Nowi w Newcastle? Jest nas wielu :)

Polaków rozmowy na każdy temat, także humor i ciekawostki. Nie wiesz gdzie zacząć? Zacznij swój wątek tutaj.

Pt 03 lut, 2012 16:59

Hej!
Jestem nowa w Newcastle i z chęcią poznałabym tu ludzi? Jeśli podobnie jak ja, nudzicie się czasem, może warto połączyć swoje siły i zrobić coś razem?
Pozdrawiam,
Paulina :)

Avatar użytkownika
PolyPolina
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 29
  • Dołączył(a): Śr 01 lut, 2012 21:58

Wt 07 lut, 2012 18:51

Czesc Paulina! fjanie ze wykazujesz inicjatywe chcesz jakos sie tu zaaklimatyzowac wiadomo nowy swiat i inna rzeczywistosc ale czasy kiedy Polacy w Newcastle czesciej trzymali sie razem czyli czasy np "THE GLOBE" minęły moze jeszcze kiedys wrocą wczesniej widziałem juz rózne posty na temat spotkan czy checi nawiązania znajomosci ale teraz jest juz troche inaczej czasy sie zmieniaja "POLSKI KLUB" jak poczytasz troche na forum roznie sie w nim dzieje niedlugo beda "MADE IN POLAND" moze tam sie uda ja mieszkam tu pięc lat i z perspektywy czasu widze jak to sie wszystko zmieniało pozdrawiam :D

aligii
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): Pt 02 gru, 2011 00:49

Cz 09 lut, 2012 14:13

Tak, zauważyłam, że ludzie jakby wstydzili się pokazać, że utrzymują kontakt z Polakami. To trochę przykre. Na forum wyświetlają temat, ale nie piszą. Za to na maila dostałam kilka odpowiedzi, czyli są tu jeszcze fajni ludzie :)
Pozdrawiam

Avatar użytkownika
PolyPolina
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 29
  • Dołączył(a): Śr 01 lut, 2012 21:58

Cz 23 lut, 2012 13:13

i ja jestem za aby łapac wiatr we włosy..... nie wstydzmy sie samotnosci czy napisac pierwsi

Avatar użytkownika
sandra 25
Bywalec

  • Posty: 246
  • Dołączył(a): Cz 24 lis, 2011 11:02
  • Lokalizacja: Giżycko

Cz 23 lut, 2012 13:55

Jedna odważna się znalazła :)

Avatar użytkownika
PolyPolina
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 29
  • Dołączył(a): Śr 01 lut, 2012 21:58

Cz 23 lut, 2012 13:59

do odwaznych swiat nalezy....

Avatar użytkownika
sandra 25
Bywalec

  • Posty: 246
  • Dołączył(a): Cz 24 lis, 2011 11:02
  • Lokalizacja: Giżycko

So 24 mar, 2012 21:20

Hej! Ja też bym chętnie poznała nowych znajomych, ale nie jestem z Newcastle...pozdro

gosiak77
Bywalec

  • Posty: 238
  • Dołączył(a): Cz 08 wrz, 2011 15:18
  • Lokalizacja: 2000km stąd

N 25 mar, 2012 03:09

aligii napisał(a):Czesc Paulina! fjanie ze wykazujesz inicjatywe chcesz jakos sie tu zaaklimatyzowac wiadomo nowy swiat i inna rzeczywistosc ale czasy kiedy Polacy w Newcastle czesciej trzymali sie razem czyli czasy np "THE GLOBE" minęły moze jeszcze kiedys wrocą wczesniej widziałem juz rózne posty na temat spotkan czy checi nawiązania znajomosci ale teraz jest juz troche inaczej czasy sie zmieniaja "POLSKI KLUB" jak poczytasz troche na forum roznie sie w nim dzieje niedlugo beda "MADE IN POLAND" moze tam sie uda ja mieszkam tu pięc lat i z perspektywy czasu widze jak to sie wszystko zmieniało pozdrawiam :D

Widzisz AL poniewaz 95% polakow z "THE GLOBE" oszukalo ,okradlo itp swoich znajomych cala reszta trzyma sie z dala(czesc wyjechala) ale i tak "znajomi" obrobia im tylek jesli znajomosc z nimi bedzie nie oplacalna.Prawda jest taka ze polakom funciki udezyly do glowy.
Swoja droga jestes tu 5 lat i to jest twoj pierwszy post? ;)
Fajnie byloby rozwinac dyskusje na temat poznawania rodakow.
Pozdrawiam.

zigzag
Rozkręca się

  • Posty: 66
  • Dołączył(a): Wt 03 lut, 2009 17:57

N 25 mar, 2012 12:19

Ja jestem tu dwa miesiące i wystarczyło, żeby zobaczyć jak zachowują się Polacy w stosunku do innych Polaków. No, ale nie ma co generalizować. Trzeba doszukiwać się czegoś fajnego w rodakach. Kiedyś ktoś mądrzejszy ( :) ) powiedział mi, że Polak jeśli Ci nie zaszkodził to już Ci pomógł. I to jest niestety w większości przypadków prawda. Ale... Lepiej nałożyć te różowe okulary i starać się znaleźć jakieś małe pozytywy w tych wszystkich negatywach :D Pozdrawiam

Avatar użytkownika
PolyPolina
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 29
  • Dołączył(a): Śr 01 lut, 2012 21:58

N 25 mar, 2012 15:48

bo polak to tak naprawde dzikus tutaj jest. oszolomiony mozajka kultur i roznorodnosci. jezeli zlikwiduje polska tv i zacznie sie interesowac otoczeniem, wydarzeniami, jest szansa ze na tym skorzysta. ale trzeba mozno oj mocno chciec. a tymczasem pozdrowionka dla dzikusow :mrgreen:

Avatar użytkownika
Hungry Slug
Weteran

  • Posty: 532
  • Dołączył(a): Pt 12 cze, 2009 14:01

Cz 29 mar, 2012 20:03

cześć mała,
widze że już po internecie mnie cytujesz muszę przyznać że to też nie moje słowa... co tam słychać bo zamilkłaś?

bolo
Rozkręca się

  • Posty: 32
  • Dołączył(a): So 13 sty, 2007 00:23

So 31 mar, 2012 19:15

Eeeee Rycerzyku :D Tylko nie mała :P

Avatar użytkownika
PolyPolina
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 29
  • Dołączył(a): Śr 01 lut, 2012 21:58

N 01 kwi, 2012 08:33

piszecie ze polacy nie trzymaja sie razem,a ja slyszalam ze w newcastle sa osiedla prawie ze polskie,wiec wychodzi na to,ze jednak staramy sie byc blisko

zna ktos takie osiedla?pewnie nie raz ::pijacy balety polskie byly,he

Avatar użytkownika
M-P-K
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 15
  • Dołączył(a): Pn 09 sie, 2010 05:40

N 01 kwi, 2012 10:19

polak jest potrzebny zeby pomogl cos zalatwic, podrinkowac przy grilu, pokazac wlasne osiagniecia tak zeby nabral koloru czerwonego z zazdrosci, oczernic kogos...

nie jest potrzebny, zeby podsluchiwal za sciany to co sie planuje. nie dobrze takze jak mu sie wiedzie lepiej,...

cos jak w filmie o kargulu i pawlaku :D

Avatar użytkownika
Hungry Slug
Weteran

  • Posty: 532
  • Dołączył(a): Pt 12 cze, 2009 14:01

N 01 kwi, 2012 10:33

Utwór raczej mocno w temacie:

http://www.youtube.com/watch?v=Y2ZlMbJ0-sc

Jestem z Polski :D

szczawers
Bywalec

  • Posty: 133
  • Dołączył(a): Cz 07 kwi, 2011 18:03

Następna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Powrót do POGADUCHY