Poradzcie co wpisac

Pn 15 lis, 2010 12:19

Witam,

Potrzebuje porady osob ktore po przyjezdzie z polski skladaly wniosek o benefity. Zastanawiam sie co wpisac w dwoch polach:

1)w formularzu working tax credit co wpisac w miejscu dochodow za rok kwiecein 2008 -kwiecien 2009. Raz ze w Polsce jest inny okres podatkowy, a druga sprawa czy potrzebuje do tego jakichs zaswiadczen? Mam jedynie zaswiadczenie z urzedu skarbowego o zarobkach za caly rok 2009. Poradzcie co tam wpisac.

2)w formularzu child tax credit jest pytanie czy sie pobieralo wczesniej benefity. W Polsce byl jedynie pobierany zasilek rodzinny przez rok czasu, ale nie mam zadnego numeru typu child tax benefit zeby tam to wpisac. Wedlug mnie lepiej jest wogole nic nie wpisywac tego zasilku rodzinego, ale nie jestem pewna.

3)Czy lepiej zlozyc zasilke o child benefit na matke,ktora opiekuje sie dzieckiem czy ojca ktory pracuje??

Poradzcie prosze, Z gory dziekuje

Omega
Rozkręca się

  • Posty: 50
  • Dołączył(a): So 18 paź, 2008 15:32

Pn 15 lis, 2010 12:32

1. Napisz - Zaczelem pierwsza prace na terenie u.k od .... ponioewaz przybylem pierwszy raz do u.k w ...... mozesz to nabazgrac gdziekolwek byle bylo wiadomo do czego sie odnosi
2. Piszesz ,ze nie pobierales
3. Zloz na siebie

Avatar użytkownika
lucky
Weteran

  • Posty: 886
  • Dołączył(a): Śr 24 sty, 2007 14:07
  • Lokalizacja: www.cham.co.uk

Pn 15 lis, 2010 19:22

a propo 2- pamietaj ze H&R sprawdzi twoje zasilki w polsce, bedą tam dzwonic i wypytywac. pamietaj ze zanim bedziesz starac sie o benefity na Dzieci musisz zrezygnowac z tych w polsce, i lepiej skladac na siebie ( bądz osobe która mniej zarabia) .powodzenia

Avatar użytkownika
zalaklin
Bywalec

  • Posty: 139
  • Dołączył(a): Cz 10 gru, 2009 21:11
  • Lokalizacja: newcastle

Pn 15 lis, 2010 21:56

Tak tylko ze to chodzi o pobierane wczesniej zasilki w u.k, mimo to faktem jest ,iz nie mozna pobierac zasilku w dwoch krajach uni jednoczesnie

Avatar użytkownika
lucky
Weteran

  • Posty: 886
  • Dołączył(a): Śr 24 sty, 2007 14:07
  • Lokalizacja: www.cham.co.uk

Cz 18 lis, 2010 21:09

ja wlasnie przebrnelam przez te formularze i w working takx wpisalam moj dochod za caly rok podatkowy w Polsce 2009 przeliczajac to na funty...wpisz prawde bo oni to sprawdzaja bo dostaniez pozniej jeszcze kolejne formularze gdzie bedziesz musiala wpisac swoj NIP i oni wlasnie sprawdzaja to potem....w child tax credit Ci nie pomoge bo ja w polsce nie pobieralam wiec wpisalam ze nie .....zycze powodzenia....ja czekalam na wszystko ponad 3 msc...ale oplacalo sie

grazyna44
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): Pn 15 lis, 2010 09:52

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES