O polakach w BBC Radio Newcastle

Życie codzienne w North East i UK - Newcastle, Sunderland, Darlington, Middlesbrough, Gateshead, Consett...

Wt 22 sie, 2006 20:36

Jesli ktos chcialby sobie posluchac jutro rano, we srode 23 sierpnia, o godzinie 08:00 rano bedzie audycja radiowa w BBC Radio Newcastle - Breakfast Show, bedzie audycja dotyczaca polakow i wogole imigrantow z nowych krajow EU.
Jedna juz miala miejsce dzisiaj, we wtorek. Dostali troche telefonow dotyczacych tego ze przez imigrantow place nie ida do gory, ze jest mniej pracy.
Zostalem zaproszony aby w niej wziac udzial :D wiec sie bede produkowal jutro.
Wiem ze troche pozno pisze tego posta, ale jesli by ktos mial jakies uwagi, propozycje co moglbym poruszyc w tej audycji to bylbym wdzieczny za podpowiedzi.

arek


Wt 22 sie, 2006 21:26

Tak więć GL Arek :) :!:

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

Wt 22 sie, 2006 22:12

Rych - ze jak? bo ja nie kumaty w skrotach

arek


Wt 22 sie, 2006 22:14

Good Luck ! czyli powodzenia

ja niestety nie bede mógł słuchać tej audycji, bo będe w droce do ciężkiej pracy fizycznej :-(

ale może ktoś nagra? i wstawimy jako MP3 na strone żeby każdy mógł posłuchać?

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

Wt 22 sie, 2006 22:23

A dziekuje w takim razie. A co do nagrywania to caly dzien bedzie to dostepne na stronie internetowej radia BBC Newcastle, ale jak zgrac to juz nie wiem. Podesle ci linka jakby co. A jesli chcesz to moze poprosze ich o nagranie tego jesli bedzie taka mozliwosc i ci przekaze.

arek


Wt 22 sie, 2006 22:48

Ciekawe,czy poruszysz jakis temat,czy jedynie bedziesz odpowiadal na pytania,a co za tym idzie mozesz zostac poddany manipulacji dziennikarskiej.Wowczas nie chcialbym na Twoim miejscu tego sluchac.Ponadto jest wiele tematow,ktore sa bardzo wazne,ale tez niezbyt wygodne...jesli wiesz co moge miec na mysli.Jesli nie to nadmienie cokolwiek:(1)Praca na czarno za stawki w granicach £2,50/h.lub £3,50/h.przez wielu na Fenam i Benwell dla obywateli UK pochodzenia Pakistanskiego.(2)Prace na czarno za poczciwe stawki tez dla tychze Pakistanczykow.(3)Wynajmowanie mieszkan od tych samych z pochodzenia ludzi i placenie im gotowka poza jakakolwiek kontrola panstwa.Wszystkie trzy punkty wiaza sie albo z czystym wyzyskiem lub tez z potencjalnym zagrozeniem finansowania przedsiewziec terorystycznych(hipotetycznie oczywiscie)zagrazajachych nam samym,jako bialym.
Radzilbym Ci przemyslec te tematy,chyba,ze napisales to wszystko aby tylko napisac.
Ponadto sprawa dziwnego podejscia obywateli UK do ludzi pochodzacych z np.Polski.
Nie mam pojecia,czy to jest mozliwe do poruszenia w jakikolwiek sposob,ale bylo by to krokiem w przyszlosc dla nas samych.
Zycze powodzenia :!:

bary


Wt 22 sie, 2006 22:53

Ok bary. Zanotowalem, tylko nie wiem czy bede mogl mowic prosto o tych pakistanczykach bo mozna zostac posadzonym o rasizm. Mysle ze na pewno przed programem jakas pogadanke wstepna odbede i zobaczymy co o tym powiedza.

arek


Wt 22 sie, 2006 22:54

a ile bedzie trwac ta audycja?

Avatar użytkownika
Kamilka
Bywalec

  • Posty: 234
  • Dołączył(a): So 03 cze, 2006 10:51
  • Lokalizacja: Hartlepool

Wt 22 sie, 2006 22:56

Caly program trwa 3 godziny, z czego dyskusja na najwazniejszy temat okolo godziny. Ja mam sie stawic o 08:00 wiec mysle ze interesujacy nas temat zacznie sie okolo 09:00.

arek


Wt 22 sie, 2006 23:03

Zgadzam sie z Toba,bo to faktycznie bardzo delikatny temat,ale tez i bardzo wazny i dotyczy nas jako nacji rowniez.Natomiast wszystcy zamachwcy(jesli sie nie myle)byli pochodzenia Pakistanskiego.
Nie pisze tego ze zlosci,ale uswiadomilem sobie to dopiero niedawno i postanowilem o tym napisac.Moze zle czynie,ale czynie to z potrzeby bezpieczenstwa nas wszystkich...
Naczytalem sie na temat (ich;muzolmanow)milosci do nas,jako (giaurow),kiedy to potrafi ojciec z synem i kuzynem na oczach matki zakatowac corke na smierc tylko za to,ze osmielila sie zakochac w bialym.
Nie moge juz wiecej na ten temat pisac,bo to co wiem jest o wiele bardziej przerazajace niz ktos moze sobie wyobrazic na ten temat.

bary


Wt 22 sie, 2006 23:09

no zobaczymy co powiedza. w kazdym razie cos mozna na ten temat powiedziec. A co do wykrzystywania robotnikow to mi sie cos przypomniala ze juz byl nawet program w telewizji w BBC w The Politics Show na ten temat, gdzies tak w marcu/kwietniu. Dotyczyl on wlasnie wspomnianego wyzysku.

arek


Wt 22 sie, 2006 23:17

W kazdym razie moze sie uda,ale trudno bedzie znajac zycie.
Powodzenia i nie daj sie wpuscic w kanal.
::wales

bary


Wt 22 sie, 2006 23:18

Dzieki

arek


Wt 22 sie, 2006 23:21

::wales

bary


Wt 22 sie, 2006 23:26

jaka jest czestotliwosc tego radia? bo nie wiem czy w hpool zalapie?

Avatar użytkownika
Kamilka
Bywalec

  • Posty: 234
  • Dołączył(a): So 03 cze, 2006 10:51
  • Lokalizacja: Hartlepool

Następna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

Powrót do Forum ogólne