kochani pomocy

N 12 paź, 2008 07:32

czy ktos wie jak nazywa sie tu syrop odksztusny typu flegamina ambrosol tyle ze angielski ????? tylko blagam niepiszcie mi nazw syropow uciszajacych kaszel podawalam mlodemu taki syrop przez tydzien i tylko mu sie to skumulowalo a teraz az mi flegma wymiotuje lekarz oczywiscie mowi ze jest czysto :(( a napewno niejest ! swego czasu w polskim sklepie byla flegamina na polce ale dowiadywalam sie wczoraj ze juz niebeda lekow sprowadzac niewiem dlaczego:( wiec prosze dajcie mi nazwy wyksztusnego syropu bez recepty dla 4latka

madziusiek21
Weteran

  • Posty: 535
  • Dołączył(a): N 30 mar, 2008 06:36
  • Lokalizacja: Newcastle upon Tyne

N 12 paź, 2008 09:43

magda a zadzwom do sklepu w sunderland tam mieli leki

Avatar użytkownika
sylwia30s
Rozkręca się

  • Posty: 45
  • Dołączył(a): Wt 07 paź, 2008 16:46
  • Lokalizacja: walker

N 12 paź, 2008 21:32

Flegamina jeszcze dzis byla w polskim sklepie w Newcastle.

Marti
Bywalec

  • Posty: 149
  • Dołączył(a): Wt 23 sty, 2007 21:46

Pn 13 paź, 2008 08:24

Ja moge ci poradzic, zebys poszla do apteki lub marketu i popatrzyla po polkach.
Syropy na kaszel zwykle sa opisane CAUGH (czyli kaszel)- tzw mokry kaszel to CHESTY CAUGH- poszukaj w aptece lub markecie syrop dla dzieci z tym napisem, moze byc CALPOL albo Benylin

tu masz link jak wyglada taki syrop Benylin dla dzieci od 1-12 lat
http://www.pharmacy2u.co.uk/details.asp ... id=BECCC12

mam nadzieje, ze to pomoze

olkahof
Rozkręca się

  • Posty: 97
  • Dołączył(a): Śr 06 cze, 2007 19:35
  • Lokalizacja: consett

Pn 13 paź, 2008 11:17

Marti bylam w sobote i niebylo , pytalam nawet ekspedientke. Moze mieli dostawe , ale pani przy kasie mowila mi, ze lekow juz niebeda sprowadzac . Dla pewnosci jeszcze dzis sprawdze, a tobie oklahof dzieki za podpowiedz. Pomoglas mi, bo jeszcze ciezko u mnie z angielskim .

madziusiek21
Weteran

  • Posty: 535
  • Dołączył(a): N 30 mar, 2008 06:36
  • Lokalizacja: Newcastle upon Tyne

Pn 13 paź, 2008 12:10

W sklepie w Sunderlandzie sprowadzaja towar na zyczenie, wiec moze jak poprosisz to szybko go przywioza. Jest tez dobra metoda, ktora polecila mi kiedys pani doktor tzn. oklepywanie plecow dziecka pol zamknieta reka. Najpierw musisz jednak polozyc dziecko na brzuchu na krawedzi lozka z glowa lekko ku dolowi (lub inna forma tej pozycji). Wtedy uderzasz, ale nie za mocno, a od pluc odrywa sie "flegma". Czynnosc powtarzasz kilka razy dziennie. Nie jest to pewnie szybko dzialajaca metoda, ale zawsze mozna dolaczyc ja do lekow. Zycze zdrowia dla dziecka.

M.Smok
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 18
  • Dołączył(a): Wt 11 gru, 2007 20:49

Wt 14 paź, 2008 08:00

madziusek21 daj znac czy udalo ci sie cos kupic i jak sie czuje maluszek?

olkahof
Rozkręca się

  • Posty: 97
  • Dołączył(a): Śr 06 cze, 2007 19:35
  • Lokalizacja: consett

Wt 14 paź, 2008 08:05

No wlasnie jeszcze mu doszedl dzis w nocy bol ucha w srodku ----poprostu szpital mam w domu . Kupilam angielski syrop wykrztusny. A jakby bylo malo to moj roczny maluch zaczol mi wlasnie kaszlec i smarkac sie ::placz ::placz ::placz

madziusiek21
Weteran

  • Posty: 535
  • Dołączył(a): N 30 mar, 2008 06:36
  • Lokalizacja: Newcastle upon Tyne

Wt 14 paź, 2008 08:11

madziusiek21 napisał(a):No wlasnie jeszcze mu doszedl dzis w nocy bol ucha w srodku ----poprostu szpital mam w domu . Kupilam angielski syrop wykrztusny. A jakby bylo malo to moj roczny maluch zaczol mi wlasnie kaszlec i smarkac sie ::placz ::placz ::placz


Wspolczuje ci, ale nie zalamuj sie, to taki okres, ze kazdy choruje. Roczny maluch moze przy zabkach jest oslabiony i szybko zalapal od starszego?
Madzia a masz olbas oil children? Jak nie, to kup w aptece, home bargains albo markecie i zakraplaj mokre reczniki, nawet mozesz na pieluszke nad lozeczkiem jednemu i drugiemu maluchowi to pomoze napewno. Aha no i jedyne co mi jeszcze do glowy przychodzi to Vick, mozesz lekko posmarowac rocznego malucha i nieco mocniej starszego, to napewno tez przyniesie ulge.
Moja niespelna roczna coreczka bardzo dlugo bujala sie z przeziebieniem, a przed tym miala trzydniowke i tak chyba z miesiac- takze wiem co czujesz.
Pozdrawiam goraco.

olkahof
Rozkręca się

  • Posty: 97
  • Dołączył(a): Śr 06 cze, 2007 19:35
  • Lokalizacja: consett

Wt 14 paź, 2008 13:13

Olkahof napisała Olbas i Vick,bardzo skuteczne.Ten pierwszy najpóźniej dwie godziny przed spaniem i oklepać plecki z głową w dół,a ten drugi najlepiej na noc.Ja jeszcze robię syrop z cebuli i cukru(taki babciny pomysł,ale skuteczny).

Avatar użytkownika
MOLKA
Weteran

  • Posty: 287
  • Dołączył(a): Śr 26 mar, 2008 14:51
  • Lokalizacja: Sunderland

Wt 14 paź, 2008 14:59

ja juz sama niewiem o co chodzi !!! teraz mi dostal 40stopni goraczki :(( i mowi ze ucho juz go nieboli i ze ciezko mu oddychac a jak oddycha to az mu swiszcze w oskrzelach a moze juz w plucach czy ten antybiotyk bedzie dzialal tez na drogi oddechowe ???

madziusiek21
Weteran

  • Posty: 535
  • Dołączył(a): N 30 mar, 2008 06:36
  • Lokalizacja: Newcastle upon Tyne

Wt 14 paź, 2008 20:26

Witam!!!
Sposob mojej mamy to ugotowane i potluczone ziemniaczki (moga byc odgrzewane) owin w jakas torebke foliowa i scierke lub pieluche tetrowa i okladaj plecki i klatke piersiowa dzieciakom. Niezawodne pieknie sie wyszystko zalegajace odrywa.
Trzeba tylko bardzo uwazac zeby nie poparzyc siebie nie wspomne o dzieciach.
Stosowalam to jak moja coreczka miala 5 miesiecy i nic jej nie pomagalo.
Zycze powodzenia i szybkiego powrotu do zdrowka.

Izabela-I29
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 19
  • Dołączył(a): Śr 27 sie, 2008 10:24
  • Lokalizacja: GATESHEAD

Wt 14 paź, 2008 21:01

Witam

Polecam Ci Nurofen w płynie dla dzieci oraz kropelki Olbas tak żeby się lepiej dziecku oddychało. Co mogę powiedzieć to skutkują bo już prawie po chorobie u mojej rocznej córeczki. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
:cheer: :cheer: :cheer:

Avatar użytkownika
annpiorr
Bywalec

  • Posty: 226
  • Dołączył(a): So 14 kwi, 2007 12:35
  • Lokalizacja: Newcastle upon Tyne

Śr 15 paź, 2008 07:45

Madzia poszlabym do lekarza na twoim miejscu jeszcze raz. Jak dziecko ma 40 stopni goraczki to juz nie sa zarty.

olkahof
Rozkręca się

  • Posty: 97
  • Dołączył(a): Śr 06 cze, 2007 19:35
  • Lokalizacja: consett

Śr 15 paź, 2008 12:32

no dzis ma juz 37 po antybiotyku, chyba zaczol dzialac :) tyle ze ten kaszel masakryczny i zalewamu katar gardlo. a dzis bylam z moim roczniakiem u lekarza i ta sama historia lecz temu niby nic niejest a dlawi mi sie flegma i slysze swistanie i furczenia w oskrzelkach ale lekarz oczywiscie nic nie slyszy ehhhhhhhhhhhhhhhh

madziusiek21
Weteran

  • Posty: 535
  • Dołączył(a): N 30 mar, 2008 06:36
  • Lokalizacja: Newcastle upon Tyne

Następna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Powrót do RODZICE