HOLANDIA MA DOŚĆ, CZAS NA ANGLIĘ!!!

Polaków rozmowy na każdy temat, także humor i ciekawostki. Nie wiesz gdzie zacząć? Zacznij swój wątek tutaj.

Pt 10 cze, 2011 16:59

http://znajdz-prace.nl/wiadomosci/162/H ... a-przepisy

W dużym skrócie Holandia zamierza:
1. Zasiłki zależne od znajomości holenderskiego.
2. Kontrolowanie stanu zamieszkania imigrantów.
3. Wyrzucanie bezrobotnych którzy nie mają szans na znalezienie pracy.

Mam nadzieję, że uda im się to przeforsować i następna będzie Anglia. Punkt pierwszy wręcz wspaniały, koniec z wymówkami do nieuczenia się. Punkt drugi bardzo dobry, koniec z przeludnionymi chatami gdzie an 2 bedroom mieszka 6 osób ( a znam przypadki gdzie pięcioro mieszkało na studio flacie!). Punkt trzeci dla mnie dość kontrowersyjny bo nie wiem jakie kryteria tu obiorą dokładnie. Mowa o 3 miesiącach bez pracy a potem wypad, z jednej strony spoko, z drugiej jak ktoś ma kasę i chce w tym czasie robić kurs językowy lub zawodowy lub studia to czemu go wyrzucać, wszystko zależy jak to doszlifują. Mam nadzieję, że im się to uda i następna będzie Anglia! Co wy na to?

Avatar użytkownika
P.I.O.T.R
Weteran

  • Posty: 408
  • Dołączył(a): Cz 22 lip, 2010 19:25
  • Lokalizacja: z katowni

Pt 10 cze, 2011 17:36

Haga wprowadza obowiązek rejestracji agencji pracy i kary za nieuczciwe praktyki w zatrudnianiu imigrantów. Nieuczciwych pośredników będzie zwalczać wspólnie z Warszawą.

Jednak inteligecja nie jest twoja mocna strona i naprawde nie potrafisz czytac ze zrozumieniem:)

graveworm
Bywalec

  • Posty: 143
  • Dołączył(a): So 13 lut, 2010 22:34

Pt 10 cze, 2011 17:48

graveworm napisał(a):
Haga wprowadza obowiązek rejestracji agencji pracy i kary za nieuczciwe praktyki w zatrudnianiu imigrantów. Nieuczciwych pośredników będzie zwalczać wspólnie z Warszawą.

Jednak inteligecja nie jest twoja mocna strona i naprawde nie potrafisz czytac ze zrozumieniem:)


Naucz się czytać więcej niż jedno zdanie:
Chce też zmusić Polaków do meldowania się w gminie, w której mieszkają, by w ten sposób kontrolować ich warunki zakwaterowania. Minister pracy Henk Kamp przedstawił też szczegółowe zasady starania się przez Polaków o zasiłki. Będą one uzależnione między innymi od znajomości języka niderlandzkiego. Inne przepisy pozwolą wydalić z Holandii bezrobotnych, bez szans na znalezienie pracy.


Nie wątpię, że żeby doczytać resztę musiałbyś mieć następne kilka godzin :D Miałem Ci nie odpisywać ale pomimo nie odpisywania Ci 10 dni chyba poczułeś si bezkarny więc się z tobą rozprawię, tym bardziej, że jak przejrzeć twoje posty to 90% jest skierowanych do mnie. Idź se lepiej znajdź jakąś kobietę która z tobą wytrzyma zamiast obrażać mnie i kobiety na forum, chociaż wiem, że to może być mega ciężkie w twoim przypadku.

A teraz dwa cytaty dla Ciebie specjalnie:

Sro 01 Cze, 2011 13:59
graveworm napisał/a:
Cytat:
Piotr a to jest ostatni post z mojej strony do ciebie


nataszka1984 napisał(a):
graveworm napisał(a):tak jak na pytanie....kiedy kobieta udaje?


W TWOIM PRZYPADKU JEST ODPOWIEDZ!TWOJA ZAWSZE UDAJE BO MUSI PATRZEC NA TWOJA PASKUDNA GEBĘ! OCZYWIŚCIE JAK ZAPOMNI ZAŁOŻYĆ CI WORKA NA TEN NIEWYPARZONY RYJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Avatar użytkownika
P.I.O.T.R
Weteran

  • Posty: 408
  • Dołączył(a): Cz 22 lip, 2010 19:25
  • Lokalizacja: z katowni

Pt 10 cze, 2011 18:11

P.I.O.T.R napisał(a):
graveworm napisał(a):
Haga wprowadza obowiązek rejestracji agencji pracy i kary za nieuczciwe praktyki w zatrudnianiu imigrantów. Nieuczciwych pośredników będzie zwalczać wspólnie z Warszawą.

Jednak inteligecja nie jest twoja mocna strona i naprawde nie potrafisz czytac ze zrozumieniem:)


Naucz się czytać więcej niż jedno zdanie:
Chce też zmusić Polaków do meldowania się w gminie, w której mieszkają, by w ten sposób kontrolować ich warunki zakwaterowania. Minister pracy Henk Kamp przedstawił też szczegółowe zasady starania się przez Polaków o zasiłki. Będą one uzależnione między innymi od znajomości języka niderlandzkiego. Inne przepisy pozwolą wydalić z Holandii bezrobotnych, bez szans na znalezienie pracy.


Nie wątpię, że żeby doczytać resztę musiałbyś mieć następne kilka godzin :D Miałem Ci nie odpisywać ale pomimo nie odpisywania Ci 10 dni chyba poczułeś si bezkarny więc się z tobą rozprawię, tym bardziej, że jak przejrzeć twoje posty to 90% jest skierowanych do mnie. Idź se lepiej znajdź jakąś kobietę która z tobą wytrzyma zamiast obrażać mnie i kobiety na forum, chociaż wiem, że to może być mega ciężkie w twoim przypadku.

A teraz dwa cytaty dla Ciebie specjalnie:

Sro 01 Cze, 2011 13:59
graveworm napisał/a:
Cytat:
Piotr a to jest ostatni post z mojej strony do ciebie


nataszka1984 napisał(a):
graveworm napisał(a):tak jak na pytanie....kiedy kobieta udaje?


W TWOIM PRZYPADKU JEST ODPOWIEDZ!TWOJA ZAWSZE UDAJE BO MUSI PATRZEC NA TWOJA PASKUDNA GEBĘ! OCZYWIŚCIE JAK ZAPOMNI ZAŁOŻYĆ CI WORKA NA TEN NIEWYPARZONY RYJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nawet nie chce mi sie komentowac.Ale to ty chyba nie czytasz calego tekstu,bo z niego wlasnie wynika ze dzieki nieuczciwym agecja pracy(holenderskim agecja)polacy stanowia margines,bo przeciez zeby nie te agecje ktore wyludzily od uczciwych chcacych zarobic normalnych polakow,to pewnie wiekszosc tych ludzi nie musiala by ubiegac sie o benefity,czy nie koczowala by po kilka osob na flacie.Wyobraz sobie taka sytuacje.Nieuczciwa agecja obiecuje ci prace a Holandii.Ty chcacy normalnie zyc i pracowac placisz agecji w zamian za znalezienie pracy.Po przyjezdzie do Holandii(i nie tylko)okazuje sie ze zostales najnormalniej w swiecie WYDYMANY.I co robisz?Wracasz z powrotem do polski,czy zostajesz i szukasz na wlasna reke.Jesli wracasz,jestes ubozszy o sumke ktora placiles dla agecji i dalej w polsce nie masz perspektyw.Zostajesz i starasz sie na wlasna reke znalezc prace,a moze znajdzie sie jakichs Polak co poda reke i pomoze?(chociazby dajac dach nad glowa mimo ze bedzia spali 4 w jednym flacie)Bo pewnie zeby nie nieuczciwa agecja,sam by tam nie pojechal w ciemno starac sie o benefity.

graveworm
Bywalec

  • Posty: 143
  • Dołączył(a): So 13 lut, 2010 22:34

Pt 10 cze, 2011 18:28

A co do cytatow nataszki...nie mam odniesienia.A swoja droga,ciekawe ze jako psycholog poslugujesz sie takimi cytatami:)Gratuluje pANIE DOKTORZE ::aplauz I swoje prywatne konkluzje tez odloz na bok,bo nikt nie ma zyczenia tego czytac(lacznie ze mna)A jesli chcesz gozkich zalow to idz do kosciola!!

graveworm
Bywalec

  • Posty: 143
  • Dołączył(a): So 13 lut, 2010 22:34

Pt 10 cze, 2011 18:34

Nawet nie chce mi sie komentowac.Ale to ty chyba nie czytasz calego tekstu,bo z niego wlasnie wynika ze dzieki nieuczciwym agecja pracy(holenderskim agecja)polacy stanowia margines,bo przeciez zeby nie te agecje ktore wyludzily od uczciwych chcacych zarobic normalnych polakow,to pewnie wiekszosc tych ludzi nie musiala by ubiegac sie o benefity,czy nie koczowala by po kilka osob na flacie.Wyobraz sobie taka sytuacje.Nieuczciwa agecja obiecuje ci prace a Holandii.Ty chcacy normalnie zyc i pracowac placisz agecji w zamian za znalezienie pracy.Po przyjezdzie do Holandii(i nie tylko)okazuje sie ze zostales najnormalniej w swiecie WYDYMANY.I co robisz?Wracasz z powrotem do polski,czy zostajesz i szukasz na wlasna reke.Jesli wracasz,jestes ubozszy o sumke ktora placiles dla agecji i dalej w polsce nie masz perspektyw.Zostajesz i starasz sie na wlasna reke znalezc prace,a moze znajdzie sie jakichs Polak co poda reke i pomoze?(chociazby dajac dach nad glowa mimo ze bedzia spali 4 w jednym flacie)Bo pewnie zeby nie nieuczciwa agecja,sam by tam nie pojechal w ciemno starac sie o benefity.


Gdzie Ci coś takiego wynika, że to wina agencji? Polacy stanowią margines gdzie to masz w tym artykule? Gdzie masz, że by nie koczowali gdyby nie agencje (znam setki koczujących tak w UK mimo, że nie muszą)?

Po kolejne:
Chce też zmusić Polaków

Wyraźnie dodane po napisaniu o walce z nieuczciwymi agencjami. Takie sformułowanie, wyjaśnię Ci, oznacza, że chcą zmusić Polaków a nie agencje. Jest to osobny aspekt.

Nowe prawo ma przede wszystkim powstrzymać masowy napływ do Holandii pracowników z Europy Środkowej i Wschodniej, zwłaszcza z Polski, którzy stwarzają coraz większe problemy społeczne.


Z tekstu jasno wynika, że stanowią problem społeczny, bo wbrew pozorom i tego jak chcielibyście to widzieć nieuczenie się języka, zamykanie się w gettach gdzie co drugi kombinuje jakby tu robić na czarno żeby było więcej zasiłków i chlanie po rogach to jest problem społeczny dla normalnych ludzi.

Nie znający angielskiego? Mamy ich na miejscu.
Koczujący w nadmiarze na chatach? Mamy ich na miejscu.
Nie pracujący legalnie tylko na czarno? Znajdą się także.

I co powiesz mi, że powyższe zachowania w UK to też wina agencji? Polacy zawsze biedni i pokrzywdzeni..... Tylko Polacy mają pecha...
http://www.youtube.com/watch?v=L8JdDiL4rdE
Może czas spojrzeć na siebie a nie szukać winy w otoczeniu.

Avatar użytkownika
P.I.O.T.R
Weteran

  • Posty: 408
  • Dołączył(a): Cz 22 lip, 2010 19:25
  • Lokalizacja: z katowni

Pt 10 cze, 2011 18:35

przydałby sie Wam ziomale ban na tydzień albo dwa - w celu odpoczecia od siebie rzecz jasna

Avatar użytkownika
martinek77
Weteran

  • Posty: 1287
  • Dołączył(a): N 19 mar, 2006 13:17
  • Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Pt 10 cze, 2011 18:36

Jesteście czubki!!!

Avatar użytkownika
Colo
Bywalec

  • Posty: 202
  • Dołączył(a): Wt 06 lip, 2010 12:13

Pt 10 cze, 2011 18:38

graveworm napisał(a):A co do cytatow nataszki...nie mam odniesienia.A swoja droga,ciekawe ze jako psycholog poslugujesz sie takimi cytatami:)Gratuluje pANIE DOKTORZE ::aplauz I swoje prywatne konkluzje tez odloz na bok,bo nikt nie ma zyczenia tego czytac(lacznie ze mna)A jesli chcesz gozkich zalow to idz do kosciola!!


Zacząłeś przytyki do mojej inteligencji chłopcze, to dostałeś ładny cytat, posługuję się czym mi się podoba bo jak się nie posługuję (nie odpisywałem Ci 10 dni) to się panoszysz jak szarańcza... Temat jest WYRAŹNIE o zaostrzeniach w Holandii nie o mojej inteligencji, chcesz kozaczyć wracaj do tematu 6 lat i nie zna angielskiego, tam Ci odpisałem możesz tam pokozaczyć, nie ma co zaśmiecać świeżego tematu, tu ma być dyskusja na prosty temat czyli: Co myślicie na temat obostrzeń w Holandii i czy chcielibyście takie w UK. Ja bym chciał, . A ty?

Avatar użytkownika
P.I.O.T.R
Weteran

  • Posty: 408
  • Dołączył(a): Cz 22 lip, 2010 19:25
  • Lokalizacja: z katowni

Pt 10 cze, 2011 18:40

Temat jest jasny! Oczywiście graveworm wpadł i zaczął osobiste wycieczki licząc że mu nie odpiszę, mam nadzieję, że nie będzie już więcej zaśmiecał, jak chce mi robić przytyki zapraszam go do wiadomego tematu (6 lat i nadal nie mówi po ang) i możemy tam kontynuować nie ma potrzeby tutaj, czekam na wasze opinie na temat zmian w Holandii i czy chcielibyście takie w UK.

Avatar użytkownika
P.I.O.T.R
Weteran

  • Posty: 408
  • Dołączył(a): Cz 22 lip, 2010 19:25
  • Lokalizacja: z katowni

Pt 10 cze, 2011 18:46

Widzialem ten filmik,juz kiedys mowilem ze jest mi czasem wstyd.W pewnym stopniu sie z toba zgadzam,ale to ze ludzie po przyjezdzie do obcego kraju i laduja na bruku,to w wiekszosci jest wina nieuczciwych posrednikow pracy(sam mialem doczynienia z taka po przyjezdzie)dlatego nauczylem sie jezyka i znalazlem prace na wlasna reke(bez agecji)I holenderski rzad zdaje sobie pewnie z tego sprawe.
Haga wprowadza obowiązek rejestracji agencji pracy i kary za nieuczciwe praktyki w zatrudnianiu imigrantów. Nieuczciwych pośredników będzie zwalczać wspólnie z Warszawą.
jeszcze raz to zdanie

graveworm
Bywalec

  • Posty: 143
  • Dołączył(a): So 13 lut, 2010 22:34

Pt 10 cze, 2011 19:01

graveworm napisał(a):Widzialem ten filmik,juz kiedys mowilem ze jest mi czasem wstyd.W pewnym stopniu sie z toba zgadzam,ale to ze ludzie po przyjezdzie do obcego kraju i laduja na bruku,to w wiekszosci jest wina nieuczciwych posrednikow pracy(sam mialem doczynienia z taka po przyjezdzie)dlatego nauczylem sie jezyka i znalazlem prace na wlasna reke(bez agecji)I holenderski rzad zdaje sobie pewnie z tego sprawe.
Haga wprowadza obowiązek rejestracji agencji pracy i kary za nieuczciwe praktyki w zatrudnianiu imigrantów. Nieuczciwych pośredników będzie zwalczać wspólnie z Warszawą.
jeszcze raz to zdanie


Jeszcze raz nie o tym jest temat, temat jest o obostrzeniach wobec Polaków mimo, że artykuł faktycznie wspomina też, że będą walczyć z nieuczciwymi agencjami, jedno do drugiego ma się jak piernik do wiatraka i wyraźnie piszę o których trzech obostrzeniach chcę pisać, więc weź się skup i wypowiedz się na temat. Czy chciałbyś widzieć w UK takie obostrzenia? Bo ja bym chciał.

A co do nieuczciwych pośredników to jak miałem 18 lat i pojechałem na wakacje do Szwecji zarobić na studia to nie mogę powiedzieć, żebym został oszukany, ale na pewno warunki były gorsze niż obiecywali, więc od tamtej pory zawsze w ciemno i zawsze jest ok.

Avatar użytkownika
P.I.O.T.R
Weteran

  • Posty: 408
  • Dołączył(a): Cz 22 lip, 2010 19:25
  • Lokalizacja: z katowni

Pt 10 cze, 2011 20:42

Avatar użytkownika
P.I.O.T.R
Weteran

  • Posty: 408
  • Dołączył(a): Cz 22 lip, 2010 19:25
  • Lokalizacja: z katowni

Pt 10 cze, 2011 22:44

Wróćmy do tematu Holandii.

Wyrzucenie bezrobotnych jest raczej trudną sprawą bo jak komuś udowodnią, że jest niezdolny do znalezienia pracy??

Kiedyś słyszałem o pomyśle Anglików wobec Tajlandczyków, że przed wjazdem do UK muszą przejść test językowy aby uzyskać wizę. Nie wiem czy to prawda, ale pomysł na pewno ciekawy.

szczawers
Bywalec

  • Posty: 133
  • Dołączył(a): Cz 07 kwi, 2011 18:03

Pt 10 cze, 2011 23:03

Można zrobić proste kryterium, typu, nie masz pracy 3 miesiące i mieszkasz w nie wiadomo ilu w mieszkaniu nie znając holenderskiego to wiadomo, że raczej dużych szans na pracę nie masz. Problem jest raczej techniczny, po wyrzuceniu takiej osoby jaką mają gwarancję, że na drugi dzień nie wróci? Granic nie ma, wjazdu mu raczej nie mogą zabronić, zresztą inny region i po problemie. Więc moim zdaniem ten pomysł jest najbardziej bezsensowny, pozostałe dwa są super.

Avatar użytkownika
P.I.O.T.R
Weteran

  • Posty: 408
  • Dołączył(a): Cz 22 lip, 2010 19:25
  • Lokalizacja: z katowni

Następna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Powrót do POGADUCHY

cron