Kino domowe, Polsat, Xbox - jak najlepiej podlaczyc ?

Hobby łączy! Szukasz ludzi o podobnych zainteresowaniach? Zajrzyj tutaj.

Pt 27 lis, 2009 00:44

Mam pytanie do znajacych temat - jak to wszystko najlepiej do TV podlaczyc?
Mam teraz tak, ze konsola, dekoder Polsatu i prosty zestaw kina domowego (odtwarzacz + 5.1 glosniki) kazde z tych 3 rzeczy sa podlaczone kablami HDMI do tzw. HDMI selectora, z niego kablem HDMI sygnal idzie do plazmy. I wybieram sobie pilotem w tym selectorze zrodlo sygnalu HDMI 1 lub 2 czy 3 ktore ma byc na TV. Do tego mam pociagniete chinche audio out z TV do kina domowego. Wyciszylem dzwiek w TV i idzie wiec w calosci przez te 5.1 glosniki. Przy czym dzwiek odtwarzany bezposrednio z plyt DVD jest o niebo lepszy niz ten, ktory idzie droga: dekoder polsatu przez HDMI do TV, i czinczami z TV do kina domowego.
I teraz kluczowe pytanie - mam w TV optical out, natomiast w tym kinie domowym coaxial digital in. Czy dzwiek tak polaczony bedzie duzo lepszy od tego co mam teraz? Czy jest taki kabel z takimi koncowkami i czy w ten sposob polaczony TV z zestawem kina pozwoli mi cieszyc sie w pelni dziwiekiem przestrzennym zarowno z dekodera Polsatu jaki z konsoli?

Z gory dzieki Panowie za pomoc

paul78uk
Bywalec

  • Posty: 145
  • Dołączył(a): So 15 mar, 2008 12:00

Pt 27 lis, 2009 08:12

paul78uk napisał(a):Mam pytanie do znajacych temat - jak to wszystko najlepiej do TV podlaczyc?
Mam teraz tak, ze konsola, dekoder Polsatu i prosty zestaw kina domowego (odtwarzacz + 5.1 glosniki) kazde z tych 3 rzeczy sa podlaczone kablami HDMI do tzw. HDMI selectora, z niego kablem HDMI sygnal idzie do plazmy. I wybieram sobie pilotem w tym selectorze zrodlo sygnalu HDMI 1 lub 2 czy 3 ktore ma byc na TV. Do tego mam pociagniete chinche audio out z TV do kina domowego. Wyciszylem dzwiek w TV i idzie wiec w calosci przez te 5.1 glosniki. Przy czym dzwiek odtwarzany bezposrednio z plyt DVD jest o niebo lepszy niz ten, ktory idzie droga: dekoder polsatu przez HDMI do TV, i czinczami z TV do kina domowego.
I teraz kluczowe pytanie - mam w TV optical out, natomiast w tym kinie domowym coaxial digital in. Czy dzwiek tak polaczony bedzie duzo lepszy od tego co mam teraz? Czy jest taki kabel z takimi koncowkami i czy w ten sposob polaczony TV z zestawem kina pozwoli mi cieszyc sie w pelni dziwiekiem przestrzennym zarowno z dekodera Polsatu jaki z konsoli?



Z gory dzieki Panowie za pomoc





Coaxial digital - kabel wyglada jak chinch, optical out - swiatlowod. nie ma niestety takiego kabla laczacego.
Mozna podlaczyc jedynie coaxial - coaxial lub optic - optic

Avatar użytkownika
nemec
Weteran

  • Posty: 479
  • Dołączył(a): So 10 lis, 2007 16:57
  • Lokalizacja: M'boro

Pt 27 lis, 2009 10:57

ja mam tak :
konsola (x369) video-poloczone compositem pod tv(bo nie mam wyjscia hdmi) a audio to optic podlocznony pod kino domowe (i tak mam wideo w hd i audio w 5.1 z konsoli) dalej dziwek z tv normalnej telewizji mam podloczony do kina domowego tez optycznym i tez mam(jak nadaja w 5.1 przestrzenny) tyle ze w kinie domowym mam dwa optyczne na audio ale wczesniej mialem tv podloczony chinczami pod kino i tez smigal tyle ze brak 5.1 i max co mialem to multi stereo rodzielone na 4 glosniki

a co do pyt to jak bys mogl podloczyc bezposrednio konsole i dekoder polsatu pod kino domowe (audio) a video juz jak kolwiek pod tv to powinno dzialac bo dzwiek bedzie szedl bezposrednio od zrodel(dekoder i konsola) do kina domoego i bedzie przestrzenny, przynajmniej tak na chlopski rozum mi sie wydaje i u mnie tak dziala

nemec napisał(a):Coaxial digital - kabel wyglada jak chinch, optical out - swiatlowod. nie ma niestety takiego kabla laczacego.
Mozna podlaczyc jedynie coaxial - coaxial lub optic - optic

zgadza sie :)

Avatar użytkownika
serekr
Weteran

  • Posty: 526
  • Dołączył(a): Pn 30 lip, 2007 16:13
  • Lokalizacja: lodz/newcastle/swiat

Pt 27 lis, 2009 11:44

Coaxial digital - kabel wyglada jak chinch, optical out - swiatlowod. nie ma niestety takiego kabla laczacego.
Mozna podlaczyc jedynie coaxial - coaxial lub optic -


A konwerter? Takie cos jest mi chyba potrzebne tak?

http://cgi.ebay.co.uk/Optical-TOS-SPDIF ... 518d6cb478

paul78uk
Bywalec

  • Posty: 145
  • Dołączył(a): So 15 mar, 2008 12:00

Pt 27 lis, 2009 20:11

paul78uk, mam taki konwerter. Wejście optyczne konwertowane na coaxial. Działa dobrze, dźwięk bez żadnych szumów czy zniekształceń. Kupiony Maplinie http://www.maplin.co.uk/Module.aspx?ModuleNo=29293
Teraz go nie używam bo kupiłem amplituner z masą wejść i bez żadnej konwersji idzie, żadnej różnicy nie ma.

pereq
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 22
  • Dołączył(a): Śr 14 lut, 2007 00:44

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Powrót do HOBBY UK