Jedzenie dla maluszka

Cz 18 sie, 2011 08:42

hey,

jak już pisałem w "przywitaj się" właśnie sprowadziliśmy się do stockton-on-tees razem z naszym maleństwem 10 mies, i mam pytanie odnośnie jedzenie, ponieważ mała w polsce była karmona głównie słoiczkami Gerber, mleczkiem NAN i kaszkami Nestle, czy ktoś może wie czy któryś z tych produktów jest w okolicy dostępny? W lokalnym Tesco czy Sainsbury wogóle nie ma nic NESTLE, czy oni tutaj wogole cos sprzedają? Czy wy karmicie swoje maleństwa? Może jedzenie jest w którymś z polskich sklepów?

pozdrawiam

dugii
Początkujący na forum

  • Posty: 13
  • Dołączył(a): Cz 18 sie, 2011 08:32

Cz 18 sie, 2011 10:59

Blender + warzywka/owoce + na wiek dziecka co może jeść (kurczaczek, makaron itp) i samemu robiłem te dania. Jak w PL kilka razy spróbowałem tych dań dla dziecka jak smakują i zobaczyłem skład to od razu zacząłem samemu robić, sekunda roboty, taniej, smaczniej, zdrowiej. Po przeprowadzce do UK spróbowałem też z raz tych lokalnych ale odkąd zacząłem dziecku sam robić dania zmielone nie chciało na żadne słoiczki nawet patrzeć i nie chciało tego jeść. Oczywiście są angielskie dania, ale w praktyce od 12 miesięcy to moje dziecko normalnie je z nami plus mleko modyfikowane, produkty spożywcze dla dzieci angielskich firm raczej nie różnią się znacząco od polskich a jak coś to z moich obserwacji raczej angielskie są lepsze.

Mleko modyfikowane SMA moje dzieci najlepiej lubiły ale jest kilka rodzajów są taniej niż w PL (puszki są znacznie większe) i wątpię żeby znacząco się różniły. Można kupić kartoniki z jedną porcją od razu gotową do picia w Boots i dać dzieciakowi spróbować które mu najlepiej posmakuje to kupować i tyle.

Avatar użytkownika
P.I.O.T.R
Weteran

  • Posty: 408
  • Dołączył(a): Cz 22 lip, 2010 19:25
  • Lokalizacja: z katowni

Cz 18 sie, 2011 11:12

Zgadzam sie z Piotrem,kilka razy podałam dziecku gotowe produkty i dziecko nie chciało mi jesc,wcale sie nie dziwie bo mi tez nie smakowało:)
Jeśli jednak zalezy Ci na tych produktach to myśle ze w polskim sklepie dostaniesz je bez problemu.Pozdrawiam

lala
Rozkręca się

  • Posty: 59
  • Dołączył(a): N 13 lut, 2011 16:41

Cz 18 sie, 2011 13:57

Macie rację, ale o ile obiad mnie nie martwi, to nie wiem jak mała zareaguje na inne mleko, wszędzie gdzie czytam piszą żeby raczej mleka nie zmieniać..chociaz to także jest sprawa do sprawdzenia..ale bez wieczornej kaszki to będzie cieżko, mała jest do niej bardzo przywiązana :) W ogóle dziwi mnie taki skromny wybór w tutejszych sklepach, obszedłem tesco, asde, sainsbury i generalnie wszędzie leży kilka słoiczków, sporo mleka, ale ani kaszek, ani kleików ani soczków dla dzieci.

A odnosnie polskich sklepów w okolicy Middlesbrough, to jest tylko european food czy sa też inne?? bo jakos nie moge nic znależć w necie.

dugii
Początkujący na forum

  • Posty: 13
  • Dołączył(a): Cz 18 sie, 2011 08:32

Cz 18 sie, 2011 16:04

O ile mi wiadomo to w Newcastle w Małgosi maja sporo produktów dla dzieci.Zmieniłam mojej małej mleko i przez kilka dni miała bigunke takze z ta zmiana mleka róznie bywa.

lala
Rozkręca się

  • Posty: 59
  • Dołączył(a): N 13 lut, 2011 16:41

N 21 sie, 2011 08:07

Boots ma duzy asortyment, tylko nie polski. Ja tez sama gotuje dla swoich dzieci, Bo sloiczki im Nie smakowaly. Kaszki sa w pl sklepie. Co do mleka, to bzdura jest, ze Nie wolno zmieniac. Wszystkie maja podobny skład, chyba ze dziecko ma alergie. Ja tutaj podaje cow&gate a w Pl probowalam bebiko i dzieci ladnie piły i nie było problemu. Zasada jest taka, ze im wiecej teraz spróbuje, tym mniejszym niejadkiem będzie w przyszłości i chętniej będzie jadł nowości ;)

Angel

Avatar użytkownika
Aniolek
Weteran

  • Posty: 1439
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 15:20
  • Lokalizacja: Newcastle/NE2/Warszawa

N 25 wrz, 2011 23:00

Kaszki dla dzieci znajdziesz w kazdym markecie, jak tesco, asda, tam tez sa i sloiczki dla dzieci, nie jest to mze krolik z kluseczkami - co mozemy kupic w polsce, ale moja trojka wychowala sie na angielskich sloiczkach i nie narzekaly:)

bączek69
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 22
  • Dołączył(a): Śr 12 sie, 2009 20:40
  • Lokalizacja: durham

Wt 27 wrz, 2011 12:04

W polskim sklepie w Darlington są kaszki nestle i bobovita. a odpowiednik polskiego mleka bebilon to Aptamil.
P.s. w bootsie maja kaszki ryzowe czy cos w tym stylu ale sa ochydne moje dziecko nie jadlo tego.

zuza
Rozkręca się

  • Posty: 82
  • Dołączył(a): Śr 02 maja, 2007 11:08

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Powrót do RODZICE