Niepełnosprawni w Anglii

So 20 mar, 2010 20:06

Witam

Jak wyglądało by sprawa wyjazdu osoby niepełnosprawnej pełnoletniej do Anglii?
Mam tam siostrę, i jestem ciekaw czy taki wyjazd jest wart świeczki.
Czy należały by mi się jakaś renta, czy opiekun coś by z tego miał,

Wiem ze z pracą było by jeszcze łatwiej, ale jest z o nią trudno w Anglii dla osób NP, więc załóżmy dwie wersje, że pracował bym tam, i nie pracował

Po prostu, chciał bym się dowiedzieć jak by to wyglądało, czy się opłaca wyjeżdżać.

saperr82
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 3
  • Dołączył(a): So 20 mar, 2010 20:01

N 21 mar, 2010 00:04

saperr82 napisał(a):Witam

Jak wyglądało by sprawa wyjazdu osoby niepełnosprawnej pełnoletniej do Anglii?
Mam tam siostrę, i jestem ciekaw czy taki wyjazd jest wart świeczki.
Czy należały by mi się jakaś renta, czy opiekun coś by z tego miał,

Wiem ze z pracą było by jeszcze łatwiej, ale jest z o nią trudno w Anglii dla osób NP, więc załóżmy dwie wersje, że pracował bym tam, i nie pracował

Po prostu, chciał bym się dowiedzieć jak by to wyglądało, czy się opłaca wyjeżdżać.


A czemu siostra się nie dowie o twoją sprawę? Chyba ona będzie najbardziej wtajemniczona w twoją niepełnosprawność i wie na czym ona polega. Łatwiej jej będzie nawet zapytać o wszystkie przywileje i wymagania, które musisz spełnić, żeby uzyskać jakąkolwiek pomoc.

mrufka
Weteran

  • Posty: 644
  • Dołączył(a): Pt 29 sty, 2010 12:30

N 21 mar, 2010 08:09

Ona jest w trakcje dowiadywania się co i jak. Pytam, bo może ktoś ma jakieś informacje na ten temat, samemu nie zawsze się wszystkiego można dowiedzieć. Często nie mówią wszystkiego w urzędach, biurach, nie ma to jak wymiana informacji między osobami co mają podobne problemy.

saperr82
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 3
  • Dołączył(a): So 20 mar, 2010 20:01

N 21 mar, 2010 10:01

Co sie tu dzieje czy naprawde wszyscy tu przyjezdzaja tylko dla kasy mam nadzieje ze zrobia wkoncu jakies ograniczenia i skoncza sie przyjazdy tylko po to by ciagnac od innych kase .Czesc nas jest tu po to by zapewnic byt rodzinie by zyc na jakims poziomie ale pracuja lub pracowali mieli wklad w gospodarke wiec pobieraja benefity dodatki ale jestem na NIE dla ludzi ktorzy okradaja to panstwo i maja to w dupie bo im sie nalerzy gowno im sie nalerzy niech przyjedzie jeszcze ciocia i wujek im tez pewnie cos sie nalezy kto wie moze emeryturka

Avatar użytkownika
MASTERS
Bywalec

  • Posty: 180
  • Dołączył(a): Wt 31 lip, 2007 12:05
  • Lokalizacja: Newcastle

N 21 mar, 2010 11:07

Income support
Do ubiegania się o Income Support są uprawnione osoby w wieku od 16 do 59 lat, które pracują mniej niż 16 godzin tygodniowo lub nie pracują wcale, a ich oszczędności nie przekraczają 8000 funtów. Dodatkowo muszą spełniać jeden z warunków: być samotnym rodzicem, być studentem i jednocześnie samotnym rodzicem lub niepełnosprawnym, być zarejestrowanym niepełnosprawnym lub chorym, opiekować się niepełnosprawną lub chorą osobą.
Do otrzymywania Income Support mogą być także uprawnione osoby, które otrzymują Statutory Sick Pay z powodu choroby i świadczenie to jest niższe od Income Support, który mogłyby uzyskać, przebywając na urlopie wychowawczym. Wysokość Income Support jest uzależniona od wieku osoby ubiegającej się, dochodu rodziny, liczby osób w rodzinie i oszczędności. Osoby otrzymujące Income Support są automatycznie uprawnione do otrzymywania Housing Benefit i Council Tax Benefit oraz do darmowej opieki dentystycznej, darmowych leków na receptę i darmowych posiłków w szkole dla dzieci.
Najpierw należy zadzwonić do lokalnego Job Centre i dowiedzieć się o sposoby aplikowania o zasiłek w konkretnym rejonie. Formularz do ubiegania się o Income Support i szczegółowe informacje na ten temat :)

Avatar użytkownika
Xm-S
Weteran

  • Posty: 368
  • Dołączył(a): So 12 wrz, 2009 19:46
  • Lokalizacja: NE

N 21 mar, 2010 11:44

MASTERS zastanów się co Ty wypisujesz, rozważ to co napisałeś.

Xm-S, dzięki za pomoc.

saperr82
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 3
  • Dołączył(a): So 20 mar, 2010 20:01

N 21 mar, 2010 12:21

:) Proszę Bardzo :D żeby uniknąć głupich odpowiedzi pytaj na pw co jeszcze chciałbyś wiedzieć :D

Avatar użytkownika
Xm-S
Weteran

  • Posty: 368
  • Dołączył(a): So 12 wrz, 2009 19:46
  • Lokalizacja: NE

N 21 mar, 2010 23:13

MASTER co do twojego wpisu to po czesci sie z nim zgadzam. Ale problem nie tkwi w osobach co chca tych zasilkow tylko w naszym pier........ rzadzie ktory znalaz swietny sposob na oszczednosci. Bo tak aborcje moze sobie kobieta wykonac w UK za free, niepelnosprawni zaczna za chwile uciekac do UK bo tam po prostu da sie zyc, nie ma na kazdym kroku barier, starszych w PL i tak sie nie leczy wiec sobie poumieraja. Czyste oszczednosci. Jak tak dalej pojdzie to w Polszy beda zyli tylko sami piekni bogaci i slawni. Reszta wyjedzie jak bedzie miala jeszcze sile a jak nie to .... tez wyjada tyle ze nogami do przodu.

Avatar użytkownika
Antypatriota
Weteran

  • Posty: 360
  • Dołączył(a): Pt 26 cze, 2009 00:45

Pn 22 mar, 2010 12:15

ciekawy temat . bylem w pl inwalida teraz jestem w uk wiem jakie sa ruznice . i wiem ze zdrowy czlowiek tego nie zrozumie . ja tez chce zyc normalnie ...... pozdrawwiam wszystkich

Peter pan
Rozkręca się

  • Posty: 55
  • Dołączył(a): Wt 29 lip, 2008 17:32
  • Lokalizacja: RPA/UK

Pn 22 mar, 2010 19:52

nie chce by mnie ktos zle zrozumiał nie mam nic do osób niepełnosprawnych to sa tacy sami ludzie jak my z tym ze maja ciezej w codziennym zyciu miedzy innymi dzieki politce ktora stawia ich na marginesie przykre ale prawdziwe a co do Anglii coraz wiecej osób wykorzystuje tutejsza nieudolność urzedów nie oszukujmy sie coraz wiecej Anglików jest przeciwko nam ostatnio glosna sprawa o aborcji moze gdyby feministki nie oplakatowały przystanków nikt z nie zainteresowanych by o tym nie wiedział a ta kobieta ktora chce to uczynic i tak dowiedziała by sie z internetu a takie sprawy naglasniane nie sprzyjaja nam Polakom ktorzy tu mieszkają ktorzy chca tu zostac bo co ma sobie pomyslec szary anglik nie dosc ze zabieraja mu prace to jeszcze ma opłacać za aborcje kobiet ktore nawet tu nie mieszkaja nie pamietam gdzie ale sprawa dotyczyla zatrudnienia tylko ze znajomością polskiego albo polskich imprez pijackich obecnie wszystko jest przypisywane nam nie zalerzne czy prawdziwe ktos jest ze wschodu wiec to musi byc polak gdzies wyczytałem ze Polak to nie narodowość lecz zawód dotyczyło chyba Finlandii. Jestem Polakiem i chce byc z tego dumny a nie zeby mnie postrzegali jako człowieka drogiej kategorii

Avatar użytkownika
MASTERS
Bywalec

  • Posty: 180
  • Dołączył(a): Wt 31 lip, 2007 12:05
  • Lokalizacja: Newcastle

Wt 12 paź, 2010 12:07

Mieszkam w uk i jestem inwalidka z polskim orzeczeniem . Co mam zrobic by uzyskac Brytyjskie orzecznie o inwalidztwie . Prosze o pomoc

labra
Początkujący na forum

  • Posty: 8
  • Dołączył(a): Pn 21 kwi, 2008 11:12

N 17 paź, 2010 15:23

W POLSCE LUDZIE UCZCIWIE PRACUJĄC MAJĄ GROSZE NA UTZRYMANIE RODZINY PRZEZ CAŁY MIESIĄC.MÓJ MĄŻ PRACOWAŁ UCZCIWIE CAŁY MIESIĄC ZA 1500ZŁ 500 ZŁ NA OPŁATE MIESZKANIA.JEDNO DZIECKO CHODZI DO SZKOLY A DRUGIE ODROCZYLI OD NAUKI BO JEST NIEPELNOSPRAWNE I PROBLEM Z GŁOWY.NABRALISMY KREDYTOW ZEBY MIEC NA TERAPIE DZIECKA,BO KASA CHORYCH POKRYWAŁA 15 MIN/TYG Z LOGOPEDĄ I 20MIN/TYG Z PSYCHIATRĄ.DZIECKO MOJE MA POWAŻNE ZABURZENIA ROZWOJU, MA AUTYZM.POWINNO MIEC ZAPEWNIONA OPIEKE ZE SPECJALISTAMI 5DNI W TYG A NIE PÓŁ GODZINY.JEDYNYM ROZWIAZANIEM BYLO DOJEZDZAC DO OSRODKA PRYWATNEGO 50KM I OPLACIC 400ZL MIES+DOJAZDY.I W PORTFELU ZOSTAJA GROSZE.CZŁOWIEK ZMUSZONY JEST DO "UCIECZKI" Z KRAJU.TUTAJ MÓJ SYN CHODZI DO SZKOŁY DLA DZIECI AUTYSTYCZNYCH JEST POD NADZOREM SPECJALISTÓW 6 GODZIN DZIENNIE.NIE MUSZE MYSLEC O DOJAZDACH I JAKICH KOLWIEK OPLATACH ZA TERAPIE.MIESZKANIE TANSZE,ŻYWNOŚĆ TAŃSZA.ŁATWIEJ TU ŻYĆ.NIE BĘDĘ MYŚLAŁA O TYM CO MYŚLĄ ANGLICY.MUSZĘ MYŚLEĆ O TYM ,ŻEBY MOJE DZIECI MIAŁY CO JEŚĆ.CHĘTNIE WRÓCIŁABYM DO KRAJU UCZYŁA DZIECKO RODOWITEGO JĘZYKA GDYBY NASZE PAŃSTWO DAŁO NAM MOŻLIWOŚĆ "NORMALNEGO ŻYCIA,ŻYCIA NA POZIOMIE".JAK NAJBARDZIEJ JESTEM ZA TYM ŻEBYM NAWET 75% POLAKÓW TU PRZYJECHAŁO.NIECH "SZYCHY"PRACUJĄ SAME NA SIEBIE.NIECH ZACZNĄ SAMI SOBIE SPRZATAC,SIEDZIEC ZA KASAMI ŚWIĄTEK PIĄTEK I NIEDZIELA ITP.IM CIEZSZA PRACE WYKONUJEMY W POLSCE TYM MNIEJSZE MAMY WYNAGRODZENIE.
A TY JAK SIE WSTYDZISZ ZE POLAKOW JEST TUTAJ CORAZ WIECEJ,ZE PYTAJA O BENEFITY BO CHCA ZEBY ICH RODZINA GODNIE ŻYŁA TO WRÓC DO SWOJEJ UKOCHANEJ POLSKI, PRACUJ ZA 1000 ZŁOTY I PROS SIE PANSTWA O RODZINNE NA DZIECI 50ZL MIESIECZNIE.UWAZAM ZE JESTES OSOBA BEZDZIETNA ALBO BEZ SERCA MASTERS.NIE WIEM JAKĄ PRACĘ TU WYKONUJESZ ALE DLA ANGLIKÓW ZAWSZE BĘDZIESZ DRUGIEJ KATEGORII.TY I MY WSZYSCY.

Avatar użytkownika
nataszka1984
Bywalec

  • Posty: 179
  • Dołączył(a): Śr 17 mar, 2010 21:29

N 17 paź, 2010 16:39

::aplauz ...no i wszystko na temat....przestanmy sie oceniac..bo kazdy ma inna sytuacje zyciowa i swoje problemy.

Pozdrawiam

Avatar użytkownika
marlenaruban
Weteran

  • Posty: 278
  • Dołączył(a): Cz 01 maja, 2008 17:11
  • Lokalizacja: Sunderland/kolobrzeg

Cz 28 paź, 2010 06:02

nataszka1984 napisał(a):W POLSCE LUDZIE UCZCIWIE PRACUJĄC MAJĄ GROSZE NA UTZRYMANIE RODZINY PRZEZ CAŁY MIESIĄC.MÓJ MĄŻ PRACOWAŁ UCZCIWIE CAŁY MIESIĄC ZA 1500ZŁ

I to jest wlasnie sedno problemu. Masters wstydzic powinien sie nasz rzad ze nie potrafi stworzyc ludziom godnych warunkow do zycia. Jestesmy wszedzie nie dlatego ze tak chcemy lecz czesto musimy. Ludzie jada za chlebem czesto daja sie poniewierac, zeby zyc. Niestety za granice czesta jada ludzie na to nie gotowi, dla ktorych zycie w nowym swiecie jest meka. Tak nie powinno byc. Ja wyjechalem bo zawsze chcialem mieszkac za granica, nigdy nie krecila mnie zasciankowa polska. Teraz jestem w UK ale wiem jedno ze na 100% nie zostana tu na stale. Jest jeszcze tyle fajnych miejsc. Wiem tez ze nie wroce do POlski bo nie ma POco. Zlodziejsko kolesiowska mentalnosc naszych elit sie nie zmieni i w polsce czlowiek zawsze bedzie czlowiekiem gorszej kategorji. Zawsze nad nami beda szanowne elity, ktore czesto traktuja nas gorzej jak Anglik pracodawca.

Avatar użytkownika
Antypatriota
Weteran

  • Posty: 360
  • Dołączył(a): Pt 26 cze, 2009 00:45

Cz 28 paź, 2010 18:17

NO WŁAŚNIE. ::aplauz ::aplauz ::aplauz DZIĘKI ANGLIKOM STANĘŁAM NA NOGI.MOIM DZIECIOM NICZEGO NIE BRAKUJE.WIELE RAZY MI POMAGALI "I NIE CHODZIŁO O SPRAWY FINANSOWE".A CO NAJWAZNIEJSZE ZAWSZE ROBILI TO Z SERCA A NIE ZA PIENIĄDZE.SĄ RÓWNIEŻ I LUDZIE KTORZY NIE LUBIA OBCOKRAJOWCÓW,ALE TAKICH PEŁNO I W POLSCE.NP.
NA LOTNISKU W WARSZAWIE MOJE DZIECKO BARDZO PŁAKAŁO A MEZCZYZNA DO MNIE POWIEDZIAL "UCISZ TEGO BACHORA" POWIEDZIALAM TO NIE JEST BACHOR I NIE MOGE NIC PORADZIC NA TO ZE WYDAJE TAKIE DZWIEKI JEST DZIECKIEM NIEPEŁNOSPRAWNYM A ON NA TO "ZARAZ BĘDZIE BARDZIEJ NIEPELNOSPRAWNY!!!!"TAK RODAK MÓWI DO RODAKA?!
A KIEDY WRACALAM KOLEJNY POLAK PODSZEDL DO MOJEGO SYNA I ZACZAL WYDAWAC TAKIE DZWIEKI JAK ON AZ PODESZLA PANI I POWIEDZIALA..."PAN POTRZEBUJE LEKARZA,BO NA TAKIEGO PAN WYGLADA"ROZESMIAL SIE JEJ W TWARZ I POSZEDL.
TUTAJ NIKT NIGDY NIE SPOJRZAL KRZYWO NA MOJEGO SYNA A CO DOPIERO TAKIE INCYDENTY. :-( :-( :-(

Avatar użytkownika
nataszka1984
Bywalec

  • Posty: 179
  • Dołączył(a): Śr 17 mar, 2010 21:29

Następna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES