moje "grzechy" przy współżyciu małżeńskim - wow

Polaków rozmowy na każdy temat, także humor i ciekawostki. Nie wiesz gdzie zacząć? Zacznij swój wątek tutaj.

Śr 21 mar, 2007 19:12

Jeśli ksiądz porusza kwestie dotyczące współżycia, to jest to dla mnie zawsze dość ......dziwne, a czasami śmieszne. Ale po przeczytaniu pewnego artykułu uświadomiłam sobie - w sumie to zostałam oświecona ;) - jak ciężko grzesze i że jak tak dalej będzie to nici z rozgrzeszenia.

Ach te moje grzechy - według księda Pawłą Leksa / www.lp33.de

1. wyznanie faktu współżycia przerywanego, ewentualnie stosowania form zastępczych (petting itp.). Jedno i drugie jest obiektywnie biorąc każdorazowo grzechem ciężkim.
– Do tego samego zakresu należy również wyznanie grzechów popełnianych ‘przeciw naturze’, tj. łączenia się odmiennie od jedynego sposobu, jaki małżeństwu podarował Stworzyciel

2. Kolejnym warunkiem ważnej Spowiedzi świętej jest wyznanie stosowania jakichkolwiek środków PRZECIW-rodzicielskich. Stosowanie niektórych środków staje się ponadto każdorazowo wyrażoną zgodą na zbrodnię zabicia Poczętego. Zupełnie niezależnie od tego, czy w danym cyklu dojdzie do poczęcia, czy nie

3,Małżonkowie (i nie tylko oni) nie mogą się tłumaczyć wybiegiem, jakoby nigdy nie słyszeli, iż stosunek przerywany, petting, stosunek wynaturzony, użycie środka przeciwpoczęciowego, a tym bardziej przeciwciążowego – jest obiektywnie biorąc każdorazowo grzechem ciężkim, a w przypadku środka przeciwciążowego – ponadto zbrodnią.[/b

Jeśli pregnę otrzymac rozgrzeszenie - fajnie - to: ( m,oze i jest dla mnie jaksa nadzieje)

1. Jeśli małżonkowie pragną uzyskać Boże rozgrzeszenie powinni wyznać (w przypadku użytego jakiegokolwiek środka przeciwrodzicielskiego; w przypadku stosunku przerywanego i pettingu tez należy sie wyspowiadać ): Czy środka użył mąż – czy żona, ewentualnie oboje na swój sposób.

2. Ponadto zaś trzeba do ważności Spowiedzi wyznać, przez jaki czas ci dwoje stosują dany środek poronny/antykoncepcyjny. Stosowanie go przez 1 rok równa się potencjalnie [b]zabójstwu 12 Poczętych
. Środek poronny stosowany przez 5 lat oznacza gotowość i poczytalność przed Bożym Obliczem za zabicie ok. 60 Poczętych (5 lat x 12 cyklów). Chociażby nawet w żadnym cyklu do poczęcia nie doszło

3.Piątym warunkiem ważnej Spowiedzi świętej jest zadośćuczynienie ‘Bogu i bliźnim’. PRZED uzyskaniem rozgrzeszenia trzeba poprosić swego Poczętego-Zabitego (względnie: Poczętych) o przebaczenie


To na tyle bo na resztę nie mam już siły.

Bez komentarza

Avatar użytkownika
Anik26
Rozkręca się

  • Posty: 64
  • Dołączył(a): Wt 13 lut, 2007 20:58
  • Lokalizacja: South Shields

Cz 22 mar, 2007 08:22

yyyy.....no to od dzis rozmnazajmy sie do woli.....tylko nie wiem czy kosciol bedzie w stanie w jakikolwiek sposob pomoc....
widocznie wiekszosc z nas bladzic bedzie w piekle...

Avatar użytkownika
eluni
Bywalec

  • Posty: 130
  • Dołączył(a): N 26 mar, 2006 01:11
  • Lokalizacja: Fenham, Newcastle

Cz 22 mar, 2007 08:33

wszyscy grzeszymy :twisted: .. tylko jedni czesciej,
drudzy rzadziej ::placz
wstydzcie sie ::admin na kolana :master: i kleczec na grochu :shock:

Eva
Weteran

  • Posty: 253
  • Dołączył(a): Śr 22 lut, 2006 06:21
  • Lokalizacja: polska

Pn 26 mar, 2007 21:55

hahahaha ten kasiadz ma cos z deklem chyba nasienie mu do glowy udeżą ! hahaha

Avatar użytkownika
rydlo
Weteran

  • Posty: 395
  • Dołączył(a): Pt 23 mar, 2007 18:41
  • Lokalizacja: Newcastle / Reda

Wt 27 mar, 2007 10:50

nie widzę komentarza proboszcza ::wales

Avatar użytkownika
lucky
Weteran

  • Posty: 886
  • Dołączył(a): Śr 24 sty, 2007 14:07
  • Lokalizacja: www.cham.co.uk

Pt 20 kwi, 2007 14:33

Ha a mnie to nie grozi ;P


czyli kazdy przecietny dom to drugie Aushwitz ;]

Avatar użytkownika
Lambda
Początkujący na forum

  • Posty: 10
  • Dołączył(a): Wt 17 kwi, 2007 20:02
  • Lokalizacja: ze stowarzyszenia

Pt 20 kwi, 2007 17:21

Zirytowal mnie ten belkot.
1. Petting nie jest grzechem. W Biblii nie ma o tym wzmianki aby za onanizm albo stosunek przerywany czekalo nas pieklo.
2. Nie ma podzialu na grzechy lekkie, srednie, lekkosredniopolcieple i ciezke. Taka gradacje wymyslili ludzie. Cholera wie po co.
3. Spowiadanie sie ksiedzu i oczekiwanie "jaka zada mi pokute" to tez ludzki wymysl. A jak nie da?

Kosciol i partie "rydzykopodlegle" powoduja, ze ludzie masowo od kosciola odchodza. I wiecie co? Bedzie im to policzone!

Avatar użytkownika
skarpetian
Rozkręca się

  • Posty: 42
  • Dołączył(a): Wt 17 kwi, 2007 19:43
  • Lokalizacja: Sunderland

Pn 23 kwi, 2007 15:38

Skarpetian radzę pogłębić swoją wiedzę, zwłaszcza jeśli już zamierzasz wypowiadać się na jakiś temat nie mając większego o nim pojęcia.

A to, że się z tym nie zgadzasz, zresztą tak jak i ja, to już inna bajka.

Avatar użytkownika
Anik26
Rozkręca się

  • Posty: 64
  • Dołączył(a): Wt 13 lut, 2007 20:58
  • Lokalizacja: South Shields

Pn 23 kwi, 2007 17:20

Udowodnij mi ze nie mam racji, a przyznam sie na forum, ze w tym temacie jestem palantem.
PS. Nie wypowiadam sie na tematy o ktorych nie mam pojecia.

Avatar użytkownika
skarpetian
Rozkręca się

  • Posty: 42
  • Dołączył(a): Wt 17 kwi, 2007 19:43
  • Lokalizacja: Sunderland

Pn 23 kwi, 2007 19:38

Masturbacja jest grzechem i to ciężkim - Katechizm Kościoła Katolickiego (2352). Oczywiście współżycie przedmałżeńskie, to już wogóle ciężki grzech, no ale to chyba wiesz ;P
Masturbacja, petting jest grzechem według szóstego przykazania - nie cudzołóż. Szóste przykazanie obejmuje bowiem nie tylko sam przedmałżeński (ew. pozamałżeński) akt seksualny, ale również inne czynności seksualne. I krótko mowiąc, każde współżycie, każda "zabawa" podczas której nie może dojść do poczęcia dzidziusia ( nie dot. współżycia w trakcie dni niepłodnych) jest grzechem.
I niestety grzechy ciężki i lekkie też są - nie widzisz różnicy między kradzieżą lizaka, a zabójstwem?

A inną sprawą jest to czy się z tym zgadzamy, czy nie. No ale to nie jest forum "www.wiara.pl" więc mam nadzieje, że ta krótka odpowiedź choć troszkę Cie zadowoli - tylko nie za bardzo bo to też grzech ;P ;P

pozdrawiam

Avatar użytkownika
Anik26
Rozkręca się

  • Posty: 64
  • Dołączył(a): Wt 13 lut, 2007 20:58
  • Lokalizacja: South Shields

Pn 23 kwi, 2007 19:44

Sorki ze nie odniose sie do tego dzisiaj bo zaraz musze zejsc z kompa. Ale tylko zaznacze. Nie opieram wiary na kodeksach katolickich. Znam po prostu bardzo dobrze Biblie (nie, nie jestem swiadkiem Jehowy!!). Czytalas? Polecam. Mozna sie naprawde zdziwic. Jutro podesle Ci cytaty. Moze nawet zdaze dzisiaj (jestem w pracy). Pozdro.

Avatar użytkownika
skarpetian
Rozkręca się

  • Posty: 42
  • Dołączył(a): Wt 17 kwi, 2007 19:43
  • Lokalizacja: Sunderland

Wt 24 kwi, 2007 11:47

skarpetian napisał(a):Zirytowal mnie ten belkot.
1. Petting nie jest grzechem. W Biblii nie ma o tym wzmianki aby za onanizm albo stosunek przerywany czekalo nas pieklo.
2. Nie ma podzialu na grzechy lekkie, srednie, lekkosredniopolcieple i ciezke. Taka gradacje wymyslili ludzie. Cholera wie po co.
3. Spowiadanie sie ksiedzu i oczekiwanie "jaka zada mi pokute" to tez ludzki wymysl. A jak nie da?

Kosciol i partie "rydzykopodlegle" powoduja, ze ludzie masowo od kosciola odchodza. I wiecie co? Bedzie im to policzone!



Ja staję po twojej stronie :horse: , jak by się zagłebić w historię to okazało by się szybko ,że spowiedź została wymyślona w czasach polski feudalnej. Ale po co.... lepiej podciągnąć gumeczkę w bereciku, krew przestaje płynąć do mózgu i już wszystko co mówi "ojciec" staje się logiczne i łatwe do przyjęcia :D
Naprawdę warto poczytać biblię dogłebnie a nie opierać się tylko na jej interpretacjach, a kościół bardzo często niestety interpretuje biblię na własną korzyść...

Avatar użytkownika
lucky
Weteran

  • Posty: 886
  • Dołączył(a): Śr 24 sty, 2007 14:07
  • Lokalizacja: www.cham.co.uk

Śr 25 kwi, 2007 09:45

Naprawdę warto poczytać biblię dogłebnie a nie opierać się tylko na jej interpretacjach, a kościół bardzo często niestety interpretuje biblię na własną korzyść...



A biblia, to niby czyj punkt widzenia przedstawia, jak nie kościoła?

Avatar użytkownika
Anik26
Rozkręca się

  • Posty: 64
  • Dołączył(a): Wt 13 lut, 2007 20:58
  • Lokalizacja: South Shields

Śr 25 kwi, 2007 11:58

Nie dajcie się kusić diablicy, na rozmowę o biblii :P

Ona sprowadzi na nas zagładę!

<akysz>

matthew
Weteran

  • Posty: 436
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 19:08

Śr 25 kwi, 2007 19:24

Ja diablica? :rozga:

:twisted:

Avatar użytkownika
Anik26
Rozkręca się

  • Posty: 64
  • Dołączył(a): Wt 13 lut, 2007 20:58
  • Lokalizacja: South Shields

Następna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Powrót do POGADUCHY