Problem z logowaniem Windowsa

Hobby łączy! Szukasz ludzi o podobnych zainteresowaniach? Zajrzyj tutaj.

Wt 07 kwi, 2009 16:20

Mam wgranego windowsa xp sp3 i od dwóch dni coś nie tak z moim komputerem.Logowanie windowsa do tej pory trwało kilka sekund,a od paru dni trwa to okolo 5-10 minut.Wyczyściłam komputer ,nie mam żadnego trojana,zrobiłam test procesora nie pokazuje żadnych błędów.Może wie ktoś o co może chodzić?W autostarcie mam tylko antywirusa aktualnie Noda.Przeistalowałam windowsa,ale jest bez zmian. Pomóżcie :master: ::placz

Avatar użytkownika
izuncia
Weteran

  • Posty: 818
  • Dołączył(a): Śr 26 kwi, 2006 10:50
  • Lokalizacja: UK

Wt 07 kwi, 2009 17:33

mozliwe, ze jakas usluga systemowa odnosi sie do zlego wpisu. Tak naprawde Iza przyczyna moze lezec w autostracie, rejestrze systemowym, uslugach systemowych. Trzeba by sprawdzic krok po kroku.
jak cos zapraszam na PW albo gg

Avatar użytkownika
Scofield
Weteran

  • Posty: 1125
  • Dołączył(a): So 30 wrz, 2006 07:26

Wt 07 kwi, 2009 21:34

Mem test jeszcze zrob.

rebelradiator


Wt 07 kwi, 2009 22:05

może na początek usuń wszystko z katalogu Prefetch ,szukj c/windows/prefetch i zrestartuj
zobaczymy co dalej ( chociaz nie wiem czy pomoze skoro masz 1 aplikacje w autostarcie)

Vodun


Wt 07 kwi, 2009 22:08

Proponuje sciagnac combofix http://www.programosy.pl/program,combofix.html odpal i zaczekaj cierpliwie ( na pewno znajdzie cos) i wtedy zobaczymy co sie bedzie dziac.
Co do przyspieszenia otwierania systemu pomoże ci ten program APV v1.3 http://www.konradp.com/products/autosta ... er/?id=apv i czy są w twoim komputerze zbędne pamięciożerne procesy

Vodun


Wt 07 kwi, 2009 22:54

Tak, tylko ze kolezanka postawila Windowsa na nowo i dalej ma to samo..... Ja osobiscie tylko raz zainstalowalem SP3 i to byl pierwszy i ostatni..... Moze warto tez zrobic porzadny format dysku i na nowo partycje ustawic.

Avatar użytkownika
nemec
Weteran

  • Posty: 479
  • Dołączył(a): So 10 lis, 2007 16:57
  • Lokalizacja: M'boro

Śr 08 kwi, 2009 06:55

Dziekuję za pomoc,niestety problem mnie trochę przerosł więc skorzystam z pomocy Scofielda.Bardzo wam wszystkim dziękuję za rady :) :) :master:

Avatar użytkownika
izuncia
Weteran

  • Posty: 818
  • Dołączył(a): Śr 26 kwi, 2006 10:50
  • Lokalizacja: UK

Śr 08 kwi, 2009 08:44

nemec napisał(a):Tak, tylko ze kolezanka postawila Windowsa na nowo i dalej ma to samo..... Ja osobiscie tylko raz zainstalowalem SP3 i to byl pierwszy i ostatni..... Moze warto tez zrobic porzadny format dysku i na nowo partycje ustawic.



tez cos niehalo mialem z tym SP3

Avatar użytkownika
martinek77
Weteran

  • Posty: 1287
  • Dołączył(a): N 19 mar, 2006 13:17
  • Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Śr 08 kwi, 2009 10:49

martinek77 napisał(a):
nemec napisał(a):Tak, tylko ze kolezanka postawila Windowsa na nowo i dalej ma to samo..... Ja osobiscie tylko raz zainstalowalem SP3 i to byl pierwszy i ostatni..... Moze warto tez zrobic porzadny format dysku i na nowo partycje ustawic.



tez cos niehalo mialem z tym SP3

A to ciekawe... Ja nie mam problemow ;)

rebelradiator


Śr 08 kwi, 2009 10:57

rebelradiator napisał(a):
martinek77 napisał(a):
nemec napisał(a):Tak, tylko ze kolezanka postawila Windowsa na nowo i dalej ma to samo..... Ja osobiscie tylko raz zainstalowalem SP3 i to byl pierwszy i ostatni..... Moze warto tez zrobic porzadny format dysku i na nowo partycje ustawic.



tez cos niehalo mialem z tym SP3

A to ciekawe... Ja nie mam problemow ;)


a miales kiedys problem z drukarka ?

Avatar użytkownika
martinek77
Weteran

  • Posty: 1287
  • Dołączył(a): N 19 mar, 2006 13:17
  • Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Cz 09 kwi, 2009 10:57

Nie. Moje kombo dziala bez zarzutow :D

rebelradiator


Pt 17 kwi, 2009 07:19

Nie wiem nigdy nie instalowalem Sp3 ale jak komp zwalnia to tylko mks. Jak on nic nie poradzi to nic nie poradzi. Najlepszy prog. antwir. jaki znam. Przed ustawa antypir. z 95 krol na gieldach komp.:) HiJackit albo this nie pamietam do tego Spyboot i nie ma problemow z XP. Dla maniakow process manager ale tam juz jest jazda :) Padla mi plytka z XP a potrzebuje do Vbox'a. Jakis link do sprawdzonego Xp 32bit?? Te ktore sciagnalem to jakas porazka.

Avatar użytkownika
hursamir
Bywalec

  • Posty: 201
  • Dołączył(a): N 29 kwi, 2007 09:13
  • Lokalizacja: Slask

Cz 10 wrz, 2009 08:05

Pierwszy raz mam problem z usunięciem pliku z twardego dysku gdyż: "Plik lub katalog jest uszkodzony i nieczytelny" Jest to plik z filmem, który mogę ogladać. Wydaje się więc że wszystko powinno być orajtt. Ktoś wie jak mógłbym skasować ten pliczek?

Okazuje się że nie mogę skasować żadnego pliku na tym dysku, bo pojawia się podobny j/w komunikat. Jest to dysk 1T może BIOS nie radzi sobie z nim? Mam starsza płytę główną. Potrzebuję mądrej rady plisss

Avatar użytkownika
jawik
Weteran

  • Posty: 1101
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 23:15
  • Lokalizacja: z kurnika

Cz 10 wrz, 2009 11:09

Windows XP SP3 PL mam na trzech różnych kompach: 2 desktopy i 1 lapek. Różne płyty główne, różne procki, różne pamięci RAM, różny wiek kompów.
Z moich doświadczeń wynika, że:
* wyłączyć automatyczną aktualizację Windowsa - po kilku dniach winda ściąga tyle 'poprawek i zabezpieczeń', że dysk twardy zostaje bardzo zapchany, a prędkość kompa wynosi praktycznie zero.
* podstawowe zabezpieczenie antywirusowe: ja mam SpyBot Search & Destroy (blokuje i informuje o wszelkich 'cichych' zmianach Windowsa, ukrytych procesach, zmianach w rejestrach, itd), Avira Antyvir - szybki i w 95% skuteczny antywirus - wszytskie te programy za darmo w necie. Avira mam ustawionego na niemal histeryczne ;) wykrywanie wirusów itp i skanuje cały system co tydzień automatem (zostawiam wtedy kompa w spokoju na jakieś 2h [program można ustawić aby reagował automatycznie na zagrożenia i wyłączał kompa po skanowaniu]).
* co pewien czas 'czyszczę' Windowsa przy pomocy CCleaner - program pozwala wyczyścić śmieci z rejestrów, autostartu, instalatorów, zbędnych plików.
* raz na pół roku, rok defragmentuję dyski twarde.

Wyłączyłem wszystkie dodatki monitorujące np. monitory Nero, Office, itd., z których korzystam od czasu do czasu, zwalniając w ten sposób pamięć RAM od zbędnych procesów i zajmowania pamięci.

Avatar użytkownika
stary
Bywalec

  • Posty: 182
  • Dołączył(a): Pt 06 mar, 2009 20:49
  • Lokalizacja: Szczecin


Następna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Powrót do HOBBY UK

cron