jak walczyć o prawa konsumenckie?

So 29 mar, 2008 08:54

Logicznie rozumując system ochrony praw konsumenckich powinien być bardziej rozwinięty niż w Polsce. Gdzie mógłbym znaleźć pomoc w przypadku, gdy podpisałem roczną umowę na dostawe internetu, a operator po 10 dniach odłancza internet ? Po dłuzszej rozmowie telefonicznej dowiaduje się że mam całkiem inny pakiet za wyższą cene, a co za tym idzie niedopłate. Przedtem został sciągnięty z kąta bankowego depozyt i zapłata za ponad miesiąc uzytkowania, czyli teoretycznie nie wykorzystałem jeszcze tego za co zapłaciłem. Czy mieliście juz takie przypadki, i jak sobie radziliście? Teraz bym chętnie zerwał umowę, bo nie mam tego za co płace.

Avatar użytkownika
jawik
Weteran

  • Posty: 1101
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 23:15
  • Lokalizacja: z kurnika

So 29 mar, 2008 14:28

może spróbuj w citizen advice bureau oni udzielają wszelkich małych porad prawnych wiec może i w sprawach konsumenckich tez coś poradzą ale nie wiem na 100%, nie zaszkodzi sprobować przynajmniej są bezpłatni

Avatar użytkownika
serekr
Weteran

  • Posty: 526
  • Dołączył(a): Pn 30 lip, 2007 16:13
  • Lokalizacja: lodz/newcastle/swiat

So 29 mar, 2008 19:14

Jawik, czy chodzi o kontrakt z Orange'm?

Gryzipiórek
Bywalec

  • Posty: 220
  • Dołączył(a): Pn 26 lis, 2007 14:01

N 30 mar, 2008 13:07

- Virgine - a miało być tak kolorowo :evil:

Avatar użytkownika
jawik
Weteran

  • Posty: 1101
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 23:15
  • Lokalizacja: z kurnika

N 30 mar, 2008 15:21

Taze polecam CAB,ktory nie dosc,ze dziala bezplatnie to pracuja tam wolontariusze,a co za tym idzie dzialaja z pasja.
Powodzonka :cheer:

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

N 30 mar, 2008 16:35

Wszyscy tylko jak katarynka powtarzają ten CAB jakby to była recepta na wszystko i jedyna bezpłatna organizacja w Wielkiej Brytanii. A Elf to już chyba ze 150 postów napisał z poradą "idź do CAB". Ja proponuję wpisz w google consumer direct i znajdziesz organizację, która zajmuje się prawem konsumenckim i jest opłacana przez rząd. Możesz wysłać maila, zadzwonić a nie dymać do CAB i umawiać się na spotkanie.

PS. Bez obrazy Elf :D

Paciu
Rozkręca się

  • Posty: 62
  • Dołączył(a): Pn 03 kwi, 2006 13:05

Pn 31 mar, 2008 01:36

Proponuje Ci zajrzeć tutaj:
http://www.infolinia.org/index.php?opti ... Itemid=184

Tak jak mówi Elf, Citizens Advice Bureau jest najlepszym przykładem na pomoc w tej sprawie ( nawet za free Ci prawnika dadzą jakbyś sprawe do sadu kierował)

Możesz zgłosić sprzedawcę do Trading Standards Department ( Pamiętaj, że Trading Standards Department może zdecydować o ostrzeżeniu sprzedawcy lub oddaniu sprawy do sądu. W tym drugim przypadku możesz liczyć na rekompensatę lub... obciążenie cię kosztami sądowymi - w zależności od decyzji sędziego. Do sądu możesz również podać sprzedawcę sam.)

Vodun


Pn 31 mar, 2008 07:17

Napisałem i wcale sie tego nie wstydzę,gdyż są skuteczni i tego jestem pewny.
Człowiek pyta,wiec należy podpowiedzieć,a nie współzawodniczyć w radach,bo nie o to tu chodzi.
Byc może są inne organizacje,które pomagają,ale znając angielskie realia zakładam,ze może to potrwać;o skutku nie wspominając.
Zycze powodzona w skutecznym załatwianiu spraw :cheer:

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

Pn 31 mar, 2008 18:07

Dziękuje wszystkim za rady. A swoją drogą odradzam podpisywanie umów z Virgine, żeby nie powtórzyła się moja sytuacja. Duża firma, ale bardzo drapieżna <tiger> :D

Avatar użytkownika
jawik
Weteran

  • Posty: 1101
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 23:15
  • Lokalizacja: z kurnika

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES