Jak zapisac dziecko do klubu sportowego i nie tylko ?

Hobby łączy! Szukasz ludzi o podobnych zainteresowaniach? Zajrzyj tutaj.

Pt 04 lip, 2008 13:01

Orientujecie sie, jak to sie odbywa?
Swego czasu widziałam jakieś ulotki na mieście o zapisach do klubu piłkarskiego (chłopcy w wieku od 4 lat), ale jakoś nie zareagowałam w porę. Macie pomysły, jak i gdzie szukać różnych zajęć dodatkowych dla dziecka?

Z góry dziękuję za wszystkie konstruktywne odpowiedzi...
Pozdrawiam
Gryzipiórek

Gryzipiórek
Bywalec

  • Posty: 220
  • Dołączył(a): Pn 26 lis, 2007 14:01

Pt 04 lip, 2008 14:21

możesz poczytać tu: http://www.newcastle.gov.uk/core.nsf/a/cfsactivclubs
jeśli chodzi o piłkę nożną to przy niemal każdym boisku działa jakaś drużyna, wystarczy się przejść i popytać, rozgrywki przeważnie są w niedziele ale bardzo często są otwarte w tygodniu popołudniami. Nowy sezon tuż tuż więc powodzenia w przyszłych rozgrywkach.

bolo
Rozkręca się

  • Posty: 32
  • Dołączył(a): So 13 sty, 2007 00:23

Pt 04 lip, 2008 14:57

Dzieki za linka.

W sumie to najprosciej... przejsc sie na stadion w trakcie meczu lub treningu i pogadac. Sprobuje w niedziele.

Ale moze ktos juz z rodzicow zapisywal dziecko do takiego klubu i wie cos o zasadach. czy zrobia najpierw jakies proby sprawnosciowe, umiejetnosciowe, czy... biora jak leci?
No i ile to kosztuje? Czy place za treningi, jesli tak, to ile? A co z ewentualnymi wyjazdami na mecze druzyny? Musze placic za to osobno... ?Zakup ubran, butow itp.?

Jesli ktos zapisywal dziecko do takiej szkolki, prosze, niech sie odezwie albo na forum, albo na priva, albo na maila...

W sumie to szukam zajecia dla dziecka, zeby sie rozwijalo i zeby jak najwiecej czasu spedzalo z rowiesnikami (biedny jedynak ;-( i uczylo sie angielskiego. Sasiadka namawiala mnie na zajecia muzyczne w szkole, ale zaraz wakacje, wiec nie ma co zaczynac teraz... U nas w szkole za 6 tygodni nauki gry na instrumencie placi sie 30 funtow, ale jest to tylko jedna lekcja w tygodniu (30 minut).

Piszcie, co wiecie, prosze. Moze innym tez sie przyda...

A z naszych dzieci wyrosna nowe polskie (?) orly, zlotka, Malysze, Kubice ... albo Rubiki i Dody ;-)

Gryzipiórek
Bywalec

  • Posty: 220
  • Dołączył(a): Pn 26 lis, 2007 14:01

Pt 04 lip, 2008 20:34

W naszym wypadku wygląda to tak:
syna zapisaliśmy do drużyny w której grało paru kolegów z jego klasy, początkowo nie miał miejsca w składzie więc grzał ławę. Cały czas uczestniczył w treningach i w końcu dostał się do pierwszego składu bo jeden z chłopaków zrezygnował z gry. Od tamtej pory jest bramkarzem pewnie dzięki Dutkowi i Borucowi. Dostanie się do drużyny zależne jest od poziomu gracza i wolnego miejsca.
Co do opłat to są raczej symboliczne płacimy 2,50 tygodniowo za jeden trening (opłata za wynajem boiska) nie wiem jak to wygląda w innych zespołach.
Wiele zespołów ma swoich sponsorów, dzięki temu mają zapewnione stroje więc nie ma konieczności kupowania własnego, jedyne co musisz mieć to własne buty.
Z meczami jest różnie, grają u siebie i na wyjeździe (działa mała liga), o ile z meczami u siebie nie ma problemów to na wyjazdy najczęściej wszyscy jadą własnym samochodem, niektóre zespoły mają busa lub wynajmują i za to płacą, ale rodzice i tak za busem jadą obejrzeć mecz i wspierać swoje pociechy. Gdy zespół ma dobrego sponsora to tych kasztów nie ma prawie wcale.
Najprościej jest przejść się i popytać, przypominam że trwa letnia przerwa więc nie ma meczy ani treningów, nie wiem dokładnie kiedy zaczyna się następny sezon.
Czasami może to być uciążliwe, w trakcie sezonu co tydzień rozgrywają mecz, przeważnie w niedzielę, a do tego dochodzą co tygodniowe treningi, więc jest to rozrywka raczej czasochłonna. To co napisałem tyczy się zespołu w którym gra nasz syn, w innych zespołach może to wyglądać troszeczkę inaczej.
To by było tyle, jak masz jeszcze jakieś pytania to pisz na forum lub PW.
pozdrawiam

bolo
Rozkręca się

  • Posty: 32
  • Dołączył(a): So 13 sty, 2007 00:23

So 05 lip, 2008 08:56

Wielkie dzięki za wyczerpującą i konkretną odpowiedż.

Jakoś nie skojarzyłam, że jest przerwa letnia... :oops:
Poczekamy więc do jesieni.

Wiadomo, że takie zajęcia dla dziecka, to dodatkowy obowiązek dla rodziców. Ale też ogromna frajda...

Dzięki wielkie jeszcze raz. Odezwiemy się na początku nowego sezonu...

Gryzipiórek
Bywalec

  • Posty: 220
  • Dołączył(a): Pn 26 lis, 2007 14:01

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

Powrót do HOBBY UK