Naprawa TOMTOM ONE

N 14 wrz, 2008 13:04

Poszukuję osoby ,która umiałaby naprawić tomtoma.Padła mi płytka od zasilacza,może ktoś umiałby mi pomóc? :-( :-(

Avatar użytkownika
izuncia
Weteran

  • Posty: 818
  • Dołączył(a): Śr 26 kwi, 2006 10:50
  • Lokalizacja: UK

Pn 13 paź, 2008 18:24

Zapewne uszkodzone są dwa układy U24 i U25. Zawsze padają obydwa. To dwie niezależne przetwornice podłączone "bezpośrednio" z zasilania 5V. Obydwa układy mają maksymalne napięcie 6V, więc podłączenie jakiegokolwiek zasilania wyższego powuje ich uwalenie. Jak podłączysz do 9V to zwykle nie widać śladu zwęglenia. Przy 12V np. już jest dymek :)
Przy podłączonym odwrotnie zasilaniu dymek z układów, oraz w 90% pada też U26 czyli ładowarka akumulatora Litowego oznaczona LTLX.

Jeżeli chcesz uzyskać zadowalającą odpowiedź to podaj opis tego uszkodzonego elementu z płyty (jeżeli jest), lub zamieść fotkę płyty ze wskazaniem miejsca w którym ten element jest zamontowany, a najlepiej jedno i drugie.

[ Dodano: Pon 13 Paź, 2008 19:29 ]
A i te układy nazywają się LTQT, a drugi AIH. koszt do 100zł plus przelutowanie

Vodun


Pn 13 paź, 2008 19:13

Dzięki za odpowiedź,więc czy mam rozumieć ,że umiałbyś mi to zrobić?Pozdrawiam

Avatar użytkownika
izuncia
Weteran

  • Posty: 818
  • Dołączył(a): Śr 26 kwi, 2006 10:50
  • Lokalizacja: UK

Pn 13 paź, 2008 20:58

Tzn umialbym ,ale nie tutaj. Nie mam niestety lutownicy, a najblizszy termin kiedy bede w Polsce to święta.

Co do naprawy musialbym sie upewnić czy jest to na pewno to.

Vodun


Wt 14 paź, 2008 09:12

Dzieki za pomoc,wlasnie dlatego chcialam go sobie naprawic bo jade do Polski na swieta.Ja mam go juz sprawdzonego,no i ma karte sd.Bardzo fajnie dzialal i byl niezawodnyhcialam kupic tomtoma nowego,ale okazuje sie ze wiekszosc ma wbudowana pamiec i to dosyc mala,malo tego jest tak pozabezpieczany,że ciezko wgrac samemu mapy.To trudno na razie bedzie lezal,pojade do Polski sprubuje go naprawic.Dzieki bardzo za dobre checi :cheer:

Avatar użytkownika
izuncia
Weteran

  • Posty: 818
  • Dołączył(a): Śr 26 kwi, 2006 10:50
  • Lokalizacja: UK

Wt 14 paź, 2008 15:21

NIe ma sprawy

[ Dodano: Wto 14 Paź, 2008 16:22 ]
Napisz mi czy poradzilas sobie z tym . . http://www.pogaduchy.co.uk/viewtopic.php?t=7997

Vodun


Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Powrót do MOTO UK