Ponownie o Child Benefit

Śr 23 lis, 2011 16:33

Witam! Mam ponownie pytanko!Chodzi o CHB - aplikację złożył mąż w zeszłym roku w listopadzie. Trochę to trwało zanim nam spłacili-dokładnie w tym miesiącu wpłynęły pieniądze i decyzja. Wszystko byłoby ok ale jest jedno "ale". Spłacili nam od lipca br. Aplikację złożył mąż w zeszłym roku, więc dlaczego spłata jest TYLKO od tego roku. Ja z dziećmi dojechałam do męża właśnie w lipcu. Czy to miało jakiś wpływ na ich decyzję?czy ktoś miał podobną sytuację?Oczywiście podano w decyzji środek odwoławczy, z którego skorzystamy. Z góry dziękuję za wyjaśnienia. Pozdro

gosiak77
Bywalec

  • Posty: 238
  • Dołączył(a): Cz 08 wrz, 2011 15:18
  • Lokalizacja: 2000km stąd

Cz 24 lis, 2011 07:13

Child Benefit spłacają tylko trzy miesiące wstecz. Nic nie zrobisz odwołując się.

Avatar użytkownika
proffoto
Weteran

  • Posty: 1025
  • Dołączył(a): So 06 lut, 2010 09:39
  • Lokalizacja: Grudziądz/Middlesbrough

Cz 24 lis, 2011 08:18

Ja urodziłam w grudniu i zaraz zlozyłam formularz...Potem przysłali mi jeszcze jeden i suma sumarum decyzje dostałam w maju.Dostałam również pieniądze które wyplacili od grudnia właśnie.Czyli za 5 miesięcy.
GOSIAK070772 a czy jak twój mąż składał formularz dał zaświadczenie że w polsce nie pobierasz rodzinnego? Bo z dwóch krajów nie można pobierać. Jeśli nie to właśnie dlatego dali ci od chwili kiedy dzieci znalazły sie w uk,urzednicy bardzo łatwo moga sprawdzić takie rzeczy.

KlaudiaR
Bywalec

  • Posty: 114
  • Dołączył(a): Pn 28 cze, 2010 18:42

Cz 24 lis, 2011 13:20

Profotto 3 m-ce wstecz - ok - ale od czego 3 wstecz?od mojego przyjazdu?czy złożonej aplikacji w dniu 17.11.2010r.? Jak mąż dzwonił wcześniej czyli w styczniu,marcu czerwcu, lipcu, sierpniu - zawsze pytał czy widzą kiedy był złożony wniosek, że czeka już długo i czy spłacą od listopada ale 2010roku - odpowiedź zawsze była taka sama -tak spłacają. Klaudia R. jeśli chodzi o pobieranie zasiłków rodzinnych w PL - tak pobierałam ostatni był pobrany w październiku 2010r. Dostałam decyzję wstrzymującą i dane tej decyzji były podawane do aplikacji o CHB - ja podawałam bardzo dużo danych, jaki urząd wypłacał, na podstawie jakiej decyzji, do kiedy, kiedy ostatni raz. Wiele rzeczy po drodze było dosyłanych m.in akty urodzenia dzieci, zaświadczenia od męża z pracy od kiedy pracuje, HOMO OFFICE, zaświadczenie ze szkoły o kontynuowaniu nauki przez córkę, przynależność do MEDICAL CENTER całej rodziny. Mimo wszystko spróbujemy złożyć odwołanie - przecież gdybym wiedziała,że nie spłacą to kontynuowałabym pobieranie zasiłków rodzinnych na dzieci w PL - a wszyscy dobrze wiemy,że względy finansowe nas kierują do tego, że decydujemy się na pobieranie zasiłków w UK. Pozdrawiam i dziękuję za podpowiedzi. Powalczymy! :horse:

gosiak77
Bywalec

  • Posty: 238
  • Dołączył(a): Cz 08 wrz, 2011 15:18
  • Lokalizacja: 2000km stąd

Cz 24 lis, 2011 14:36

Ja akurat miałam szczęście i dostałam "w miare" szybko decyzje i pieniądze zaległe z pięciu miesięcy ale spotkałam się z tym u moich znajomych że czekali rok i też wypłacili im tylko 3 miesiące do tyłu.Takie prawo podobno i czasami ciężko coś wywalczyć. GOSIAK070772 oni te 3 miesiące wstecz za które płacą liczą od dnia wydania przez nich decyzji.

KlaudiaR
Bywalec

  • Posty: 114
  • Dołączył(a): Pn 28 cze, 2010 18:42

Wt 13 gru, 2011 20:54

Wstecz od pozytywnego rozpatrzenia aplikacji.

mariuszek
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 15
  • Dołączył(a): Wt 13 gru, 2011 20:19

Pn 16 sty, 2012 09:20

Nawiązując do poprzedniego mojego postu o spłatę CHB - nie wnosiliśmy żadnego odwołania, i pewnego dnia przyszło pismo - odpowiedź na skargę - z przeprosinami i spłatą CHB od czasu jaki nam się należał....jedno jest pewne jak się ociągają - skarga - ma swój pozytywny skutek - my jesteśmy tego przykładem!pozdrawiam :D

gosiak77
Bywalec

  • Posty: 238
  • Dołączył(a): Cz 08 wrz, 2011 15:18
  • Lokalizacja: 2000km stąd

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES