Prawko na motor

Śr 08 kwi, 2009 18:08

Mam prawko kat b i chcialbym zrobic na motor, od czego i gdzie mam zaczac, jak dlugo to trwa ????

Avatar użytkownika
T.K.L
Bywalec

  • Posty: 230
  • Dołączył(a): Pt 15 cze, 2007 12:43
  • Lokalizacja: Śląsk-Stockton on Tees

Śr 08 kwi, 2009 18:24

T.K.L napisał(a):Mam prawko kat b i chcialbym zrobic na motor, od czego i gdzie mam zaczac, jak dlugo to trwa ????



no to jest nas dwoch....


Z tego co wiem to najpierw robi sie jakis 1-no dniowy kurs na te smieszne mopliki.

Potem sie robi na motory do 125ccm a pozniej na wieksze??

A jak wyglada jazda z tym czerwonym L naklejonym?? Trzeba z kims jezdzic czy mozna samemu??

Avatar użytkownika
nemec
Weteran

  • Posty: 479
  • Dołączył(a): So 10 lis, 2007 16:57
  • Lokalizacja: M'boro

Śr 08 kwi, 2009 21:15

Co trzeba zrobić, aby jeździć motorowerem, skuterem lub motocyklem do 125 cm3?

Aby jeździć skuterem lub motocyklem do 125 cm3, wystarczy posiadać provisional driving licence, ale nie można przewozić pasażerów ani jeździć po autostradzie.


Cytat z:
http://www.polnews.co.uk/index.php/pora ... nglii.html

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

Cz 09 kwi, 2009 11:25

mnie raczej intersuje cos wiekszego niz 125 cm3, nic nie moge znalezc, chyba trzeba zadzwonic do dvla. nemec, ty ze stockton, gdybys sie zdecydowal to moze razem bysmy cos zrobili a potem kto wie, moze i razem bedziemy jezdzic na wycieczki :)

Avatar użytkownika
T.K.L
Bywalec

  • Posty: 230
  • Dołączył(a): Pt 15 cze, 2007 12:43
  • Lokalizacja: Śląsk-Stockton on Tees

Cz 09 kwi, 2009 11:31

Podpytaj chłopaków co już szaleja na dwóch kółkach (jak jeszcze siedzą w Anglii).
Wątki tutaj:
http://www.pogaduchy.co.uk/motocykl-vt948.htm
i
http://www.pogaduchy.co.uk/motocyklowe- ... vt2994.htm

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

Cz 09 kwi, 2009 11:44

napisalem do dominika... zastanawia mnie teraz ubezpieczenie, kiedys robilem quota na motor do 800cm3 i wyszlo mi ze ze swiezym prawkiem bedzie mnie to kosztowac okolo 1200 rocznie, mam 26 lat a prawko kat b juz 9 rok mi leci, czy to wogule ma jakies znaczenie przy ubezpieczeniu na motor ????

Avatar użytkownika
T.K.L
Bywalec

  • Posty: 230
  • Dołączył(a): Pt 15 cze, 2007 12:43
  • Lokalizacja: Śląsk-Stockton on Tees

Cz 09 kwi, 2009 18:15

T.K.L napisał(a):mnie raczej intersuje cos wiekszego niz 125 cm3, nic nie moge znalezc, chyba trzeba zadzwonic do dvla. nemec, ty ze stockton, gdybys sie zdecydowal to moze razem bysmy cos zrobili a potem kto wie, moze i razem bedziemy jezdzic na wycieczki :)




no ja osobiscie tez wolalbym cos wiecej niz 125ccm. jak wroce po swietach do pracy to zapytam chlopakow bo kilku na zajezdni smiga motorami to moze mi wytlumacza o co w tym wszystkim chodzi bo jak czytalem na stronie DVLA to szczerze powiedziawszy pogubilem sie.

niby mozna ale nie mozna.... czeski film....

Avatar użytkownika
nemec
Weteran

  • Posty: 479
  • Dołączył(a): So 10 lis, 2007 16:57
  • Lokalizacja: M'boro

Cz 09 kwi, 2009 20:47

T.K.L napisał(a):...zastanawia mnie teraz ubezpieczenie, kiedys robilem quota na motor do 800cm3 i wyszlo mi ze ze swiezym prawkiem bedzie mnie to kosztowac okolo 1200 rocznie, mam 26 lat a prawko kat b juz 9 rok mi leci, czy to wogule ma jakies znaczenie przy ubezpieczeniu na motor ????


Wysokosc ubezp. zalezy od wielu czynnikow - rowniez od tego czy i jak dlugo posiadasz c kat. Ja zaplacilem ok 200/rok (600cm3) i jest to moje pierwsze ubezp na motor w uk wiec nie tak strasznie. A co do prawka to niestety Wam nie pomoge, bo robilem w pl'u - jedyne co wiem, ze koszt to jedynie ok 400 - napisalem jedynie, bo jazda :horse: jest bezcenna ::wales

Avatar użytkownika
Tymot
Weteran

  • Posty: 555
  • Dołączył(a): Śr 15 lut, 2006 20:16
  • Lokalizacja: Rzeszow/Newcastle

Cz 09 kwi, 2009 23:11

placiles tylko 200/rok bo pewnie masz juz dlugo prawko, bo czy to twoje pierwsze czy czwarte ubezpieczenie to chyba nie ma wiekszego znaczenia (oprocz znizek za bezkolizyjna jazde :)

Avatar użytkownika
T.K.L
Bywalec

  • Posty: 230
  • Dołączył(a): Pt 15 cze, 2007 12:43
  • Lokalizacja: Śląsk-Stockton on Tees

Pt 10 kwi, 2009 08:56

T.K.L napisał(a):placiles tylko 200/rok bo pewnie masz juz dlugo prawko, bo czy to twoje pierwsze czy czwarte ubezpieczenie to chyba nie ma wiekszego znaczenia (oprocz znizek za bezkolizyjna jazde :)


Gdy wypełniasz 'aplikacje' jest szereg pytań np. czy w ostatnim roku jeździłeś motorem o poj. powyżej 600cm3, czy posiadałeś polisę ubezp. czy masz zniżki itd. - ja musiałem wszędzie wpisywać 'no' lub '0' ponieważ minęło już parę wiosen od kiedy ostatnio :horse: :mrgreen:
Nie przeczę, ze nie dostałem zniżki za to jak długo mam prawko... chce tylko powiedzieć, ze - 'nie taki diabeł straszny... ' dla przykładu - znajomy zapłacił 76 funi za motor 125cm3 - posiadając tylko 'CBT' zdane 6 miesięcy temu...

Avatar użytkownika
Tymot
Weteran

  • Posty: 555
  • Dołączył(a): Śr 15 lut, 2006 20:16
  • Lokalizacja: Rzeszow/Newcastle

Pt 10 kwi, 2009 22:05

no a co mozna dostac do 125 cm, powiem szczerze ze na motorach znam sie bardzo slabo, moje doswiadczenie to "komarek" za łepka a pozniej poganialem juz Mzetka jakis czas, to bylo jakies 12 lat temu a teraz wrocily wspomnienia i chce miec motór :)przyznam ze kawal ze mnie chlopa i nie wiem czy 125 cm mnie udzwignie. czy do tej pojemnosci to tylko skutery ????

Avatar użytkownika
T.K.L
Bywalec

  • Posty: 230
  • Dołączył(a): Pt 15 cze, 2007 12:43
  • Lokalizacja: Śląsk-Stockton on Tees

Pt 10 kwi, 2009 22:47

T.K.L napisał(a):no a co mozna dostac do 125 cm, powiem szczerze ze na motorach znam sie bardzo slabo, moje doswiadczenie to "komarek" za łepka a pozniej poganialem juz Mzetka jakis czas, to bylo jakies 12 lat temu a teraz wrocily wspomnienia i chce miec motór :)przyznam ze kawal ze mnie chlopa i nie wiem czy 125 cm mnie udzwignie. czy do tej pojemnosci to tylko skutery ????


np.:

szlifierki i naked

Yamaha YZR
Honda NSR
Honda CG

choppery:

Suzuki INTRUDER
Kawasaki ELIMINATOR
Yamaha VIRAGO

wszystkie uzywane roczniki 2002 - 2006 w cenie do 2.000 F


Ja w PL jezdzilem VIRAGO 535ccm (oczywiscie bez prawka) i jak zdecyduje sie tutaj robic i kupowac to na 90% bedzie to VIRAGO (125ccm tez sie ladnie prezentuje, wystarczy dorzucic nieseryjne stopki i zmienic troche wydech bo oryginalny wyglada jak trabka)

Avatar użytkownika
nemec
Weteran

  • Posty: 479
  • Dołączył(a): So 10 lis, 2007 16:57
  • Lokalizacja: M'boro

So 11 kwi, 2009 05:37

nemec cos ty tu za mopliki zaprezentował :) fajne motorki ale male, ja napalilem sie na kawe ninja, od kad pamietam bardzo mi sie podoba ten pojazd. wiem wiem...to duzy motor i szybki, a ja nie mam doswiadczenia...to nic...bede jezdzil pomału :twisted:
nie... na powaznie, jakie prawko na ww motor ? czy tu dzieli sie prawo jazdy na kategorie pod wzgledem wielkosci silnika ? czy po prostu jest jedno standardowe powyzej 125 ccm. We wtorek dzwonie na hotline dvla i zapytam co i jak, ale moglby ktos grubiej naswietlic sprawe zebym sobie tekst i slowka po angielsku przygotowal :)

Avatar użytkownika
T.K.L
Bywalec

  • Posty: 230
  • Dołączył(a): Pt 15 cze, 2007 12:43
  • Lokalizacja: Śląsk-Stockton on Tees

So 11 kwi, 2009 05:52

bylbym jeszcze zainteresowany w takich modelach : suzuki gsx r600, yamaha r1,
wlasnie taki motór chce, ale najbardziej bym sie cieszyl jezdzac ninja z tym ze od razu musialbym przerobic jej gębe, bo nie podoba mi sie podwojny reflektor, tu musi buc pojedynczy xenon i dzienne swiatle led :cheer: takie mam pojecie o motorach

Avatar użytkownika
T.K.L
Bywalec

  • Posty: 230
  • Dołączył(a): Pt 15 cze, 2007 12:43
  • Lokalizacja: Śląsk-Stockton on Tees

So 11 kwi, 2009 07:41

T.K.L napisał(a):nemec cos ty tu za mopliki zaprezentował :) fajne motorki ale male, ja napalilem sie na kawe ninja, od kad pamietam bardzo mi sie podoba ten pojazd. wiem wiem...to duzy motor i szybki, a ja nie mam doswiadczenia...to nic...bede jezdzil pomału :twisted:
nie... na powaznie, jakie prawko na ww motor ? czy tu dzieli sie prawo jazdy na kategorie pod wzgledem wielkosci silnika ? czy po prostu jest jedno standardowe powyzej 125 ccm. We wtorek dzwonie na hotline dvla i zapytam co i jak, ale moglby ktos grubiej naswietlic sprawe zebym sobie tekst i slowka po angielsku przygotowal :)



TKL na tych moplikach wlasnie mozesz jezdzic na tym jedno dniowym kursie. A prawo jazdy wlasnie dzieli sie na do 125 i powyzej

Avatar użytkownika
nemec
Weteran

  • Posty: 479
  • Dołączył(a): So 10 lis, 2007 16:57
  • Lokalizacja: M'boro

Następna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Powrót do MOTO UK