mam pytanie.

Pn 15 mar, 2010 20:36

jezeli pracuje na pełen etat i jestem w ciąży to jak jest naliczane chorobowe i od którego tygodnia ciąży jest naliczany . I chcę jechac do polski to czy moge przywiezc zwolnienie od polskiego lekarza. czy ktos wie co moglabym zrobic aby nie przyjezdzac co chwile do anglii.

MONIKA.A
Początkujący na forum

  • Posty: 11
  • Dołączył(a): Cz 29 lis, 2007 13:45

Wt 16 mar, 2010 10:08

na macierzynskie w ciazy mozesz isc od okolo 29-30tyg ciazy,czyli na 11 tyg od rozwiazania,i z tego co sie orientuje to powinnas miec zaswiadczenie od midwife.
Z tego co czytalam kiedys to musisz miec powod dlaczego przebywasz w Polsce i pobierasz pieniadze w Anglii jak np.komplikacje w ciazy...specjalistyczna pomoc lekarska...

Avatar użytkownika
marlenaruban
Weteran

  • Posty: 278
  • Dołączył(a): Cz 01 maja, 2008 17:11
  • Lokalizacja: Sunderland/kolobrzeg

Wt 16 mar, 2010 22:33

a co z maciezynskim ?? wie ktos jak to wyglada ??

Avatar użytkownika
zuza_25
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 20
  • Dołączył(a): Cz 29 sty, 2009 08:35
  • Lokalizacja: Europa :):)

Śr 17 mar, 2010 12:17

ja bylam na zasilku macierzynskim i o ile pamietam minimum wymagano 26 tygodni przepracowanych przed zajsciem w ciaze,nie wiem jak z chorobowym bo ja nie korzystalam . Pracowalam wtedy dla agencji pracy,zawiesilam prace gdy sie dowiedzialam o ciazy ze wzgledu na warunki pracy i wysilek; ale jak wspomnialam wyliczono mi ze mialam przepracowane pelne 26 tygodni przed zajsciem w ciaze,ktore przepracowalam i od 6tego miesiaca ciazy dostawalam zasilek ciazowy...nie wiem czy kazdy rodzaj zatrudnienia jest traktowany tak samo...

Avatar użytkownika
dorotka
Rozkręca się

  • Posty: 66
  • Dołączył(a): Wt 19 sty, 2010 12:19
  • Lokalizacja: walbrzych-redcar

Pt 19 mar, 2010 16:10

Zwolnienia możesz przysyłać pocztą, tylko upewnij się wcześniej że są na dobrym formularzu. Ale tak szczerze mówiąc to nie wiem czy takie pójście na chorbowe będzie dla Ciebie korzystne, bo pracodawca wyliczając SMP możliwe, że weźmie pod uwagę okres gdy byłaś na zwolnieniu i dostaniesz niewielki zasiłek macierzyński (najczęściej bierze okres 8 tygodni wstecz licząc od 15 tygodnia przed datą porodu)

I pamiętaj, że pracodawcy nie lubią gdy ciężarna idzie na zwolnienie chorobowe, często wyszukują różne powody by taką zwolnić, a jeszcze częściej im się udaje niestety

Co do pobierania zasiłku podczas pobytu w Polsce, to nie powinnaś mieć problemu. I nic nie musisz udawadniać, masz prawo spędzać ten czas gdzie chcesz ;)

Zresztą tutaj znajdziesz więcej info: Zasiłek macierzyński a pobyt w Polsce

MioMao
Początkujący na forum

  • Posty: 10
  • Dołączył(a): N 29 lis, 2009 10:27

Pt 19 mar, 2010 23:34

Czesc informacjie znjdziesz : http://dzieciak.co.uk/index.php?article_id=347zuza_25,

MONIKA.A
Początkujący na forum

  • Posty: 11
  • Dołączył(a): Cz 29 lis, 2007 13:45

Pt 19 mar, 2010 23:35

dzieki za linka
MioMao,

MONIKA.A
Początkujący na forum

  • Posty: 11
  • Dołączył(a): Cz 29 lis, 2007 13:45

Pt 19 mar, 2010 23:38

mam pytanie może sie orjentujesz, jezeli źle sie czuje i chciałabym jechać do polski ale będąc w ciąży nie przepracowałam 26 tygodni to czy jakieś chorobowe mogę dostać, i gdzie znajde odpowiednie formularze
MioMao,

MONIKA.A
Początkujący na forum

  • Posty: 11
  • Dołączył(a): Cz 29 lis, 2007 13:45

Pt 19 mar, 2010 23:49

mam pytanie może sie orjentujesz, jezeli źle sie czuje i chciałabym jechać do polski ale będąc w ciąży nie przepracowałam 26 tygodni to czy jakieś chorobowe mogę dostać, i gdzie znajde odpowiednie formularze.

MONIKA.A
Początkujący na forum

  • Posty: 11
  • Dołączył(a): Cz 29 lis, 2007 13:45

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Powrót do RODZICE