HDD SAMSUNG HM160HI ATA Device i WinXP

Hobby łączy! Szukasz ludzi o podobnych zainteresowaniach? Zajrzyj tutaj.

Cz 07 sie, 2008 02:51

Witam. Mam Laptopa Dell'a Vostro 1510 z dyskiem twardym Samsung HM160HI ATA. Przy probie instalacji otrzymuje komunikat ze windows nie widzi dysku twardego. Sytuacja ta ma miejsce tylko podczas instalcji XP gdyz pod Vista chodzi wszystko oki. Czy ma ta zwiazek z ver. Bios'u(ver. A06) ?? Co musze zrobic aby odpalic XP na tym laptopie??

Avatar użytkownika
hursamir
Bywalec

  • Posty: 201
  • Dołączył(a): N 29 kwi, 2007 09:13
  • Lokalizacja: Slask

Cz 07 sie, 2008 05:50

Dysk jest SATA i win xp potrzebuje do niego specjalne sterowniki. Przewaznie wczytywalo sie je z dyskietki. Wszystko opisane jest na stronie dell w dziale support, mozna tez tam pobrac potrzebny sterownik.

Problem jest tylko w tym ze nie masz stacji dyskow w tym laptopie wiec prawdopodobnie bedziesz musial tye sterowniki fizycznie wrzucic na plyte z windowsem xp gdyz xp zostal tak przygotowany iz albo rozpoznaje sam albo prosi o dyskietke.

Avatar użytkownika
nemec
Weteran

  • Posty: 479
  • Dołączył(a): So 10 lis, 2007 16:57
  • Lokalizacja: M'boro

Cz 07 sie, 2008 15:02

Dzieki nemec. Na noce też trochę poszukałem. Jest jeszcze taka możliwość aby zmienić kontroler z AHCI na IDE w BIOS'ie i później zainstalować stery. Dell Vistro nie ma tej opcji. Pozdro

Avatar użytkownika
hursamir
Bywalec

  • Posty: 201
  • Dołączył(a): N 29 kwi, 2007 09:13
  • Lokalizacja: Slask

Cz 07 sie, 2008 15:25

hursamir napisał(a):Dzieki nemec. Na noce też trochę poszukałem. Jest jeszcze taka możliwość aby zmienić kontroler z AHCI na IDE w BIOS'ie i później zainstalować stery. Dell Vistro nie ma tej opcji. Pozdro


Na stronie della jest do pobrania bios A10 dla notebooka vostro... probowales??

Albo poprostu wylaczyc AHCI??

Jezeli jednak nie bedzie mozliwe zmiany trybu dyskow to pozostaje ci dorzucenie sterownikow recznie do plyty z XP.

Instrukcja how to??
http://www.tweaks.pl/czytaj,bootowalne_ ... e,150.html

Program:
http://www.tweaks.pl/nLite,259.html

Avatar użytkownika
nemec
Weteran

  • Posty: 479
  • Dołączył(a): So 10 lis, 2007 16:57
  • Lokalizacja: M'boro

Pt 08 sie, 2008 21:55

Wylaczyc AHCI sie nie da w Vostro 1510 ale za pomoca nLite idzie wbudowac fizycznie driver do instalki Windows XP. Pozniej tylko trzeba odpalic pod XP VistaBootPro i ustawic Vista BootLoader Legacy. Odpalasz kompa i laduje sie Vista. Odpalacz VistaBootPro i dodajesz nowy sytem. Teraz tylko trzeba przekopiowac kilka plikow ktore mozna pobrac z netu jak winlogon itd. do katalogu glownego na ktorym jest XP. Roznica w szybkosci odpalanych aplikacji pod XP imponujaca(opera). Pozdro

Avatar użytkownika
hursamir
Bywalec

  • Posty: 201
  • Dołączył(a): N 29 kwi, 2007 09:13
  • Lokalizacja: Slask

N 10 sie, 2008 15:23

Kupiłem taki sam laptop Vostro 1510, i miałem taki sam problem z instalacją polskiego xp. Sciągnąłem z netu specjalnie shackowanego windowsa Angels Editions 2008 spreparowaną przez Saper1972 (dla mnie to geniusz informatyczny i zatwardziały wróg Microsoftu :master: ). Polska instalka xp zawiera niemal wszystko co tylko może się przydać użytkownikowi, z najnowszymi wersjami dodatkowych programów, przez co nie mieści się na normalnej płytce. Niebawem wracam do Newcastle z urlopu, i jeśli przewiozę płytkę z tym windowsem bez problemu, mogę pożyczyć.

Avatar użytkownika
jawik
Weteran

  • Posty: 1101
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 23:15
  • Lokalizacja: z kurnika

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Powrót do HOBBY UK

cron