Pożyczka a poor credit

Pn 28 lut, 2011 19:35

Znajomi chcieli wziąść w banku u siebie pożyczkę na odświeżenie mieszkania,około 2000 tys.f.Niestety bank im odmówił bo mają poor credit,szukali po necie ,lecz w większości oferty typu bad credit loans to naciągacze ,biorą opłaty koło 50f i znikają.Stąd moje pytanie czy ktoś wie gdzie ewentualnie można się starać o kredyt,nawet z opłatą z tym ,że kredyt został przyznany?Provident odpada :gaah:

Avatar użytkownika
izuncia
Weteran

  • Posty: 818
  • Dołączył(a): Śr 26 kwi, 2006 10:50
  • Lokalizacja: UK

Pn 28 lut, 2011 20:14

Ten poor credit jest spowodowany albo gdy ktoś nie płacił rachunkow w terminie (np. za "głupi" telefon) albo poprostu Twoi znajomi nie maja historii kredytowej, proponuje wziąśc coś na raty lub karte kredytową i wtedy będą mieli wszystko czarne na białym czy któś jest ufny czy nie na kredyt w banku. Bynajmniej jest to moje takie zdanie. Życze powodzenia :)

Avatar użytkownika
zodiac2008
Bywalec

  • Posty: 191
  • Dołączył(a): Cz 13 lis, 2008 22:04
  • Lokalizacja: Gateshead

Pn 28 lut, 2011 23:31

Rowniez bank ma wlasna wewnetrzna skale w jakiej ocenia klienta w zaleznosci od tego jak bylo prowadzone konto. Proponuje sprawdzic sobie credit rating i postarac sie go ulepszyc, jak przedmowca wspomnial karta kredytowa jest ich wiele na internecie, ktora mozna splacac na raty. Nie polecam absolutnie firm internetowych oferujacych szybkie pozyczki, maja kosmiczne oprocentowanie i to co wyprawiaja z danymi klientow jest wrecz niesamowite.

www.experian.co.uk to popularna strona na sprawdzenie swojej zdolnosci kredytowej

a

www.moneysavingexpert.com posiada informacje na temat kart kredytowych i firm udzielajacych pozyczek gdyby znajomi jendak sie zdecydowali, mozna poczytac forum, aby zasiegnac opinii.

Inna opcja to wiekszy debet na koncie, ktory moze byc dostepny mimo, ze pozyczka nie jest (wieksze sa wymagania ze strony banku, historia kredytowa musi miec wysoka skale punktow).

amy83
Rozkręca się

  • Posty: 31
  • Dołączył(a): Wt 11 lis, 2008 21:31

Wt 01 mar, 2011 16:03

Nie dziwne, ze nie dostali... dwa miliony na odswiezenie mieszkania? :)

anuszka
Rozkręca się

  • Posty: 42
  • Dołączył(a): Cz 16 kwi, 2009 16:23
  • Lokalizacja: newcastle upon tyne

Wt 01 mar, 2011 16:28

i to jeszcze z poor credit? :D to na zakup ile 2 biliony? :D

JA odnośnie pożyczek to polecam credit union!

Avatar użytkownika
P.I.O.T.R
Weteran

  • Posty: 408
  • Dołączył(a): Cz 22 lip, 2010 19:25
  • Lokalizacja: z katowni

Śr 02 mar, 2011 07:19

P.I.O.T.R napisał(a):i to jeszcze z poor credit? :D to na zakup ile 2 biliony? :D

JA odnośnie pożyczek to polecam credit union!

Możesz coś napisać o credit union,na jakiej zasadzie tam się bierze pożyczkę? :)

Avatar użytkownika
izuncia
Weteran

  • Posty: 818
  • Dołączył(a): Śr 26 kwi, 2006 10:50
  • Lokalizacja: UK

Śr 02 mar, 2011 07:36

http://gatesheadcreditunion.co.uk/what.php

Jest mnóstwo informacji na necie. Są oni alternatywą dla banków. Nie wiem czy jest odpowiednik tego w PL, ale w USA są mega popularni. Większość pracowników działa charytatywnie. Zasada jest prosta specjalizują się w kontach oszczędnościowych i niewielkich pożyczkach. Pożyczają na znacznie niższy procent niż banki, a jak trzymasz u nich oszczędności to nie jest to oprocentowane tylko dzielą się z tobą zyskami z pożyczek. Jak spłacisz pożyczkę wcześniej to nie płacisz oprocentowania! Zawsze jak bierzesz pożyczkę to wymagają, żebyś jednocześnie otworzyła konto oszczędnościowe i co miesiąc spłacasz trochę więcej niż wyniosła pożyczka ale nadwyżka idzie na twoje konto oszczędnościowe. Ca za tym idzie po spłaceniu pożyczki masz od razu oszczędności!!!

Skoro kasują mniejszy procent (i nie jak banki, że jak spłacasz wcześniej to jeszcze karę za to płacisz, oni umarzają ci odsetki) a zyski nie idą na pracowników (bo to wolontariusze) a z wszystkimi którzy trzymają u nich oszczędności dzielą się zyskami z pożyczania to oczywiste jest, że im więcej osób będzie u nich pożyczać/trzymać oszczędności tym więcej każdy użytkownik zyskuje (oprocentowanie konta rośnie). W ten sposób nie pasiesz swoimi pieniędzmi grubych bankierów i zyskujesz więcej (w UK są narazie za mało popularni więc nie mają dużo zysków do podziału więc twoje oszczędności mogą być oprocentowane nieco niżej niż na jakichś mega lokatach ale stały dostęp do sowich pieniędzy to wyrównuje, no i to, że im więcej osób się dołączy tym więcej zarabiasz).

Dawno nie zaglądałem ale jak się interesowałem to zasady pożyczek też mieli dosyć zdrowe bazując na twoich zarobkach.

EDIT:
Tu przykładowo zasady udzielania pożyczek w credit union w east sussex:
http://www.eastsussexcu.org.uk/content.asp?section=18
Pewnie jest też na tj stronce w Gateshead ale nie przeglądałem

Avatar użytkownika
P.I.O.T.R
Weteran

  • Posty: 408
  • Dołączył(a): Cz 22 lip, 2010 19:25
  • Lokalizacja: z katowni

Śr 02 mar, 2011 10:44

P.I.O.T.R napisał(a):http://gatesheadcreditunion.co.uk/what.php

Jest mnóstwo informacji na necie. Są oni alternatywą dla banków. Nie wiem czy jest odpowiednik tego w PL, ale w USA są mega popularni. Większość pracowników działa charytatywnie. Zasada jest prosta specjalizują się w kontach oszczędnościowych i niewielkich pożyczkach. Pożyczają na znacznie niższy procent niż banki, a jak trzymasz u nich oszczędności to nie jest to oprocentowane tylko dzielą się z tobą zyskami z pożyczek. Jak spłacisz pożyczkę wcześniej to nie płacisz oprocentowania! Zawsze jak bierzesz pożyczkę to wymagają, żebyś jednocześnie otworzyła konto oszczędnościowe i co miesiąc spłacasz trochę więcej niż wyniosła pożyczka ale nadwyżka idzie na twoje konto oszczędnościowe. Ca za tym idzie po spłaceniu pożyczki masz od razu oszczędności!!!

Skoro kasują mniejszy procent (i nie jak banki, że jak spłacasz wcześniej to jeszcze karę za to płacisz, oni umarzają ci odsetki) a zyski nie idą na pracowników (bo to wolontariusze) a z wszystkimi którzy trzymają u nich oszczędności dzielą się zyskami z pożyczania to oczywiste jest, że im więcej osób będzie u nich pożyczać/trzymać oszczędności tym więcej każdy użytkownik zyskuje (oprocentowanie konta rośnie). W ten sposób nie pasiesz swoimi pieniędzmi grubych bankierów i zyskujesz więcej (w UK są narazie za mało popularni więc nie mają dużo zysków do podziału więc twoje oszczędności mogą być oprocentowane nieco niżej niż na jakichś mega lokatach ale stały dostęp do sowich pieniędzy to wyrównuje, no i to, że im więcej osób się dołączy tym więcej zarabiasz).

Dawno nie zaglądałem ale jak się interesowałem to zasady pożyczek też mieli dosyć zdrowe bazując na twoich zarobkach.

EDIT:
Tu przykładowo zasady udzielania pożyczek w credit union w east sussex:
http://www.eastsussexcu.org.uk/content.asp?section=18
Pewnie jest też na tj stronce w Gateshead ale nie przeglądałem



Dziękuję bardzo za info ;)

Avatar użytkownika
izuncia
Weteran

  • Posty: 818
  • Dołączył(a): Śr 26 kwi, 2006 10:50
  • Lokalizacja: UK

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES