Gdzie ubezpieczyc samochod. Prosze o pomoc, pilne!

N 14 mar, 2010 21:11

Ja ma taka mala podpowedz odnosnie wzrostu cen ubezpieczenia aut.
Nie wiem czy wiecie ale liczba grup ubezpieczeniowych drastycznie wzrosla - i tak zamiast 20 mamy teraz 50.

Jako przyklad Ford Fiesta 1.6 TDCi byl wczesniej w grupie 4 to teraz jest w 11.
Zasada jest taka ze jesli grupa ubezpieczeniowa twojego auta wzrosla o okolo dwa razy to cena jego ubezpieczenia (przy zalozeniu ze nic innego sie nie zmienilo jak to wczesniej bylo wspomniane) powinna pozostac mniej wiecej na tym samym poziomie. Jesli zrosla o wiecej niz dwa razy to cena ubezpieczenia idzie w gore, i odpowiednio jesli wzrosla o mniej niz dwa razy to cena ubezpieczenia w dol.

Zmiany te weszly w zycie w styczniu 2007 roku, jednak firmy ubezpieczeniowe mialy czas do grudnia 2009 aby przejsc na ten system co wlasnie niedawno mialo miejsce. Tutaj link:
http://www.parkers.co.uk/News/News/New- ... explained/

Rodze sprawdzic gdzie jest wasze auto teraz. Mozecie to zrobic tutaj:
http://www.wisebuyers.co.uk/motoring/ca ... -In%3F/17/

Moje spadlo o dwie!! :cheer:

Kaska
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 24
  • Dołączył(a): So 10 mar, 2007 12:32
  • Lokalizacja: Consett

Wt 20 kwi, 2010 15:42

A CZY KTOŚ SIĘ ORJENTUJE CZY TE ZNIŻKI Z POLSKI SIĘ TUTAJ W UK LICZĄ? JEŚLI TAK TO JAK TO W POLSCE ZAŁATWIĆ CZY MUSZA BYĆ PRZETŁUMACZONE CZY JAK POPROSTU CHCE KUPIĆ AUTO TU A W POLSCE NIE MAM JUŻ AUTA OD PARU MIESIĘCY A ZNIŻEK MAM 70% PROSZE O POMOC W TEJ SPRAWIE JAK I GDZIE TO ZAŁATWIĆ Z GÓRY DZIĘKUJE :lol:

Avatar użytkownika
BETI
Bywalec

  • Posty: 124
  • Dołączył(a): N 21 mar, 2010 18:55

Wt 20 kwi, 2010 17:10

prztlumaczony certifikat ile znizek i mozna zalatwic w halifax,napewno jest wiele innych firm ktore toleruja polskie znizki trzeba podzwonic i popytac

Avatar użytkownika
mike
Weteran

  • Posty: 263
  • Dołączył(a): N 29 kwi, 2007 10:16

Wt 20 kwi, 2010 18:11

to znaczy że musze wziąść takie zaświadczenie z polskiej ubezpieczalni ile mam zniżki i iść do tłumacza aby je przetłumaczył i wtedy moge juz tu szukać firmy ubezpieczającej-tak??? :D

Avatar użytkownika
BETI
Bywalec

  • Posty: 124
  • Dołączył(a): N 21 mar, 2010 18:55

Wt 20 kwi, 2010 18:13

moge potwierdzic że halifax akceptuje polskie dokumenty, beti odpowiedz na twoje pytanie brzmi tak

Avatar użytkownika
andy
Weteran

  • Posty: 666
  • Dołączył(a): N 13 sie, 2006 17:33
  • Lokalizacja: Gateshead

Wt 20 kwi, 2010 18:45

DZIĘKUJE WAM BARDZO TERAZ DOKŁADNIE WIEM CO I JAK!!! POZDRAWIAM

Avatar użytkownika
BETI
Bywalec

  • Posty: 124
  • Dołączył(a): N 21 mar, 2010 18:55

Śr 21 kwi, 2010 22:14

hejka to znowu ja dziś się dowiedziałam nowości tylko nie wiem czy to prawda mianowicie chodzi mi o to że jeżeli swoje zniżki z polski na ubezpieczenie wezne do uk to że jeżeli wróce do PL to już zaczynam od nowa czyli zero zniżek to troche bez sęsu no ale jak to prawda to chyba zrezygnuje z auta tu .Prosze o pomoc w tej sprawie jeżeli ktos miał taką sytuacje niech mi coś poradzi PROSZE

Avatar użytkownika
BETI
Bywalec

  • Posty: 124
  • Dołączył(a): N 21 mar, 2010 18:55

Śr 21 kwi, 2010 22:29

Dopuszczlna jest przerwa w ciaglosci ubezpieczenia - skontaktoj sie z swoim ubezpieczycielem w pl i zapytaj ;)

Avatar użytkownika
Tymot
Weteran

  • Posty: 555
  • Dołączył(a): Śr 15 lut, 2006 20:16
  • Lokalizacja: Rzeszow/Newcastle

Cz 22 kwi, 2010 09:49

to to wiem bo jak w styczniu auto wyrejestrowałam to powiedzieli że w ciągu dwóch lat musze znowu coś zarejestrować żeby zniżki były dalej aktualne , może nie przepadną jak w tym czasie znowu coś w Polsce zarejestruje

Avatar użytkownika
BETI
Bywalec

  • Posty: 124
  • Dołączył(a): N 21 mar, 2010 18:55

Poprzednia strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Powrót do MOTO UK