pobieranie working tax credit i nie rozliczenie sie z tego ?

Wt 02 lut, 2010 14:37

hejka.W 2008-09 przyznali mi working tax credit ale tak sie zlozyło że pojechałem do polski i zapomniałem o tym.Niedawno z ciekawości zalogowałem sie na konto lloydsa patrze a tam 1,5tyś funtów,.Czy ktoś tak miał że pobierał zasiłek nielegalnie(niepracując - ale był w PL) a pózniej wrócił do UK i miał jakieś konsekwencje z tego powodu czy raczej sie udaje?.Chciałbym wrócic i pracować znowu ale sie boje urzędu podatkowego.Co myślicie w tej sprawie i czy ktoś miał podobną sytuacje?? :shock:

Avatar użytkownika
butcho
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 17
  • Dołączył(a): Pt 22 wrz, 2006 11:08
  • Lokalizacja: Dolny Śląsk

Wt 02 lut, 2010 16:07

butcho napisał(a): czy raczej sie udaje?:

Pytasz nasz, czy udaje sie bezkarnie okradac Panstwo tak?
Musze Cie rozczarowac, wszystko co zostalo Ci zaplacone nienaleznie, zostanie Ci odebrane w momencie, gdy podejmiesz legalna prace w Anglii.
I mam nadzieje, ze uda im sie sciagnac te pieniadze z Ciebie, bo do szalu doprowadza mnie polskie kombinatorstwo. Dzieki polskim kretaczom inni rzetelni obywatele musza na rzesach stawac, zeby udowodnic swoje prawa do benfitow oraz dobre intencje w kazdej dziedzinie.

żmija
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 25
  • Dołączył(a): Cz 08 mar, 2007 15:23

Wt 02 lut, 2010 20:22

Ja nawet bym nie zadawała takich pytań. Boooony, nielegalnie? To po to przyjechales? :zly: Jeżeli chcesz zeby cie traktowano uczciwie sam badz uczciwy!
Popieram wypowiedz Zmiji

enliven
Rozkręca się

  • Posty: 87
  • Dołączył(a): So 17 paź, 2009 20:35
  • Lokalizacja: NC

Wt 02 lut, 2010 22:02

Inland Revenue w Polsce tez Cię może scignać

Avatar użytkownika
jacca
Bywalec

  • Posty: 177
  • Dołączył(a): Pn 03 kwi, 2006 10:29

Śr 03 lut, 2010 02:04

a czego sie boisz jak wrocisz? masz na koncie to oddaj --i po problemie--gorzej jak z odsetkami pozniej nalicza

madziusiek21
Weteran

  • Posty: 535
  • Dołączył(a): N 30 mar, 2008 06:36
  • Lokalizacja: Newcastle upon Tyne

Śr 03 lut, 2010 07:51

ale czy ktos ma wiedze praktyczna w tej sprawie tj jakiegos kumpla/kolezanke która była w takiej sytacji czy tylko tak sobie tutaj teoretyzujecie.Kolega pomogł mi wypełnić formularz ja sie nawet na tyle dobrze nie znam żeby to zrobić i jakoś tak wyszło.Powtarzam czy ktoś ma jakies konkrety w tej sprawie bo swoja teoria to tylko mnie straszycie ale nie przekonujecie.

Avatar użytkownika
butcho
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 17
  • Dołączył(a): Pt 22 wrz, 2006 11:08
  • Lokalizacja: Dolny Śląsk

Śr 03 lut, 2010 09:29

WTC przyznaje sie osoba ktore pracuja ponad 30 godzin w tygodniu i maja powyzej 25 lat. Bywa czasami tak, ze ktos nie zglosi do HM Revenue ze np stracil prace albo zarabia wiecej i zanim oni do tego dojda mija troche czasu. Osoby z ktorymi ja mialam do czynienia pracowali powyzej 30 godzin i pobierali WTC. Jednakze po jakims czasie stracili prace i przeszli na JSA ale nie poinformowali o tym HM Revenue. Po ok 2 miesiacach przyszlo wyrownanie i okazalo sie ze musza zwrocic panstwu to co dostali nielegalnie (z braku wiedzy-niekoniecznie z checi oszukiwania panstwa, ale jak mowia nieznajomosc prawa szkodzi). teraz odbiera sie im nalezyta sume z benefitu JSA (jakies 3£ tygodniowo przez najblizsze 2 lata).
Jesli sume ktora masz na koncie dostales za okres w ktorym pracowales w UK to nie powinno byc problemow. Jesli jednak wynikalo to z jakis niescislosci obawiam sie ze moga sie do tego 'doczepic ' jak znowu zaczniesz zarbiac w UK i plcic podatki.

PP
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 3
  • Dołączył(a): Pn 09 lis, 2009 11:24

Cz 04 lut, 2010 11:34

Osoby którym przyznano dofinansowanie maja obowiązek informowania HMRC o zmianie wysokości rocznych dochodów.
Jeśli Twój dochód wzrośnie - stawka zasiłku zostanie obniżona.
Nie ma sensu ukrywanie faktu, ze nasze dochody wzrosły. Jeśli nie poinformujemy HMRC od razu, będziemy musieli po prostu zwrócić nadpłacony zasiłek, a kwota może okazać się niemałą.

prosta sprawa--> niezgłosiłeś tego w HMRC i napewno bedziesz miał konsekwencje .... nawet jeśli pójdziesz do nich i powiesz że poprostu zapomniałeś to nie licz na to że ci się uda,jak tylko podejmniesz pracę w UK to zgłosi sie do ciebie HMRC ale w polsce tez moga cie "dorwac"...

pozdrawiam ::wales

Lina17
Rozkręca się

  • Posty: 36
  • Dołączył(a): Pt 01 maja, 2009 14:40

Cz 04 lut, 2010 12:52

Najlepiej chyba poprostu zglosic sie do taxow, opowiedziec cala sytuacje i zapewnic, ze chcesz to wszystko wyjasnic i oddac pieniadze, ktore wyplacili Tobie, kiedy juz nie pracowales i przebywales w Polsce. Powinienes poinformowac ich do kiedy pracowales w UK, jaki byl Twoj roczny przychod z ostatniej pracy (P45), a oni sobie wylicza jaka kwote powinienes im zwrocic.
Nie wiem kiedy wrociles do Polski, ale z tego co piszesz, to WTC miales przyznany na rok 2008/09, wiec do ktoregos tam lipca 2009roku miales obowiazek zglosic w taxach swoje rzeczywiste przychody za rok podatkowy 2008/09. Jesli tego nie zrobiles i nie odeslales im wypelnionej formy, ktora wyslali Ci na podany adres, to wstrzymali Ci wyplate WTC - wiec po tym czasie nie powinienes juz otrzymywac pieniedzy na konto.
Jezeli wiec wyjechales np. w styczniu 2009roku, to przez okres conajmniej pol roku dostawales pieniedze nielegalnie i za ten okres musisz im zwrocic kase.
Musisz do nich zadzwonic i wyjasnic sprawe, mozesz poprosic o polskiego tlumacza.

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Pn 15 lut, 2010 00:12

Dokładnie tak jak pisze Lucy,tak zrób zaraz po przyjeździe do UK,gdyż nikt Ci głowy nie urwie,ale wręcz przeciwnie docenia to,ze jesteś uczciwy i chcesz się z nimi rozliczyć.
Nie martw się,jeśli nie masz lub nie będziesz miał kasy i nie czekaj,aż zarobisz,gdyż potrącają małe sumy z wypłaty(najczęściej uzgadniają to z winnym)telefonicznie.Znam wiele takich przypadków i twierdze,ze nie powinieneś się bać.
Natomiast dziwią mnie wypowiedzi ludzi powyżej,piszących zupełnie nie na temat,a nawet złorzeczących.Przykro czytać takie rzeczy :-(
Pozdrawiam Cie serdecznie :)

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

Pn 15 lut, 2010 05:50

Elf napisał(a):Natomiast dziwią mnie wypowiedzi ludzi powyżej,piszących zupełnie nie na temat,a nawet złorzeczących.Przykro czytać takie rzeczy :-(
Pozdrawiam Cie serdecznie :)


Solidarność to u nas tylko w polityce.W rzeczywistości niemal każdy zrobi wszystko żeby zadbać o własny interes. W każdej narodowości zdarzają się nieuczciwe wyjątki, ale czy porządne jednostki reagują na to od razu w ten sposób? Dla mnie taka postawa jest czysto egoistyczna: Ktoś szkodzi mojemu wizerunkowi, więc go zniszcze.

Avatar użytkownika
jawik
Weteran

  • Posty: 1101
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 23:15
  • Lokalizacja: z kurnika

Pn 15 lut, 2010 18:15

Co do nielegalngo pobierania asilkow to w UK nazywa sie to "benefit thieves" czyli zlodzieje benefitow. Jezeli zglosisz sie sama i ladnie przeprosisz a takze zglosisz wole oddania zaleglosci to ok nie powinni byc wiekszych roblemow. Jezeli natomiast panstwo samo dojdzie do tego lub jakis uprzejmy doniesie na Ciebie wtey problemy moga byc i to powazne. Ale zakladam ze jestes uczciwym czlowiekiem wiec nie masz sie o co matwic. Jak wrocisz to zadzwon i po problemie.
Co do wypowiedzi co niektorych to faktycznie jest troszke szajsu ktory przyechal i wyludza benefity ale nie mozna wszystkich jedna miara.

Avatar użytkownika
Antypatriota
Weteran

  • Posty: 360
  • Dołączył(a): Pt 26 cze, 2009 00:45

Wt 16 lut, 2010 16:29

Antypatriota napisał(a): "benefits theaves" .


dobre :)

mi sie wydaje, ze : Benefit Thieves

Avatar użytkownika
Scofield
Weteran

  • Posty: 1125
  • Dołączył(a): So 30 wrz, 2006 07:26

Wt 16 lut, 2010 19:21

dobre :)

mi sie wydaje, ze : Benefit Thieves
[/quote]

fakt BENEFIT THIEVES

NAWET NAJLEPSI SIE MYLA :)

Avatar użytkownika
Antypatriota
Weteran

  • Posty: 360
  • Dołączył(a): Pt 26 cze, 2009 00:45

Wt 16 lut, 2010 20:47

Antypatriota napisał(a):NAWET NAJLEPSI SIE MYLA :)


Tutaj bym polemizowala, ale czasu brak :mrgreen:

Angel

Avatar użytkownika
Aniolek
Weteran

  • Posty: 1439
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 15:20
  • Lokalizacja: Newcastle/NE2/Warszawa

Następna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES