kto zaplaci rachunki???

So 09 maja, 2009 11:32

Witam. Mamy razem z moim chlopakiem mozliwosc wynajac fajny domek. Tylko problem jest taki ze poprzedni wlasciciele (rodacy) nie placili rachunkow :sad: i prawdopodobnie tax council tez nie jest uregulowany. Wiec moje pytanie czy jak my sie tam wprowadzimy to kto ma placic te zalegle rachunki?? Czy jest taka mozliwosc ze to my bedziemy splacali te dlugi?? :sad: Oczywiscie my w dniu dostania kluczy spiszemy liczniki i powiadomimy dostawcow gazu pradu wody o nowych wynajemcach. Co robic ? Dziekuje

iwcia
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 4
  • Dołączył(a): Cz 19 kwi, 2007 20:47

So 09 maja, 2009 15:46

teoretycznie za gaz i prad powinniscie miec naliczane oplaty od stanu ktory podaliscie w momencie wprowadzenia sie aczkolwiek w praktyce to roznie bywa. Ja musialam zaplacic za zuzyty gaz gdy mieszkanie stalo puste i bylo niewylaczone ogrzewanie przed nasza wprowadzka. Oczywiscie probowalam dochodzic swoich praw, ale najpierw trzeba zaplacic rachunek a potem miec roszczenia. a probowałam od npower 3 razy dostac pieniadze spowrotem, oczywiscie obiecywali ze odpisza od nastepnego rachunku ale nic takieog nie bylo.

Council sie liczy od ommentu wpisania waszego nazwiska w rejestr, za poprzednich lokatorow nie placisz

perfecta1
Bywalec

  • Posty: 123
  • Dołączył(a): Pn 18 lut, 2008 13:41

So 09 maja, 2009 22:23

Kiedy sie wprowadzacie, spisujecie liczniki ( mozecie uwzglednic w umowie ) i rejestrujecie siebie w kompanii dostarczajacej energie, ze stanem licznika na dzien wprowadzania sie oraz (w razie "W" macie) umowe - ktora to swadczy ze od tego dnia bedzie naliczane zuzycie...ta samo jest z councilem:) i nie dajcie sie wciagnac w sztuczki npowera...nie maja prawa zrobic tego o czym pisze perfecta, ale robia i to nie tylko to...najlepiej i najprosciej - zmienic dostawce, czyli w dniu od kiedy mieszkanko jest Wasze, zadzwonic do ktoregokolwiek dostawcy i sie zarejestrowac podajac licznik:) osobiscie polecam edfa, nie ma zadnych problemow i linia do biura obslugi jest za darmo:DD

Avatar użytkownika
eluni
Bywalec

  • Posty: 130
  • Dołączył(a): N 26 mar, 2006 01:11
  • Lokalizacja: Fenham, Newcastle

N 10 maja, 2009 10:22

Jak wyżej podzielam zdanie. Npower to po prostu bardzo zła opcja. Jak najszybciej zmień dostawcę. I wszystko żeby było na papierze (umowa, stan liczników). Miałem z nimi przeboje (tak na marginesie). I potem nie martw się niczym

Avatar użytkownika
annpiorr
Bywalec

  • Posty: 226
  • Dołączył(a): So 14 kwi, 2007 12:35
  • Lokalizacja: Newcastle upon Tyne

N 10 maja, 2009 20:57

dziekuje bardzo wszystkim za rady i wskazowki
pozdrawiam

iwcia
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 4
  • Dołączył(a): Cz 19 kwi, 2007 20:47

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES