Paszport Angielski

Życie codzienne w North East i UK - Newcastle, Sunderland, Darlington, Middlesbrough, Gateshead, Consett...

Wt 20 sty, 2015 17:56

Witam

Mam do Was pytanie. Staram sie o angielskie obywatelsto. Posiadam komplet wszystkich dokumentow.
Moj problem polega na tym ze w tym okresie przez pewnien czas okolo 1 roku bylem zarejestrowany w Jobcentre. Oczywiscie zakwalifikowali mi pol roku w tym czasie co bobieralem zasilek a kolejne pol roku musze poswiadczyc ze aktywnie poszukiwalem pracy. Dzwonilem do jobcentre. Oczywiscie wystawili mi dokument poswiadczajacy caly okres jaki bylem zarejestrowany ale nikt nie moze mi wystawic dokumentu ze aktywnie poszukiwalem pracy.
Dlaczego Home Office wymaga rzeczy nie do speniennia. Zaznaczam ze dzwonilem w tej sprawie 2 krotnie do Jobcentre i za kazdym razem otrzymywalem zwrotna wiadomosc ze nikt nie wystawi mi takiego listu, a ze bylem zarejestrowany w Jobcentre to i tak musialem sie stawiac na co 2 tygodniowe spotkanie podpisac sie oraz nosic ksiazeczke z wpisami pracodawcow.
Czy ktos spotkal sie z podobnym przypadkiem
Bede wdzieczny za kazda informacje.
Pan z Civic Centre zasegurowal mi ze w tej sytuacji moze emaile z tamtego okresu z potwierdzeniami interview bede jakos pomocne.

Pozdrawiam

Avatar użytkownika
annpiorr
Bywalec

  • Posty: 226
  • Dołączył(a): So 14 kwi, 2007 12:35
  • Lokalizacja: Newcastle upon Tyne

Wt 20 sty, 2015 18:09

To wyslij te ksiazeczke z wpisami pracodawcow plus te pismo z jobcentre ze sie zglaszalas.

Bardzo pomocne w sprawie jest NCS - usluga kosztuje ale staraja sie wyczyscic wszystkie bledy.


???

Avatar użytkownika
RysiekUK
Weteran

  • Posty: 279
  • Dołączył(a): So 16 cze, 2007 11:14
  • Lokalizacja: NE27

Cz 22 sty, 2015 17:20

Ty masz udowodnić pobyt w UK, a nie czy pracowałeś. Czy byłeś z aplikacją w NCS, czy chcesz wysłać aplikację sam? Kto Ci powiedział, że masz udowodnić, że byleś na bezrobociu? Home Office telefonicznie?

Avatar użytkownika
andypolo
Weteran

  • Posty: 426
  • Dołączył(a): Pt 17 lut, 2012 20:25
  • Lokalizacja: C-L-S

Cz 22 sty, 2015 18:42

W ulotkach ten pobyt nazywaja: 'exercising treaty rights' i niestety, nie zaglebiajac sie w szczegoly, nie jest to tylko fizyczny pobyt w UK.

Rysiek

Avatar użytkownika
RysiekUK
Weteran

  • Posty: 279
  • Dołączył(a): So 16 cze, 2007 11:14
  • Lokalizacja: NE27

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

Powrót do Forum ogólne