pies w uk potrzebne info

Hobby łączy! Szukasz ludzi o podobnych zainteresowaniach? Zajrzyj tutaj.

Wt 01 kwi, 2008 16:38

Witam duzo sie mowi o pieskach sprowadzanych z Polski, ja chcialabym uzyskac jakiekolwiek informacje o pieskach kupionych w Anglii, a konkretniej o wyjazd na urlop do Polski i powrot oczywiscie ze zwierzakiem.

Za kazda informacje dzieki ;)

Avatar użytkownika
kasiuniaa
Weteran

  • Posty: 438
  • Dołączył(a): Śr 12 kwi, 2006 09:48
  • Lokalizacja: SUNderLAND

Wt 01 kwi, 2008 18:30

Jest dokładnie tak samo jak ze sprowadzeniem pieska z Polski (poza badaniem krwi i półroczną "kwarantanną"). Musisz mieć paszport, ważne szczepienie przeciw wściekliźnie. Wyjeżdżając z UK np przez tunel nikt nie sprawdza twojego psa natomiast jak wracasz to sprawdzają jego paszport bardzo szczegółowo i poza szczepieniem przeciw wściekliźnie musi byś podany preparat przeciw kleszczom oraz preparat "odrobaczający". Możesz przekroczyć granicę najwcześniej 24 godziny po zastosowaniu tych preparatów i nie później niż 48godzin po podaniu. Ja w tym roku z tego powodu spędziłem dobę w Calais bo nie miałem tych szczepień (mój pies jest przywieziony z Polski ale już drugi raz z nim podróżowałem do i z Anglii). Wraz ze mną cofnięto z granicy kilku turystów Anglików z ich psami ponieważ nie mieli wymaganego odkleszczenia i odrobaczenia. Tak więc przepisy dla polskich i angielskich piesków są takie same (w końcu Unia Europejska :D ) . Wyjeżdżając nawet na weekend musisz wykonać te szczepienia przed powrotem bo na granicy nie ma "zmiłuj się".

Paciu
Rozkręca się

  • Posty: 62
  • Dołączył(a): Pn 03 kwi, 2006 13:05

Wt 01 kwi, 2008 19:45

a ta polroczna kwarantanna to na czym polega?ze niby co?zabieraja go gdzies na pol roku na obserwacje?

Avatar użytkownika
Trombel
Weteran

  • Posty: 280
  • Dołączył(a): Cz 17 sie, 2006 16:37
  • Lokalizacja: suwalki/newcastel

Wt 01 kwi, 2008 20:05

Nie po prostu po pozytywnym przejściu badania krwi pies może wjechać na wyspy po 6 miesiącach nie wcześniej. Przez ten czas przebywa normalnie w domu. Tak jest w przypadku przywożenia psa z Polski.

Paciu
Rozkręca się

  • Posty: 62
  • Dołączył(a): Pn 03 kwi, 2006 13:05

Wt 01 kwi, 2008 21:55

a jak jest z paszportem?

Avatar użytkownika
kasiuniaa
Weteran

  • Posty: 438
  • Dołączył(a): Śr 12 kwi, 2006 09:48
  • Lokalizacja: SUNderLAND

Śr 02 kwi, 2008 15:00

Dostaniesz go prawdopodobnie u weterynarza. Nie jest to jakiś specjalny druk ścisłego zarachowania. Ot zwykła książeczka ze wszystkimi szczepieniami psa oraz o czym zapomniałem napisać z numerem czipa, który weterynarz wszczepi psu. Na granicy odczytują numer czipa wszczepionego psu i porównują z numerem w paszporcie. I to już chyba wszystko.

Paciu
Rozkręca się

  • Posty: 62
  • Dołączył(a): Pn 03 kwi, 2006 13:05

Cz 03 kwi, 2008 09:19

:dzieki:

dzieki

Avatar użytkownika
kasiuniaa
Weteran

  • Posty: 438
  • Dołączył(a): Śr 12 kwi, 2006 09:48
  • Lokalizacja: SUNderLAND

Cz 02 kwi, 2009 09:03

a jakie są mniejwiecej koszty?

kamiludek80
Rozkręca się

  • Posty: 32
  • Dołączył(a): Pn 16 lut, 2009 10:47
  • Lokalizacja: Middlesbrough

Wt 10 sty, 2012 21:15

Witam, widze sporo informacji, jak przewiezc psa do UK. Ja natomiast mam inne pytanie - chcialabym miec psa zakupionego tu, w Anglii. Duzo podrozuje, wiec chcialabym go zabierac ze soba. Co w momencie, kiedy wyjade np tylko na weekend do Francji? Jak wyglada przepuszczenie psa z powrotem na granicy? Co, jesli poajde na kilka tygodni do Polski? Bardzo prosze o odpowiedz.

idris
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): Wt 10 sty, 2012 21:09

Wt 10 sty, 2012 23:55

idris napisał(a):Witam, widze sporo informacji, jak przewiezc psa do UK. Ja natomiast mam inne pytanie - chcialabym miec psa zakupionego tu, w Anglii. Duzo podrozuje, wiec chcialabym go zabierac ze soba. Co w momencie, kiedy wyjade np tylko na weekend do Francji? Jak wyglada przepuszczenie psa z powrotem na granicy? Co, jesli poajde na kilka tygodni do Polski? Bardzo prosze o odpowiedz.


Idris, problem nie polega na wyjeździe z UK do innego kraju, bo nie ma problemu z wyjechaniem do innego kraju w UE (np. Francji, Polski itp.), bardziej chodzi w wwóz zwierzaka do z powrotem ( albo po raz pierwszy) do UK. Dlatego też nawet jak kupisz psiaka w Anglii, to potem, po wakacjach, musisz go wwieźć z powrotem do UK. Przed wyjazdem na wakacje ( najlepiej ok. 2 m-cy wcześniej ) udaj się do angielskiego weterynarza, zaszczep psa na wściekiznę, zrób mu badanie krwi i wyrób paszport. Weterynarz musi mieć uprawnienia do wpisu do paszportu. Zresztą w każdym gabinecie weterynaryjnym powinni Cię poinformować o procedurach. Jakby coś to pisz na priva.

mrufka

P.S. Fajnie, że chcesz podróżować ze swoim psem, w końcu to członek rodziny!!!! Pozdrowienia

mrufka
Weteran

  • Posty: 644
  • Dołączył(a): Pt 29 sty, 2010 12:30

Śr 11 sty, 2012 00:02

Paciu napisał(a):Nie po prostu po pozytywnym przejściu badania krwi pies może wjechać na wyspy po 6 miesiącach nie wcześniej. Przez ten czas przebywa normalnie w domu. Tak jest w przypadku przywożenia psa z Polski.


Paciu, od 01.01.2012 przepisy się na szczęście zmieniły i pies (kot, fretka) nie musi już przechodzić półrocznej kwarantanny. Wystarczy szczepienie na wściekliznę, pobieranie krwi ( oczywiście z wynikiem satysfakcjonującym) oraz paszpotr. Wszystkie nowe informacje są już dostępne na stronie DEFRA.

mrufka
Weteran

  • Posty: 644
  • Dołączył(a): Pt 29 sty, 2010 12:30

N 22 kwi, 2012 15:09

Pobieranie krwi nie jest wymagane. Wystarczy psa zachipowac, zaszczepic przeciw wsciekliznie, zaplacic za wydanie paszportu i po 21 dniach od szczepienia zwierzak moze wyjechac

izabela198686
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 3
  • Dołączył(a): So 24 kwi, 2010 14:17
  • Lokalizacja: Washington

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Powrót do HOBBY UK