płeć dzidziusia

So 17 kwi, 2010 12:12

Witam wszystkie mamy, te obecne i te przyszłe i mam takie pytanko...czy Wam lub komuś z Waszych znajomych lekarz na usg źle określił pleć dzidziusia? Ja właśnie w tym tygodniu dowiedziałam się, że będziemy mieli chłopczyka i szalejemy z mężem z radości, ale oczywiście sprawdziłam w internecie i okazało się, ze pomyłki często się zdarzają. Oczywiście dla mnie czy córcia czy synek to i tak szczęście, ale warto zapytać...

Avatar użytkownika
monikah
Bywalec

  • Posty: 124
  • Dołączył(a): Pn 28 lip, 2008 15:15

So 17 kwi, 2010 14:14

Pamietam jak ja mialam robione usg i pani spytala czy chce poznac plec dziecka, to powiedziala mi m.in. ze plec dziecka sa w stanie ustalic tak na 70-80%, a 100% pewnosci to bede miec jak urodze. Kilkanascie dni po tym usg jechalam do Polski i tam poszlam jeszcze do ginekologa i poprosilam o usg, zeby potwierdzic plec dziecka. 2 lekarzy, 2 identyczne opinie, ktore sprawdzily sie w 100%. Jesli masz mozliwosc to jedz do Polski i popros o kolejne badanie, a wtedy mozliwosc pomylki zmaleje :)

ps. ale na wszelki wypadek wyprawke dla dziecka i tak mialam w neutralnych kolorach :D

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

So 17 kwi, 2010 14:16

USG to nie zabawka - zostawcie dziecko w spokoju :).


Rysiek

Avatar użytkownika
RysiekUK
Weteran

  • Posty: 279
  • Dołączył(a): So 16 cze, 2007 11:14
  • Lokalizacja: NE27

So 17 kwi, 2010 20:12

Moim zdaniem łatwiej o pomyłkę w przypadku dziewczynki - bo chlopczyk moze cos ukrywać.
Jeśli chodzi o chłopców to juz raczej prawie pewne jeśli badający wyraził taką opinię.

freya4
Rozkręca się

  • Posty: 48
  • Dołączył(a): Śr 05 gru, 2007 21:36

N 18 kwi, 2010 13:59

hej przyszla mamusiu! nam lekarz w RVI powiedzial ze ciezko pomylic sie co do chlopczyka, jezeli cos dynda:) miedzy nózkami i jest to widoczne na ekraniku to wiadomo co bedzie. ja przez pierwsze kilka miesiecy czulam sie jakbym miala miec dziewczynke ale po tym co oznajmil lekarz, juz nie bylo wątpilowsci. póltorej roku temu urodzil sie sliczny synus:))(czas leci naprawde szybko, nie obejrzysz sie a juz bedziesz na porodówce:)
powodzonka

Avatar użytkownika
zalaklin
Bywalec

  • Posty: 139
  • Dołączył(a): Cz 10 gru, 2009 21:11
  • Lokalizacja: newcastle

N 18 kwi, 2010 15:07

Ja patrzac na Ciebie Monia bez USG odrazu powiedzialam Ci,ze bedzie synek :)

Marti
Bywalec

  • Posty: 149
  • Dołączył(a): Wt 23 sty, 2007 21:46

N 18 kwi, 2010 15:48

mialam robione ostatnie usg 2 tyg przed porodem i mowili ze dziewczynka ale ma tak ściśniete nozki ze trudno powiedziec czy tam sie cos nie ukrywa :D i tak bylo.urodzil sie synus.w drugim przypadku szybciutko stwierdzono chlopiec :D i tak bylo :D .najwazniejsze zeby bylo dziecko zdrowe.powodzonka :D

Avatar użytkownika
nataszka1984
Bywalec

  • Posty: 179
  • Dołączył(a): Śr 17 mar, 2010 21:29

N 18 kwi, 2010 15:54

Ja do samego porodu mialam cicha nadzieje, ze lekarze sie pomylili i jednak bedzie dziewczynka :D Zobaczymy jak bedzie przy nastepnym.

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

N 18 kwi, 2010 20:17

Lucy napisał(a):Ja do samego porodu mialam cicha nadzieje, ze lekarze sie pomylili i jednak bedzie dziewczynka :D Zobaczymy jak bedzie przy nastepnym.


Czy chcesz nam cos powiedziec :)

U nas plcie sie potwierdzily :)

Ale u znajomej w Polsce, ktora nosila blizniaki, do ostatniej chwili lekarze mowili, ze beda chlopaki, a w 37 tc miala cesarke i urodzily sie......... 2 dziewuszki :) A ona wszystko miala przyszykowane dla chlopcow, lacznie z recznie wyszywanymi imionami chlopcow m.in. na recznikach i pokoiku dla dzieci z tapeta w samochody :)

Angel

Avatar użytkownika
Aniolek
Weteran

  • Posty: 1439
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 15:20
  • Lokalizacja: Newcastle/NE2/Warszawa

N 18 kwi, 2010 21:21

Mozesz sie domagac od szpitala 1tys f ( na wyprawke) jesli sie pomylili. Wiekszosc szpitali daje do podpisu, ze zapoznalas sie z ich opinia, która nie jest w 100% pewna.

Vodun


N 18 kwi, 2010 21:45

możesz zrobić badanie kariotypu przez pobranie krwi, ale wydaje mi się że nie masz co wątpić, i jechać z tym do Polski, tu mają lepszy sprzęt.

Avatar użytkownika
jolantina
Weteran

  • Posty: 357
  • Dołączył(a): Śr 25 lut, 2009 21:11
  • Lokalizacja: Hogwart

Pn 19 kwi, 2010 05:37

jolantina napisał(a):możesz zrobić badanie kariotypu przez pobranie krwi, ale wydaje mi się że nie masz co wątpić, i jechać z tym do Polski, tu mają lepszy sprzęt.

W Polsce lekarz =położnik powiedział mi,że będę mieć synka.Potwierdził to na kolejnych badaniach-urodziła się córcia a ja przypłaciłam to depresją poporodową.Tutaj rodziłam drugie dziecko i prosiłam położną aby mi powiedziała ,ale tylko jeśli jest duza dawka pewności.Widzieliśmy wszyscy chłopca bo ręćę i nóżki miał w gółrze i co nieco dyndało :mrgreen: Urodził się synek,ale moje nastawienie juz było zupełnie inne.

Avatar użytkownika
izuncia
Weteran

  • Posty: 818
  • Dołączył(a): Śr 26 kwi, 2006 10:50
  • Lokalizacja: UK

Pn 19 kwi, 2010 08:27

A ja juz na piewszym usg czyli w 12tyg zauwazylam cos miedzy nozkami ale polozna powiedziala ze to jest niemozliwe zeby w tym tyg ciazy ocenic plec dzieczka ale ja swoje wiedzialam...na drugim usg niby chlopiec ale nie byla pewna, ale ja i tak wiedzialam, sztrasznie chcialam miec synka i mam:) troszke podswiadomosc mowi nam co bedzie, bynajmiej tak byla w moim przypadku, ale widomo ze dosc czesto stawiaja mylne opinie co do plci dziecka, moniko zycze tobie synka tak jak sobie upragnelas:)

ninka2
Bywalec

  • Posty: 174
  • Dołączył(a): Pn 21 kwi, 2008 13:30

Pn 19 kwi, 2010 08:50

Serdecznie dziękuję wszystkim za odpowiedzi:):) Dla mnie to naprawdę bez różnicy czy będzie chłopiec czy dziewczynka, ale wiecie jak to jest...po badaniu jestem już nastawiona na chłopca i mimo tego, że pokoik, kocyki itp wolę mieć w neutralnych kolorkach to będzie dla mnie szok jeśli nagle zamiast synusia będzie córusia:) Już nawet do brzuszka mówimy w rodzaju męskim:):) W sumie to mamy jedną fotkę z usg gdzie dzidzia ustawiła się centralnie "na żabkę" odkrywając przed nami wszystko co ma i naprawdę byłam pewna po badaniu, że to jednak synek ::wales ale oczywiście kilka dni po podkusiło mnie sprawdzić w internecie wszystko odnośnie pomyłek ... no i się naczytałam ...

p.s. a tak wogóle ciąża to piękny stan i cieszę się nim każdego dnia :):):)

serdecznie pozdrawiam

Avatar użytkownika
monikah
Bywalec

  • Posty: 124
  • Dołączył(a): Pn 28 lip, 2008 15:15

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Powrót do RODZICE