Podatki

Pn 04 paź, 2010 20:49

Witam
Mam pytanie odnośnie podatków.
Jestem zatrudniona na pół etatu. Oprócz tego chciałabym otworzyć własną firmę. Czy ktoś orientuje się jakie podatki będę musiała płacić. Konkretnie chodzi mi o to jak firma ma się do mojej stałej pracy na part time.
Z góry dziękuję za wszystkie sugestie.

Avatar użytkownika
mamma
Rozkręca się

  • Posty: 48
  • Dołączył(a): So 22 sie, 2009 10:48

Wt 05 paź, 2010 09:45

Działalność z etatem nie będa ze soba kolidować.W rocznym zeznaniu Self Assesment musisz ująć dochody z każdego zródła i wtedy obliczyc podatek z odpowiedniego progu podatkowego.Oprócz tego będziesz zobowiązana do płacenia dodatkowego ubezpieczenia (na chwilę obecną Ł2.40 tygodniowo), ale mozna sie postarac aby przy niskich dochodach to pominąć.Popytaj kogoś bardziej obeznanego w księgowości. Cała procedura rejestracji działalności poprzez internet zajmie Ci kilka minut

tomaszek
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 18
  • Dołączył(a): Pt 04 cze, 2010 12:11

So 29 sty, 2011 16:48

Do kwietnia jeszcze daleko, ale juz sie zastanawiam jak będę sie rozliczać ze swoich nedznych zarobków. Istnieje jakiś program, w który moge wpisac ile zarobilem, ile wydałem na benzyne i on mnie rozliczy?

Avatar użytkownika
jawik
Weteran

  • Posty: 1101
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 23:15
  • Lokalizacja: z kurnika

So 29 sty, 2011 17:21

Pytajcie ludzi ktorzy maja pojecie o tym o czym mowia:

http://www.facebook.com/pages/Newcastle ... 4484945187

Spotkania Newcastle Polish Business Club

Od pewnego czasu można zaobserwować nową tendencję wśród Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii. Jest nią zakładanie i prowadzenie własnych firm. "Newcastle Polish Business Club" jest odpowiedzią na potrzebę stworzenia miejsca do wymiany doświadczeń na temat prowadzenia firmy.

Spotkania "Newcastle Polish Business Club" odbywają się:
W każdą środę w godzinach 19.00 - 20.00

Polski Klub Orła Białego
2 Maple Terrace (centrum Newcastle, obok Newcastle College, darmowy parking)
Newcastle upon Tyne
NE4 7SF

Celem "Newcastle Polish Business Club" jest zgromadzenie polskich firm zarejestrowanych w hrabstwach:
Tyne and Wear, North Tyneside, South Tyneside, Cumbria, Northumberland , County Durham, Teeside
aby umożliwić im dostęp do szkoleń, spotkań i wymiany biznesowej, badań rynku, funduszy na rozwój,
doradztwa i konsultacji biznesowych, oraz do potencjalnych nowych klientów.

Informacji na temat prowadzenia własnego biznesu udzielamy w miarę naszych możliwości wszystkim firmom
zarejestrowanym na terenie Wielkiej Brytanii.

Prosimy o kontakt z nami za pomocą adresu email: newcastlepbc@gmail.com

Avatar użytkownika
lucky
Weteran

  • Posty: 886
  • Dołączył(a): Śr 24 sty, 2007 14:07
  • Lokalizacja: www.cham.co.uk

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES