gdzie zamieszkac z dziecmi

Wt 14 sty, 2014 20:31

Mam pytanie... gdzie najlepiej zamieszkacw dziecmi. 2 chlopcow w wieku 4 latka I roczek. Przeprowadzamy sie z RPA do Newcastle.
1 miesiac bedziemy mieszkac w Newcastle a potem juz gdzie nam sie podoba.
Moj maz bedzie pracowac dla Nissana. On moze dojezdzac troche. Glownie chozi o to zeby okolica byla bezpieczna
Ladna, jakies dobre szkoly, nie za daleko od wszystkiego. Prosze doradzcie nie mam pojecia co i jak w North East wyglada.
Mieszkalismy kiedys w Anglii- okolice Manchesteru.
Dziekuje

mez
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 4
  • Dołączył(a): Wt 14 sty, 2014 19:09

Wt 14 sty, 2014 21:59

czy to ten Nissan koło Sunderland?

Avatar użytkownika
jolantina
Weteran

  • Posty: 357
  • Dołączył(a): Śr 25 lut, 2009 21:11
  • Lokalizacja: Hogwart

Śr 15 sty, 2014 00:02

off-topic

Mozesz napisac przy okazji dwa zdania jak jest teraz z bezpieczenstwem w RPA? Z firmy mojej sa delegacje tam i nie wiem czy bezpiecznie jest tam teraz jechac. Okolic tutajszych nie znam, bo jestem tylko na chwile. Pozdrawiam

michal8619
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 22
  • Dołączył(a): So 20 lip, 2013 11:26
  • Lokalizacja: Stockton-On-Tees

Śr 15 sty, 2014 10:26

High heaton i Gosforth chociaż na Gosfordzie tez zależy gdzie. Mieszkam na High Heaton już dłuższą chwile i jestem bardzo zadowolona ale tanio też nie jest.

misiano
Rozkręca się

  • Posty: 36
  • Dołączył(a): Pt 06 lut, 2009 14:16

Śr 15 sty, 2014 18:40

dziekuje bardzo...
tak Nissan sunderland.
moj maz moze dojezdzac chodzi glownie o to zeby byc w dobrej spokojnej dzielnicy. ja raczej bede szukac pracy w City Council lub University I to ja bede odbierac dzieci ze szkoly itp wiec wolalabym mieszkac blizej dobrej szkoly, parku, mojej pracy.

jesli chodzi o RPA...
inny swiat... dwa swiaty. czarny I bialy. bardzo niebezpiecznie-zalezy gdzie jeszcze. kraty w oknach I drzwiach wysokie ploty pod pradem. nie spaceruje sie- z auta do pomieszzenia do auta. w domu sejf I bron. pogoda piekna, piekne plaze dobre jedzenie I tani alcohol ale jak dla mnie I moich dzieci nie zycie tylko wiezienie.

mez
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 4
  • Dołączył(a): Wt 14 sty, 2014 19:09

Śr 15 sty, 2014 19:56

A ja polecam okolice metro Center jako miejsce do osiedlenia się
Wszędzie blisko, Lidl asda poczta i całe największe centrum handlowe jakim jest metro Center
BLISKO AUTOSTRADYY CO JEST W POZYTYWNIE DLA DOJEZDZAJACEGO MĘŻA
Małe szkoły osiedlowe bez zatłoczonych klas i objawów rasizmu czy innych prześladowań ją mieszkam tu ponad dwa lata i nienarzekam

Avatar użytkownika
sandra 25
Bywalec

  • Posty: 246
  • Dołączył(a): Cz 24 lis, 2011 11:02
  • Lokalizacja: Giżycko

Śr 15 sty, 2014 20:25

Ja na twoim miejscu szukałbym coś w okolicy fabryki Nissana lub z dobrym, szybkim dojazdem. Wyżej wymienione dzielnice są dobre ale mąż straci wiele czasu podczas dojazdu do pracy. Proponuję znaleźć dobrą dzielnicę w Gateshead ale na południu, gdzieś w okolicach Hebburn, Jarrow lub w Sunderlandzie.

Avatar użytkownika
andypolo
Weteran

  • Posty: 426
  • Dołączył(a): Pt 17 lut, 2012 20:25
  • Lokalizacja: C-L-S

Śr 15 sty, 2014 20:37

Avatar użytkownika
andypolo
Weteran

  • Posty: 426
  • Dołączył(a): Pt 17 lut, 2012 20:25
  • Lokalizacja: C-L-S

Śr 15 sty, 2014 21:07

Dlatego pytałam czy koło Sunderland, gdyż zdziwiła mnie chęć dojeżdżania z Newcastle - korki korki korki. W Sunderlandzie też są lepsze dzielnice, a i tak ogromne znaczenie ma sąsiad dom obok itp, możesz trafić na elegancką dzielnicę z buraczanymi mieszkańcami i normalną z sympatycznymi...

Avatar użytkownika
jolantina
Weteran

  • Posty: 357
  • Dołączył(a): Śr 25 lut, 2009 21:11
  • Lokalizacja: Hogwart

Cz 16 sty, 2014 07:43

Dziekuje za rady. Wszystko przestudiuje.
Jestesmy zmuszeni na mieszkanie w Newcastle przez pierwsze 4-6tyg. Poniewaz przeprowadzamy sie z RPA firma meza daje nam tam zakwaterowanie na krotki czas zeby sie jakos ogarnac.

mez
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 4
  • Dołączył(a): Wt 14 sty, 2014 19:09

Cz 16 sty, 2014 08:13

Dziekuje za rady. Wszystko przestudiuje.
Jestesmy zmuszeni na mieszkanie w Newcastle przez pierwsze 4-6tyg. Poniewaz przeprowadzamy sie z RPA firma meza daje nam tam zakwaterowanie na krotki czas zeby sie jakos ogarnac.

mez
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 4
  • Dołączył(a): Wt 14 sty, 2014 19:09

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Powrót do RODZICE