Niewykorzystany urlop

Cz 17 sty, 2008 11:47

witam
Pracowalem w ubieglym roku przez agencje przez pond pol roku chcialem dni wolne ale ciagle niechcieli dawac wsumie wziolem 7 dni i na koniec roku zostalo mi jeszcze 8 Czy mam pisac do agencji o te dni zeby mi zaplacili czy sami to zrobia ?? Nieparcowalem w swieta i niedostalem za to kasy myslalem ze to jets traktowane jako bank holiday i normalnie platne wkoncu pracuje w agencji ponad polr roku i powinienem miec normalne prawa ( wiem ze kredyt i takei pierdoly mozna juz brac ) Dzieki za odpowiedzi z gory

zaplutek
Bywalec

  • Posty: 103
  • Dołączył(a): Cz 28 gru, 2006 22:21

Cz 17 sty, 2008 14:12

To wszystko zalezy jak masz kwestie urlopu ujeta w kontrakcie (moze to tez byc employee handbook).Pracodawca ma obowiazek prawny jasno (na pismie) okreslic zasady w oparciu o ktore nalicza i wyplaca urlop.

"Czy mam pisac do agencji o te dni zeby mi zaplacili czy sami to zrobia ?? "
Standardowo zaden pracodawca nie wyplaci Ci (nie ma prawa) pieniedzy za urlop jesli o to nie poprosisz (najczesciej na pismie poprzez holiday application form).I to robi sie przed pojsciem na urlop...
Kolejne pytanie: jak jest naliczany w Twojej firmie rok urlopowy?Jesli pokrywa sie z rokiem kalendarzowym (tj 01/01-31/12) to mowimy o urlopie za poprzedni rok.I tu mam zla wiadomosc:nie wyplaca sie zaleglego urlopu-jego ekwiwalentu.Do kiedy wg kontraktu miales wykorzystac urlop?Jesli do 31/12 to niestety te pieniadze Ci przepadly...Takie same zasady obowiazuja w Polsce.Urlop trzeba wykorzystac w danym roku-niewykorzystany nie przechodzi na nastepny rok. Jedynie w sytuacji kiedy odchodzisz z firmy np polowie roku urlopowego pracodawca musi Ci wyplacic wypracowany przez Ciebie urlop.

Jesli chodzi o druga czesc Twojego pytania to nawet bardziej skomplikowane:)
Bank Holidays-moga, nie musza byc platne.
I tu po raz kolejny sprawdz kontrakt.

Upraszczjac-jesli w Twojej firmie rok urlopowy trwa od 01/01 do 31/12, Bank Holidays nie sa platne a Ty masz , zgodnie z kontraktem, obowiazek iformowania na pismie, kiedy chcesz miec platny urlop to pracoawca postapil legalnie.

I tu nie ma absolutnie znaczenia czy jestes zatrudniony bezposrednio czy za posrednictwem Agencji...Zasady sa te same.

Jesli masz jakies pytania to pisz.Postaram sie pomoc:)

Avatar użytkownika
Anek
Rozkręca się

  • Posty: 78
  • Dołączył(a): Pn 12 lut, 2007 12:00
  • Lokalizacja: z daleka...

Pt 18 sty, 2008 10:15

Dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz :D
Jednak pieniadze mi sie naleza musze troche poczekac

zaplutek
Bywalec

  • Posty: 103
  • Dołączył(a): Cz 28 gru, 2006 22:21

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES