Pomocy

Hobby łączy! Szukasz ludzi o podobnych zainteresowaniach? Zajrzyj tutaj.

Cz 10 cze, 2010 13:04

Obrazek

Witam

Chciałbym uzyskać poradę na temat koleżanki laptopa. A mianowicie co sie stało:
gdy włączam kompa to ekran dzieli się na pół (jak na zdjęciu) oraz praktycznie nie ma rozdzielczości. Zrobiłem format a potem zainstalowałem system od nowa. Podczas instalacji dalej nie widziałem zmiany. Po kolejnym razie jak włączyłem laptopa wszystko wróciło do normy czyli normalny ekran i wszystko działa poprawnie. Po 3 godzina użytkowania dalej to samo się stało. Potem jeszcze raz wróciło do normalnego stanu i tyle.
Dlatego mam pytanie co może być nie tak. A ha zauważyłem jeden komunikat jak na początku testuje się pamięć to przed zalogowaniem Windowsa jest komunikat: (No TPM or TPM has a problem).
I co ja myślę zrobić. Może sterownik jest źle przypisany do urządzenia. Myślę ściągnąć oryginalne sterowniki ze strony producenta do tego urządzenia i sprawdzić albo po prostu zainstalować Linuxa i zobaczymy co się stanie. A jak już to nie pomoże to nie wiem.
Proszę o poradę bo wiem że na forum jest parę osób które znają się na rzeczy i może mogły by mi pomóc.
Pozdrawiam i czekam na info :)

Avatar użytkownika
annpiorr
Bywalec

  • Posty: 226
  • Dołączył(a): So 14 kwi, 2007 12:35
  • Lokalizacja: Newcastle upon Tyne

Cz 10 cze, 2010 14:51

prawdopodobnie chipset grafiki ma problem. Trzeba by zrobic dokladna diagnoze, zeby sie upewnic. zainteresowana naprawa? - odezwij sie na priv albo tu na www masz moje namiary: http://newcastlecomputerrepair.co.uk

nie jest to niestety uszkodzenie, na ktore rada ktoregos uzytkownika forum moze ci pomoc (chyba, ze przepis jak zrobic reballing grafiki, lub zrobic diagnoze plyty glownej)
pozdrawiam


Piotrek

Avatar użytkownika
Scofield
Weteran

  • Posty: 1125
  • Dołączył(a): So 30 wrz, 2006 07:26

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Powrót do HOBBY UK