PlayStation3 i gry HD (1080)

Hobby łączy! Szukasz ludzi o podobnych zainteresowaniach? Zajrzyj tutaj.

Pn 10 lis, 2008 14:16

Jestem szcześliwym posiadaczem PlayStation3 :mrgreen: Ale to nie chodzi o to chodzi żebym się chwalił.Mam maly problemik,w sumie nie problemik tylko czegoś nie rozumiem.
W opcjach mam ustawioną na 576p,-720p no i 1080i/60.Więc dlaczego mi qrwa gry chodzą na 720p? :gaah:A ha jak wyłączam w opcjach 720p to większa część mi lata na 576p a tylko znikoma ilość na 1080i/60.Przykład mam nowego Fallout-a i przy trzech właczonych opcjach chodzi mi na 720p.Gdy wyłacze 720p to wskakuje na 576p a nie qrwa na 1080i/60 :gaah: Przecież to jest nowa gra i powinna chyba już frówać w tej wysokiej rozdzielczośći (tak mi sie byanajmniej wydaje)
Sprostuje jeszcze że mam tv HD ready,podłaczona jest kablem HDMI
Czy ktoś mi to może wytłumaczyć?Tylko bardzo prosze niech piszą osoby które wiedzą o co chodzi a nie podejrzewają że wiedzą :master: ::pijacy

Avatar użytkownika
Zabarydla
Weteran

  • Posty: 251
  • Dołączył(a): Wt 17 lip, 2007 16:05
  • Lokalizacja: Szczecin/Sunderland/Newcastle itd..

Pn 10 lis, 2008 14:32

znalazlem na necie gry ktore obsluguja 1080i albo p i fallout 3 nie obslyguje 1080i niewiem czemu ale to wina gry a nie telewizora czy kabli czy czrnulki :D

tu masz link gdzie sa podane gierki ktore obsluguja a ktore nie zjedz troche na dol strony( 3 post) i sa wymienione te ktore currently do NOT support 1080i i tam niestety znajdziesz fallouta 3 a szkoda bo w takiej rozdzialce miazdzyl by galy (chociaz i tak nie jest źle hehe ) moze wyjdzie jakies uaktualnienie czy cos ? nie wiem jak to sie odbywa na ps3 bo mam xa360 i tu jak cos jest dostepne to sie konsola pyta czy sciagnac dana latke czy nie. pozdro

maly edit wlasnie zauwazylem ze ten post jest z 2007 roku wiec moze byc nie aktualny :/ eh ale i tak zobacz na pudelku z rga powinno pisac jakie tryby wyswietlania obsluguje i jak nie ma 1080 to nie ma

Avatar użytkownika
serekr
Weteran

  • Posty: 526
  • Dołączył(a): Pn 30 lip, 2007 16:13
  • Lokalizacja: lodz/newcastle/swiat

Pn 10 lis, 2008 14:57

eee gdzie?? ten post zostal napisany pare minut przed twoją odp. :mrgreen: ::aplauz
Nie śpij Kolego :cheer:
Wielkie dzięki poprawiłeś mi troche Humorek bo już qrwa myślałem że cos nie tak.Typu dokupowanie kabli i tym podobne ::pijacy
hehe żeczywiście :cool: jest z tyłu na pudełku napisane 720hdd ::aplauz Czasami rozwiązanie jest po najprostrzej lini oporu a człowiek qrwa zachodzi nie wiadomo gdziee :lol:
Dzieki Ziom :master:

Avatar użytkownika
Zabarydla
Weteran

  • Posty: 251
  • Dołączył(a): Wt 17 lip, 2007 16:05
  • Lokalizacja: Szczecin/Sunderland/Newcastle itd..

Pn 10 lis, 2008 15:10

Tak OT Zabarydla...

Jak Fallout 3? Miałem zacząć nowy wątek, ale zapytam tutaj..
:mrgreen:

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

Pn 10 lis, 2008 16:11

Zabarydla napisał(a):eee gdzie?? ten post zostal napisany pare minut przed twoją odp. :mrgreen: ::aplauz
Nie śpij Kolego :cheer:
Wielkie dzięki poprawiłeś mi troche Humorek bo już qrwa myślałem że cos nie tak.Typu dokupowanie kabli i tym podobne ::pijacy
hehe żeczywiście :cool: jest z tyłu na pudełku napisane 720hdd ::aplauz Czasami rozwiązanie jest po najprostrzej lini oporu a człowiek qrwa zachodzi nie wiadomo gdziee :lol:
Dzieki Ziom :master:


1080i jest gorsze jakosciowo od 720p.

Dobry kabel HDMI (lub sredniej jakosci), obslugujacy 100Mhz porzadnie (min 50 funtow) i bedzie ok.

matthew
Weteran

  • Posty: 436
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 19:08

Pn 10 lis, 2008 17:16

Zabarydla napisał(a):eee gdzie?? ten post zostal napisany pare minut przed twoją odp. :mrgreen: ::aplauz
Nie śpij Kolego :cheer:
Wielkie dzięki poprawiłeś mi troche Humorek bo już qrwa myślałem że cos nie tak.Typu dokupowanie kabli i tym podobne ::pijacy
hehe żeczywiście :cool: jest z tyłu na pudełku napisane 720hdd ::aplauz Czasami rozwiązanie jest po najprostrzej lini oporu a człowiek qrwa zachodzi nie wiadomo gdziee :lol:
Dzieki Ziom :master:

heh lol fakycznie editowany dzis a bo ja looknalem na dodanie go w orginalnej postaci :P a najwyrazniej lista byla powiekszana he he tak czy siak tak jak Matthew napisal 720p i dobrej jakosci kabel i wyglada lepiej niz 1080i :D

a ja fallouta mam na kompie w pl dopiero zaczalem sie bawic i nawet spoko taki madmaxowy oblivion jak sie juz rozkreci to powinno byc fajne bo ma potencjal tylko ze moj komp do gier nadaje sie jak myszykiszka do jedzenia :P hehe wiec czekam az spadnie cena fallouta na xa360 i wtedy sie pobawie w full detalach :D ::wales

Avatar użytkownika
serekr
Weteran

  • Posty: 526
  • Dołączył(a): Pn 30 lip, 2007 16:13
  • Lokalizacja: lodz/newcastle/swiat

Pn 10 lis, 2008 20:19

kabelek jest HDMI ale nie az za 50funi.3/4 tej ceny ;) mimo wszystko jest ok. To Rych: a jeżeli chodzi o Fallout-a to porównać go nie moge do innych częsci bo nie grałem.Gra na początku jest denna i juz myśłałem że wywaliłem sos w błoto,ale coś mnie ruszyło do tego żeby grać dalej i powiem panowie że wciągnęło mnie jak diabli ::wales Zajefajny klimacik,troche dreszczyku,jest ok.Wciąga jak ::pijacy jak już się zasiądzie to ciężko odejść :D polecam grę no i życze dobrej zabawy.

Avatar użytkownika
Zabarydla
Weteran

  • Posty: 251
  • Dołączył(a): Wt 17 lip, 2007 16:05
  • Lokalizacja: Szczecin/Sunderland/Newcastle itd..

Pt 28 lis, 2008 16:35

Podlacze sie pod temat - czy roznica w kablach HDMI tych najtanszych a tych za 20-30f jest rzeczywiscie widoczna dla PRZECIETNEGO ogladacza?

paul78uk
Bywalec

  • Posty: 145
  • Dołączył(a): So 15 mar, 2008 12:00

Pt 13 mar, 2009 17:10

Wracajac do pierwszego postu napisales ze masz tv hd ready,z tego co wiem tylko full hd obsluguje 1080p
podejrzewam ze to jest problemem

norbikus
Początkujący na forum

  • Posty: 7
  • Dołączył(a): Pt 13 mar, 2009 15:58
  • Lokalizacja: darlington

So 14 mar, 2009 20:13

Swoja droga liczba gier wyswietlajacych 1080p, na Ps3 jest znikoma. Osiagniecie tak wysokiej rozdzielczosci gier na Ps3, jest ciezkie, gdyz zwiazne jest to z czasochlonnym procesem tworzenia gier na ta platforme. A poza tym 3rd party developerzy, z reguly robia gry na dwie platformy, wiec czasu jest jeszcze mniej. Ba, nie wszystkie gry maja nawet 720p (nawet jesli maja napisane z tylu pudelka 720p). Proponuje przeczytac ciekawy artykul dotyczacy HDTV, i ich rozdzieloczosci, wiele wyjsnia:
http://laki.dvhk.pl/faq/hdtv_1080p.htm

Lista gier obslugujaca full HD, na ps3
http://archiwum.polygamia.pl/360ps3-ful ... da-w-grach

Jesli chcesz zobaczyc co twoja maszynka potrafi proponuje zaopatrzyc sie w Killzone 2. Gra chodzi w 720p, a bije wszystko co do tej pory widzialem. Dokup do tego Uncharted: Drake's Fortune, MGS4 plus Cod4, a bedziesz wniebowziety :)

I to co mowil poprzednik. Kup HDMI za conajmniej 50 funtow. Lepsza jakosc

I jeszcze jedno, jak chcesz wycisnac z HDTV wszystkie soki, radze pobawic sie ustawieniami. Czasem mozesz uzyskac 5-8% lepszy obraz, niz na ustawieniach default'owych.

Pozdrawiam

gonzo
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 26
  • Dołączył(a): Wt 18 wrz, 2007 13:06

So 14 mar, 2009 22:27

gonzo napisał(a):
I to co mowil poprzednik. Kup HDMI za conajmniej 50 funtow. Lepsza jakosc


ciekawe, zrobilem w domu porownanie kabla za 4.99 i kabla za 47funtow, zeby nie bylo ze sprzet kicha to puscilem nowego Kill Zona na lcd full HD 37 cali i na plazmie 42 cale full hd na maxa detale i....
zero roznicy pomiedzy kablami, smie nawet zasugerac twierdzenie iz kabel 1.3 to zwykla marketingowa bzdura, pozywka dla frajerow i naiwnych ktorzy mysla ze sygnal cyfrowy mozna jakimis czarami polepszyc, sygnal cyfrowy to 0 i 1 , nic innego i albo jest albo go nie ma, jak go nie ma to PS3 da nam drastycznie o tym znac, proponuje male doswiadczenie, poruszac kablem HDMI podczas grania, jedyna roznica w kablach jest w jakosci ich wykonania, a dokladnie koncowkach, lecz jesli ktos nie przeklada kabli piec razy dziennie to niech nie da zrobic z siebie jelenia i niech kupi zwykly kabel za kilka funtow a jak ten zacznie sie sypac to napewno bedziemy o tym poinormowani.
Cala ta wkretka z tym iz kabel im drozszy tym lepszy i koniecznie 1.3 to wedlug mnie dyskusja osob ktore wlasnie takowy kupili i probuja przekonac innych do takiego wyboru niestety nieslusznego gdyz obecnie nie ma mozliwosci wykorzystania jego przepustowosci, napewno nie w 1080i... moze za pare lat

Avatar użytkownika
lucky
Weteran

  • Posty: 886
  • Dołączył(a): Śr 24 sty, 2007 14:07
  • Lokalizacja: www.cham.co.uk

Pn 16 mar, 2009 01:10

Lucky wielkie ::aplauz dla Ciebie za post powyzej.
Tak tez podejrzewalem od dawna ze tak wlasnie jest, ale z braku tego drozszego kabla pod reka nie bylem w stanie sam takowego testu przeprowadzic.

paul78uk
Bywalec

  • Posty: 145
  • Dołączył(a): So 15 mar, 2008 12:00

Pt 20 mar, 2009 20:26

"gdyz obecnie nie ma mozliwosci wykorzystania jego przepustowosci, napewno nie w 1080i... moze za pare lat...."

tak napisalem i.... cholera zaskoczyli mnie :)

Nowy TV Philipsa 56PFL9954H/12 LCD 56 cali format obrazu 21:9,
rozdzielczość 2 560 x 1 080 (8,3 mln. pikseli). wyposażony
w 5 gniazd HDMI 1.3a, łącze DLNA, oraz Wi-Fi



http://www.fkn.pl/1,462,1937419,1,wiadomosc.html

Chetnie obejrze go u kogos w domu ;) chlopaki pruc skarbonki...

Avatar użytkownika
lucky
Weteran

  • Posty: 886
  • Dołączył(a): Śr 24 sty, 2007 14:07
  • Lokalizacja: www.cham.co.uk

So 01 sie, 2009 11:08

:D ojoj kolego Malo gierek niestety obsuguje TRUE HD :evil: , ma sie to zmienic szybko ale narazie musisz sie szczycic HD READY :mrgreen: ..
Nie robie to duzej rónicy jesli masz TV tak gdzies do32" ale powyzej tego juz rónica bedzie i nawet bardzo duza w niektórych gierkach.. :shock:

Pozdrawiam :D
i zapraszam na giercowanie w Tekkena5 DR
PS3Login_ NarzutoUzuamakiUK ::wales

Avatar użytkownika
NarutoUzumaki
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 23
  • Dołączył(a): So 01 sie, 2009 10:55
  • Lokalizacja: polska

Cz 18 mar, 2010 14:41

Odświeżam wątek:

Ktoś pogrywa na PS3 w jakieś nowości Full HD?

Wiem że ponoć Good of War 2 jest full HD i wygląda miodzio. Fallout Vegas oraz Gran Turismo 5 mają być full HD. Coś jeszcze ciekawego?

U mnie na razie to Gran Turismo Prologue jest full HD i wyglada bosko, Fallout 3 jest tylko 720px ale i tak giera wymiata.

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

Następna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Powrót do HOBBY UK

cron