Home Office

Śr 16 maja, 2007 19:59

witam mam pytanie.
Po zmianie pracy podjelem prace u innego pracodawcy lecz robilem u niego tydzien (dostalem pejslipy i P45 za przepracowany tydzien).Czy zmieniajac prace mam zglosic to do Home Officu(jezeli tak czy wystarcza tylk pejslipy poniewaz umowy nie posiadam)czy pracodawca wystawiajac mi P45 sam wczesniej to zglosil(Home office)

Jezeli musze sam zglosic skad mam wziasc druki do Home Officu?(czy do zglaszania zmiany pracpdawcy to wypelniam calkiem inne aplikacje niz za pierwszym razem)?
dzieki

inka
Bywalec

  • Posty: 132
  • Dołączył(a): Śr 24 sty, 2007 20:13
  • Lokalizacja: Washington

Cz 17 maja, 2007 09:00

Formalnie powinienes to zrobic, ale ja na Twoim miejscu nie robiłabym tego ( nie lubie z zasady utrudniac sobie zycia).Mozesz miec w sumie 30 dni przerwy w zatrudnieniu...

Jesli chodzi o procedure zglaszania zmiany pracodawcy do Home Office to drukujesz sobie ten sam formularz, ktory wypelniales za pierwszym razem.Wypelniajac go w Section 1 wpisujesz swój WRS certificate no a nastepnie wypelniasz Section 3,4,5,6.Oczywiscie do tego zalaczasz list od swojega aktualnego pracodawcy.

Jesli masz jakies watpliwosci to przejrzyj sobie WRS Guidance Notes.

Pozdrowionka

Avatar użytkownika
Anek
Rozkręca się

  • Posty: 78
  • Dołączył(a): Pn 12 lut, 2007 12:00
  • Lokalizacja: z daleka...

Cz 17 maja, 2007 14:08

dzieki Anek za informacje .
Ale mam ja raczej powinnam zglaszac kazde zatrudnienie poniewaz pobieram zasilki(work i tax) i kazde zatrudnienie jest wazne .Ale jezeli nie posiadam listu od pracodawcy czy zglaszajac zmiane pracy moge dolaczyc tylko pejslipy i P45?od tego pracodawcy/

inka
Bywalec

  • Posty: 132
  • Dołączył(a): Śr 24 sty, 2007 20:13
  • Lokalizacja: Washington

Pt 18 maja, 2007 09:02

Inka najpierw powinnam Cie przeprosic za dezinformacje :)
Przejrzalam formularz i jest tam informacja iz jesli informujesz HO o zmianie pracodawcy to dodanie listu od pracodawcy ulatwia rozpatrzenie aplikacji ale nie jest konieczne-nie jest wymogiem.Wiec najprosciej wypelnij tylko formularz i go wyslij-bez P45 czy payslipow.

Pozdrowionka

Avatar użytkownika
Anek
Rozkręca się

  • Posty: 78
  • Dołączył(a): Pn 12 lut, 2007 12:00
  • Lokalizacja: z daleka...

Pt 18 maja, 2007 13:38

Dokladnie,nie komplikuj sobie zycia.
Przerwa w ciaglosci zatrudnienia wynosi max 3 tyg.chyba,ze piszesz o czyms innym :wink:
:cheer:

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

Pt 18 maja, 2007 20:48

ja czytalam ze jezeli nie wysle kompletu dokumentow wraz z formularzem (najlepiej list od pracodawcy lub to co wyczytalam moze pejslipy)to moga mi cofnac papiery i w ciagu 2 tygodni mam ponownie odeslac komplet dokumentow .

a luke w zatrudnieniu mam tylko 3 dni

inka
Bywalec

  • Posty: 132
  • Dołączył(a): Śr 24 sty, 2007 20:13
  • Lokalizacja: Washington

Pt 18 maja, 2007 22:46

Ja wysylalem formularz i jakis ewentualny list od pracodawcy(chociaz nie zawsze)i zawsze bylo ok!

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

Pn 11 cze, 2007 06:37

Stwierdzilam, ze nie bede pisac nowego tematu, a podczepie sie tu.
Pracowalam dosc dlugo dla jednego pracodawcy, od niedawna posiadam WRS, teraz firma zostala przejeta przez kogos innego, ale jej nazwa pozostaje taka sama, zmienia sie tylko manager. Czy w zwiazku z tym powinnam wypelnic kolejny WRS? Dodam, ze stary szef odchodzac zwolnil starych procownikow wreczajac nam P45. Mamy byc zatrudnieni od nowa.

Syamese
Początkujący na forum

  • Posty: 11
  • Dołączył(a): N 08 paź, 2006 20:06
  • Lokalizacja: SLND

Pn 11 cze, 2007 07:36

Nie komplikuj sobie zycia,kiedy nie trzeba.
:cheer:

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

Śr 02 kwi, 2008 17:11

Syamese napisał(a):"...Pracowalam dosc dlugo dla jednego pracodawcy, od niedawna posiadam WRS..."


Czyli chyba głowy mi nie urwą, jeżeli zarejestruję się dopiero teraz w Home Office, chociaż mieszkam i pracuję tutaj już prawie pół roku? :roll: Planuję zmienić pracę i wiem, że nowy pracodawca będzie chciał ode mnie potwierdzenia rejestracji w WRS.

Avatar użytkownika
mike.g
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 24
  • Dołączył(a): Pt 28 wrz, 2007 07:55
  • Lokalizacja: Olsztyn / Gateshead

Śr 02 kwi, 2008 20:39

Witam
Ja rejestrowałem się po roku i nie miałem żadnych problemów.
Bądź spokojny. Pozdro

Avatar użytkownika
chris
Rozkręca się

  • Posty: 40
  • Dołączył(a): Cz 26 paź, 2006 21:00
  • Lokalizacja: KRK/NCL

Śr 02 kwi, 2008 20:44

No to super. Dzięki :cool:

Avatar użytkownika
mike.g
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 24
  • Dołączył(a): Pt 28 wrz, 2007 07:55
  • Lokalizacja: Olsztyn / Gateshead

Cz 03 kwi, 2008 04:55

http://www.bia.homeoffice.gov.uk/siteco ... ishwrs.doc
Pod linkiem ktory podalem powyzej masz forme, oraz wszystko przetlumaczone na polski.

[ Dodano: Czw 03 Kwi, 2008 05:59 ]
Tak w nawiasie ja po ponad 17 miesiacach sie zarejestrowałem. Kiedy sie zarejestrujesz to jest twoj osobisty problem. Bo coś CI to dam daje,itd

Vodun


Cz 08 maja, 2008 16:07

Vodun napisał(a):http://www.bia.homeoffice.gov.uk/sitecontent/applicationforms/wrs/polishwrs.doc
Pod linkiem ktory podalem powyzej masz forme, oraz wszystko przetlumaczone na polski.

[ Dodano: Czw 03 Kwi, 2008 05:59 ]
Tak w nawiasie ja po ponad 17 miesiacach sie zarejestrowałem. Kiedy sie zarejestrujesz to jest twoj osobisty problem. Bo coś CI to dam daje,itd



Mam pytanie a zaliczyli ci te 17 miesięcy jako rok po ktorym nie musisz juz nic robic. czy zaczynali liczyc te 12 miesiecy od momentu rejstracji.

111111
Rozkręca się

  • Posty: 57
  • Dołączył(a): Cz 06 kwi, 2006 23:39

Cz 08 maja, 2008 16:32

zacznaja liczyc od momentu rejestracji. Ten caly czas poprostu mi przepadł

Vodun


Następna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES