PMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!

Wt 04 lis, 2008 19:09

Witam wszystkich potrzebuje pomocy, dostlaem papiery z rozliczenia i pani ktora mnie rozliczala powiedzial mi ze moge zaplacic przez intrnet ale nie wiem jak to zrobic wchodzilem na ta strone ale nie wiem czy trzbe sie zalogowac czy co?? moze wie ktos jak to zrobic i wogole by mi mogl pomoc w zalogowaniu jak by trzeba. Z gory dziekuje za pmoc

Misiek1323
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 16
  • Dołączył(a): So 13 wrz, 2008 11:28

Wt 04 lis, 2008 20:47

ale konkretnie o co Ci chodzi?

Jesli masz firme, to internetowo masz obowiazek rozliczyc sie do stycznia 2009 a IR pomaga w rozliczeniu on-line. Wystarczy do nich zadzwonic i poprosic o pomoc.

Angel

Avatar użytkownika
Aniolek
Weteran

  • Posty: 1439
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 15:20
  • Lokalizacja: Newcastle/NE2/Warszawa

Śr 05 lis, 2008 18:08

Gryzipiórek napisał(a):Żeby się rozliczyć online:
1) wejdź na www.hmrc.gov.uk
2) w menu (z lewej stronie, na zielonym tle): DO IT ONLINE wybierz link: self assessment.
3) tu rejestrujesz sie jako nowy użytkownik (NEW USER) do rozliczenia rocznego online, czyli interesuje Cie prawa część strony, gdzie jest wlasnie rejestracja nowego użytkownika. Kliknij: REGISTER.
4) Na kolejnej podstronie wybierasz INDIVIDUAL
5) Na nastepnej wybierasz SELF ASSESSMENT i zatwierdzasz polem NEXT.
6) Na kolejnej informuja Cię, co potrzeba do tej rejestracji:
- 10-cyfrowy swoj unikalny numer referencyjny (tax reference/ Unique Taxpayer Reference), ktory znajdziesz na samej gorze papierowego druku TAX RETURN, ktory na pewno dostales juz poczta do domu
i jeden z trzech numerow:
- albo numer żetonu aktywacyjnego (Activation TOKEN), którego nie masz jeszcze
- albo numer ubezpieczenia społecznego (NIN)
- albo kod pocztowy
7) Na kolejnych podstronach akceptujesz i podajesz swoje podstawowe dane (chyba imie i nazwisko tylko).
8) Potem tworzysz swoje hasło do tego serwisu: mają to byc i literki, i cyfry (miniumum jedna cyfra). Ilość znaków to chyba (jeśli dobrze pamiętam) miniumum osiem. Wszystko jest oczywiście wyjaśnione.
9) Pojawi Ci się Twój osobisty numer do tych rozliczeń on line - USER ID. Zapisz go koniecznie.
10) Czekaj 7 dni roboczych, aż przyjdzie pocztą potwierdzenie USER ID i PIN AKtywacyjny do systemu.

Wtedy dopiero bedziesz mógł robić rozliczenie on line. Rozliczenie takie w każdej chwili możesz przerwać i zapisać i wrócić do niego ponownie. Myślę, że wtedy będzie sens pisać o kolejnych sprawach.
W razie czego jest jeszcze specjalna infolinia tylko do SELF ASSESSMENT: 0845 9000 444.

Rozliczenie trzeba zakończyć do 31 stycznia. Wtedy też (najpóźniej) trzeba zapłacić podatek.


P.S. A nie przysyłali Ci zaproszeń na kurs dotyczący rozliczania - Self Assessment? Darmowe kursy, organizowane przez Inland Revenue. Mnóstwo pożytecznych informacji, a przede wszystkim praktyczne wskazówki, jak wypełniać to rozliczenie. Jak i co rozliczać (dwie możliwości rozliczania samochodu, możliwość odliczenia opłat - prąd, gaz za część mieszkania, jeśli pracujesz w domu). Informacje, jak rozliczać telefon, internet itp... Bardzo dobre materiały szkoleniowe jako notatki do zabrania do domu - konkretne, prosto napisane...

Vodun


Śr 05 lis, 2008 19:46

tak samo moge sie ja rozliczyc tutaj z mojego p60?

madziusiek21
Weteran

  • Posty: 535
  • Dołączył(a): N 30 mar, 2008 06:36
  • Lokalizacja: Newcastle upon Tyne

Pt 07 lis, 2008 21:41

chyba tak, idz do raveniu i sie spytaj

Vodun


Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES