paszport

Pt 16 sty, 2009 07:29

hej mam pytanko czy ktos jechal pociagiem do menchesteru po paszport poniewaz nie mam zielonego pojecia na ktorej stacji trzeba wysiasc(wyswietla sie kilka stacji w manchesterze).dzieki.pozdrawiam.

Avatar użytkownika
cpj
Bywalec

  • Posty: 118
  • Dołączył(a): Pt 09 sty, 2009 12:19
  • Lokalizacja: newcastle

Pt 16 sty, 2009 08:55

Wsiadasz w Newcastle i jedziesz bezpośrednio do Manchaster Piccadilly. Z dworca ok. 200 m do konsulatu.

Zobacz tutaj:
http://www.polnews.co.uk/index.php/pora ... ester.html

Konsulat mieści się bardzo blisko (ok. 200m) dworca kolejowego Manchaster Piccadilly. Po wyjściu z dworca należy się kierować w stronę wieżowca (zdjęcie nr1) w którym na 13 piętrze znajduję się siedziba konsulatu. Osoby jadące pociągiem z Newcastle, Darlington do Manchaster Piccadilly mogą skorzystać z bezpośredniego połączenia linii National Express. Podróż pociągiem trwa ok. 2.5 godziny a bilet w dwie strony kosztuje w zależności od opcji ok. 30-70 funtów.

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

Śr 04 lut, 2009 10:14

Witam
Jestem w ciąży i chce urodzić dziecko w Anglii. Wiem, że musze wyrobić mu oaszport w konsulacie na wyjazd do Polski. Jak sie orientuje to bedzie to paszport tymczasowy 12 mieiseczny, bo bede miała tylko angielski akt urodzenia, a do paszportu 5letniego trzeba odpisu polskiego aktu urodzenia i numer pesel. Czy dobrze mysle??? Wzwiązku z wyrobieniem paszportu dla dziecka mam kilka pytac do doświadczonych juz w tej dziedzinie rodziców. Otóż zastanawiam sie czy rozmowa z konsulatem zaczyna sie i odbywa w jezyku polskim??? czy na wizyte w konsulacie umawiam sie telefonicznie? Jak długo czeka sie na wizyte?? ( 1,2,3 mieisace??) Czy można zamowic wizyte dla dziecka jeszcze przed urodzeniem sie go, jesli termin oczekiwania na spotkanie jest dlugi?? Zalezy mi na dosc szybkim wyjezdzie do Polski po narodzinach, a nie mam pojecia jakie kolejki sa w konsulacie.
Jak długo czeka sie na wyrobienie paszportu??? I ile to kosztuje??
Bardzo dziekuje za odpowiedzi.
pozdrawiam
Marta

martabalstef
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): Wt 03 lut, 2009 19:38

Śr 04 lut, 2009 10:50

Rozmowa z Konsulem prowadzona jest w jezyku polskim, bo Konsul jest Polakiem.

Konsulat Generalny RP w Manchesterze uprzejmie informuje, że z uwagi na usytuowanie siedziby urzędu w budynku biurowym, w celu załatwienia sprawy w urzędzie należy uprzednio uzgodnić termin spotkania.

Można to zrobić telefonicznie pod numerem telefonu: 0161 245 4130
lub wysyłając e-mail na adres: zapisy.manchester@polishconsulate.co.uk

Godziny przyjęć są następujące:

Poniedziałek, Wtorek, Środa, Piątek – od 10.00 do 14.00

Czwartek – od 13.00 do 17.00


W treści wiadomości należy wpisać imię i nazwisko, adres zamieszkania na terenie Wielkiej Brytanii, numer telefonu kontaktowego oraz rodzaj sprawy, jaką osoba ma zamiar załatwić. Prosimy również o podanie przybliżonej daty i godziny, w której mogłoby odbyć sie spotkanie (prosimy wziąść pod uwagę godziny otwarcia urzędu). Postaramy się wówczas wyznaczyć najdogodniejszy dla Państwa termin w ramach dostępności miejsc. Obecnie czas oczekiwania na wyznaczenie terminu spotkania wynosi od 1 do 2 tygodni. Jednocześnie informujemy, że w sprawach bardzo pilnych istnieje możliwość znacznego przyspieszenia terminu spotkania.


Okres oczekiwania na paszport tymczasowy wynosi do 6 tygodni, a na paszport 5-letni do 4 miesiecy.


Wydanie paszportu tymczasowego - 15 funtow.

KONSULAT W LONDYNIE tu znajdziesz info na temat oplat, oczekiwania i co musisz dolaczyc do wniosku.

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Powrót do RODZICE