodajze COOP. Jest dos tani i duuuzy wybor.

Polecam....

Angel

Avatar użytkownika
Aniolek
Weteran

  • Posty: 1439
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 15:20
  • Lokalizacja: Newcastle/NE2/Warszawa

Pn 27 lis, 2006 00:25

Raczej chyba chodzi o Grainger Market(nie wiem czy poprawnie napisalam). :D

Avatar użytkownika
dziadzia
Bywalec

  • Posty: 146
  • Dołączył(a): Cz 27 kwi, 2006 09:35

Pn 27 lis, 2006 11:09

Tak, to GreenMarket na dole Eldon - niedlugo podobno zamykaja i wszyscy sie maja przeniesc do Grainger Market. A ten sklep o ktorym pisalam znajduje sie zaraz kolo TheGate i to jest zwykly spozywczy. Wazywka oczywiscie tylko na Grainger :mrgreen:

Angel

Avatar użytkownika
Aniolek
Weteran

  • Posty: 1439
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 15:20
  • Lokalizacja: Newcastle/NE2/Warszawa

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Powrót do Forum ogólne